Octavia III G-Tec (CNG) - provozní zkušenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2020 08:49

Memu svagrovi se stalo se mi


Tak komu?
anonymni

Odeslat příspěvekod Hustoles 2. 8. 2020 11:38

Oběma asi.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 2. 8. 2020 12:53

Jj oběma, má taky cng sedmu v kurkuma metle na hlínách.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2020 13:02

Tak pak okej. Ban nebude
anonymni

Odeslat příspěvekod hopa26 2. 8. 2020 14:10

mne na radach vzdycky se re to, ze se nekdo zepta a pak uz se borec nebo baba neozve. necekam podekovani, spis chci vedet jak to dopadlo.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K HP 2. 8. 2020 14:34

Dobrý den, děkujiza tip. Zítra se zastavím u prodejce a vyzkouším to, co radíte.

-- 2. 8. 2020 15:37 --

Byl jsem celý den mimo a nemohl jsem reagovat. O výsedku určitě budu informovat. Děkuji
K HP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hopa26 2. 8. 2020 15:04

parada, diky, fakt mne zajima vysledek.
nezaznamenal jsem totiz nikde na diskuzich a forech, ze by byl problem s prepinanim a auto by nenapsalo chybu.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 2. 8. 2020 18:00

To musela bejt party že jsi byl týden mimo
Jaké drogy jste si aplikovali?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K HP 3. 8. 2020 18:36

Dobrý večer, tak bohužel (bohudík) výsledek byl takový že jsem sedl do auta a po nastartování auto okamžitě přeplo na CNG, s autem se nejezdilo, měl jsem vyfocen stav najetých kilometrů. Vše tedy nasvědčuje tomu co psal hopa26, kterému tímto děkuji za jedinou smysluplnou reakci na můj dotaz. Jediné, čeho jsem si všiml, že při minulé jízdě, kdy auto nechtělo přepnout na CNG, ukazovalo dojezd na CNG 300km a plnou nádrž plynu. Dnes, ihned po nastartování a provozu na CNG, aniž by byl s vozem najetý jediný kilometr, ukazoval dojezd na CNG 280 (což by nebylo až tak nic neobvyklého) ale ručička nádrže plynu poklesla cca o 1/5. Minulé tankování CNG bylo připližně pri 32 stupních, dnes přibližně o 15 stupňů nižší teplota. Nevím, zda to mohlo vše souviset.
K HP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hopa26 3. 8. 2020 19:07

jasny. pro Tvuj klid bych si s nima domluvil, ze si to jeste dvakrat zkusis sam. dotankuj si az budes mit vyjeto treba 30 km na cng, neco malo ti to natlaci. pri kazdem dobrani plynu se dela nova kalibrace, pak uvidis jestli auto prepne hned. jsem vcera dobiral doplna, od stojanu jsem odjel do prace a golf jel na benzin. rano jsem startoval opet na benzin, takze neprobehla ta diagnostika plynu uplna, ujel jsem asi 800 metru a uz jsem si vsimnul, ze jedu na plyn.
a od bazenu, coz je asi 3 km kdyz jsem k autu za hodku a pul prisel uz auto stratovalo normalne na cng.

pochlub se vic jestli koupis. :)
ja se obcas na stojanu ptam pardubickejch drockaru a nemam zadny negativni nazory nebo stesky.

ten dojezd nemuzes vedet, ze to borec nacpal uplne, nekdy doberu treba jen 12,5 nekdy 14-zalezi kolik tlaci plnicka a samozrejme na teplote. takze to muze po prepnuti rychle spadnout. az si doberes sam, tak rychle to dolu nepujde.. a funguje to opravdu spolehlive, poslednich 30km ti ukazuje maxik ze zbyva 30, 20, 10 a pohon prepnut na benzin.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K HP 4. 8. 2020 18:44

Díky, až pořídim vzpomenu a napisu..
K HP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 8. 2020 19:06

Tlak plynu je primo umerny absolutni teplote, ta zmena odpovida asi 5% takze zmena dojezdu asi OK. Trosku mne prekvapujem, ze to pocitac podle aktualni teploty nekompenzuje. Nebo s tim nekdo jezdil :D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 5. 8. 2020 11:28

Byla to v tom Bejrútu fakt Ovce G-TEC?
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 5. 8. 2020 12:17

Nebyla, odstartoval to prej tenhle čavo https://navratdoreality.cz/tlustoch-vs-bazen-11537.html
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 17. 8. 2020 07:27

KHP: já mám ty Octavie dvě (1.4 G-tec.... u O3 po FL už se objevoval později i 1.5 G-tec, s tím nemám zkušenost). Po natankování to opravdu pár km může jet na benzín, klidně i 5 km.... ale pak by se to mělo přepnout a pak až do vyjetí nádrže jezdit s výjimkou mrazů striktně na CNG.... Samozřejmě v mrazech si to nastartuje na benzín a nějakou chvíli to na něj jede.... Když to nějakou dobu stálo a nejezdilo tak nevím co to udělá, jestli je ta diagnóza plynu nutná znovu a tak to zas jezdí chvíli na benzín....

Moje zkušenost s těmi dvěma auty je výborná.... žádné problémy, snad jen spotřeba oleje může způsobit, že po 10tkm je potřeba třeba půl litru oleje dolít.... ale to není nic velkého.... dohromady mi ta auta najela už skoro 300tkm a fakt pohoda....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků