Octavia 1.9 TDI BXE - divné zvuky

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pepa C. 17. 12. 2014 19:47

Ahoj,
mám Octavii 1.9 TDI BXE, r. v. 2010. Cca. týden občas slýchám na volnoběh takové divné zvuky, které vycházejí z prostoru kolem schránky u spolujezdce. Při přidání plynu se zvýší frekvence, kolem 1500 ot/min už ho motor přeřve. Na vypnutí/zapnutí topení nereagují.
Návštěvy servisů dopadly takto:
V jednom servise mi řekli, že je to nějaká prkotina, že zvuk vychází někde od rozvodů. S autem prý mám jezdit tak dlouho, než se něco stane. Jelikož nejsem zastáncem tohoto řešení, přeci jen si říkám, že částečně rozbitá věc může na rozdíl od úplně rozbité jít zachránit. Navštívil jsem tedy druhý servis, tam mi řekli, že se nejedná o nic spojeného se spojkou, že by hledali problém u řemenů. Rozvody mám dělané před 5 tkm v autorizovaném servisu. Poslali mě tedy tam.
Když jsem dojel do autorizovaného servisu, auto se rozhodlo zvuk nedělat. Přijímací technik mi řekl, že podle všeho jde o dvouhmotu. Což se mi nezdá. Pokud by šlo o dvouhmotu, zvuk by přeci sešlápnutí spojky utichl, ne? A že pokud chci, rozeberou celý motor s tím, že mi nezaručí výsledek. Když jsme se domluvili na tom, že nechci z okna vyhodit několik tisíc s nezaručeným výsledkem, řekl mi, ať s autem jezdím, dokud si nerozsvítí nějakou kontrolku.

Zvuk jsem nahrál na https://soundcloud.com/pepa995/zvuk2. Za jakoukoliv pomoc moc děkuji! Už nevím co mám dělat.

Je možné, aby špatně udělané rozvody zvuk vydávali pouze někdy?
Pepa C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filo0 17. 12. 2014 19:50

Mi to príde, ako keby ti lietali otáčky a striedavo to pridávalo a uberalo
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa C. 17. 12. 2014 20:00

Otáčky, pokud tedy mohu soudit dle otáčkoměru jsou konstantní, při přidání plynu se zvýší frekvence. Dnes jsem měl možnost vyzkoušet následující věc. Stál jsem z kopce a pouštěl lidi na přechodě, následně jsem se rozjel tak (omlouvám se lidem za mnou), že jsem pouze pustil brzdu. Zvuk zůstal stejný, čili z podvozku by to nic nemuselo být.
Pepa C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 17. 12. 2014 20:07

uložení kliky nebo co to má tendenci lítat ven z motoru?
Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod Pepa C. 17. 12. 2014 20:12

Doufám, že klika ne :D. Přeci jen, ročník 2010 je prý už údajně OK.
Pepa C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 12. 2014 20:20

opět mechanici na baterky :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa C. 17. 12. 2014 20:30

Doporučíš mi nějakého schopného? :-) Opravdu už jsem na tom tak, že klidně rozumně daleko pojedu. Jsem z Pardubického kraje.
Pepa C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 17. 12. 2014 22:02

Pardubickej kraj je malinko roztahlej, ja mam slusnyho u hk treba.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa C. 17. 12. 2014 22:04

S HK není problém, mám to tam tak 1:20.
Pepa C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 12. 2014 22:06

Já jsem byl třeba spokojenej s klukama z Veroldu v HK, ale... byli na mě hodní, páč jsme spolupracovali, tak nevím, jak se chovaj k prostýmu lidu.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 12. 2014 22:09

Ajajajaj
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa C. 17. 12. 2014 22:23

Lukas063 píše:Já jsem byl třeba spokojenej s klukama z Veroldu v HK, ale... byli na mě hodní, páč jsme spolupracovali, tak nevím, jak se chovaj k prostýmu lidu.


Řeknu to takhle, pokud mne vyloženě nesedřou z kůže nějak sazbou 700 a více na hodinu a hlavně ten problém vyřeší, je mi jednání skoro jedno. ;-)
Pepa C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 12. 2014 22:30

tak to ti nikoho nedoporučím :D za cizí hlavu na špalek zásadně nedávám
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa C. 17. 12. 2014 22:37

OK, tak nedoporučuj, řekni mi jen, kam by jsi jel, pokud bys měl ten samý problém :D
Pepa C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 17. 12. 2014 23:32

Nemohou rezonovat (klepat) nějaké palivové trubky?
Občas jsem něco zaslechl na netu, že to vydávalo zvuky od spolujezdcovi strany.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků