Fabia III

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 11. 10. 2018 18:14

Pajjoun píše:
maXX_CZ píše:Foto s listeckem garaze?

Ediksn ma ty potenzy na GTIcku a dost na ne nadaval.

Ten měl jiný bych si skoro tip.
Na GTI určitě RE050 a Fabule snad i při 17" bude mít EZ300. Teoreticky.

Potenza RE 050A.

Co jsem o nich četl, tak za mokra nemám vyjíždět.
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod tycoon 11. 10. 2018 18:23

HrdinaJan píše:Řešil někdo olej u 1,0 TSI? Teď je tam z výroby 0W20. Ten tam mám v plánu nechat cca 2000 km a pak přijde výměna. Otázka je za co. Pevnej interval chce 5W40, což mi ale přijde už dost velkej rozdíl. Teď si motor zajizdenim udělá vůle s tou řídkou srackou, pak mu tam loupnu něco trochu hustsiho a mám strach, jestli to není velká změna.

Pozor, nové koncernové motory s OPF (a některé i bez něj) už nemají povolen VW 502.00 u pevného intervalu. Ověř si, co tam vůbec můžeš dát.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2018 18:24

zajimavy ze skodovka dava protenzy, asi holt barrum takovy mini gumy nedela nebo co
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 11. 10. 2018 18:28

Major Kure píše:No desis me, pac kdyz porovnam golfa a fabii, tak je to nebe a dudy a jestli je leon jeste hlucnejsi, tak jsrm v riti...

Ber to tak, ze porovnavam 4 roky staryho LEONa s 92kkm s funglovoun Fabii. Třeba volnobeh vyhrává jednoznačně Fabie, brzdění motorem je ve Fabii až nepochopitelně tichý. Tvrdší akcelerace(ješte jsem ji neměl možnost poradně šlápnout na krk) je zase určitě hlucnejsi a ještě s min příjemným zvukem motoru, než byl u LEONa. Proste blbě se to popisuje, musel bys to zažít. Celkove čekám, ze alespoň tech prvních 1000 km se to Fabky bude ještě měnit. Třeba i k horšímu. Kdo ví......
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 10. 2018 18:30

HrdinaJan píše:
Pajjoun píše:

Potenza RE 050A.

Pokud se nepletu, addiction má S001, na octě jsem je měl taky. To jsou *****. 050 jsou ještě horší.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 11. 10. 2018 18:31

tycoon píše:
HrdinaJan píše:Řešil někdo olej u 1,0 TSI? Teď je tam z výroby 0W20. Ten tam mám v plánu nechat cca 2000 km a pak přijde výměna. Otázka je za co. Pevnej interval chce 5W40, což mi ale přijde už dost velkej rozdíl. Teď si motor zajizdenim udělá vůle s tou řídkou srackou, pak mu tam loupnu něco trochu hustsiho a mám strach, jestli to není velká změna.

Pozor, nové koncernové motory s OPF (a některé i bez něj) už nemají povolen VW 502.00 u pevného intervalu. Ověř si, co tam vůbec můžeš dát.

Jsem se na to dneska právě speciálně ptal a potvrdili mi 502 a 5W40. Vrtá mi to ale hlavou. Přijde mi to jako velká změna. Nebylo by to poprvé, co by mi servis kecal. Pravda je, ze jsem do návodu ještě nekoukal. :)
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2018 18:32

divne!

-- 11. 10. 2018 19:33 --

ale treba to proste "servis nevi", no
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 11. 10. 2018 18:35

garážmistr píše:Pokud se nepletu, addiction má S001, na octě jsem je měl taky. To jsou *****. 050 jsou ještě horší.

Recenze potvrzujou co říkáš. Je to ale jedna z věci, se kterou už nic neudělám. Když budou ale opravdu úplně na *****, tak je vymenim. Uvidíme. Přiznejme si ale, ze na to moje ježdění by to mohlo být dostačující.
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2018 18:38

jako ok s001 i re050 se rychle prehrejou a sjizdi ale celkove velmi dobre pneu, asi nej co jsem kdy na aute mel re002, ted uz je 003, ale ty asi v tom rozmeru nebudou

-- 11. 10. 2018 19:39 --

teda na suchu, na vode jsou ty re050 a s001 tragike, to zas jo
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pajjoun 11. 10. 2018 18:46

HrdinaJan píše:
Pajjoun píše:

Potenza RE 050A.

Tak to čumím.
Příplatek co se vyplatí. :D
Ty moje jsou asi horší na suchu, ale na vodě je nikdo až moc nekritizuje. A lepší než Nexen co je na 15"...
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2018 18:49

kazdopadne re002 nechapu jestli je to tim, ze to neni eshop bin, ale lepsi kvalita, ale proste drzi neskutecne. taky samo jsou spravne dany na kola, jediny problem, ze po 10 000-20 000km uz skoro nemaj vzorek :D
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 11. 10. 2018 18:50

Jsem se na to při objednávání auta i ptal, jestli je najaka možnost “si vybrat”. Prodejce se usmál, řekl, ze mě chápe, ale to je tak všechno, co se dá dělat. Nic jiného jsem sní nečekal.
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 10. 2018 18:51

HrdinaJan píše:Recenze potvrzujou co říkáš. Je to ale jedna z věci, se kterou už nic neudělám. Když budou ale opravdu úplně na *****, tak je vymenim. Uvidíme. Přiznejme si ale, ze na to moje ježdění by to mohlo být dostačující.

Průser je odolnost proti aquplaningu, na mokrým asfaltu pořád ještě dobrý, ale jak začne stát i malá vrstva vody, jde to do háje. A jestli za zatáčkou stojí voda, nikdy nevíš. S Octou jsem měl přední kola nad asfaltem několikrát. A to nechceš.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 10. 2018 18:51

Teď si hrdina, co? :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 10. 2018 18:53

HrdinaJan píše:Jsem se na to při objednávání auta i ptal, jestli je najaka možnost “si vybrat”. Prodejce se usmál, řekl, ze mě chápe, ale to je tak všechno, co se dá dělat. Nic jiného jsem sní nečekal.

Když jsem vyzvedával octu, říkám prodejci:" doufám, že na tom nejsou Bridgestony,.....a *****."
rwd
garážmistr
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka