Cukání na volnoběch fabia 1,2 HTP

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod acebsod 9. 11. 2013 17:50

Ahoj, koupil jsem si fabii I. 1,2 HTP 40KW. Jenže mám problém s cukáním na volnoběh. Otáčky jsou stálé cca 800ot při volnoběhu, ale auto cuká. Pokud ale lehce přidám plyn cca 1100ot, tak cukání přestane a auto je krásně klidné. Když jsem poslouchal "výfuk" tak mi připadá, že je ten zvuk motoru takový nepravidelný, ale jak je to 3válec, tak je to asi normální ne ? Při jízdě je vše v pořádku, diagnostika OK, měněna zapalovací cívka. Nenapadá vás čím by to mohlo být ? díky moc
acebsod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 11. 2013 18:26

zkus vysirat u puvodniho majitele jako curak
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod acebsod 9. 11. 2013 18:30

To mě také napadlo, ale původní majitel ode mě bydlí cca 250km, a telefon mi nezvadá :(. Já si to opravím sám, se na něho už můžu vykašlat, jen bych potřeboval poradit, v čem by mohl být problém...
acebsod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ol-da 9. 11. 2013 18:58

Jak cuká? Co to je "cuká na volnoběh"? Volnoběžné otáčky kolísají? Hýbe se ručičky otáčkoměru? Je chod nepravidelný?
Zkus si někde v bazaru jinou HTP. Jestli jsi zvyklý na 4válce, třeba se ti to jen zdá a je to normální projev 3válce HTP.
Tohle ti těžko někdo na dálku virtuálně zdiagnostikuje ;-)
Ol-da

Odeslat příspěvekod acebsod 9. 11. 2013 19:01

Protě cuká, necvm je je natom nepochopitelného, píšu, že otáčky jsou stálé. Jo když přidám plyn, tak se ručička otáčkoměru hýbe. V záběru je chod dle mě naprosto v pořádku.
acebsod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Shoorty 9. 11. 2013 19:16

To je normalne, zvykni si alebo to predaj :mrgreen:
...hátépé f čipu woe :D
...prassát f turbu, f metle, f dehtu, na hlínách woe :D
Shoorty
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod acebsod 9. 11. 2013 19:26

není to normální,kamarád má v podstatě tu samou fabii, stejný motor, stejné ot. a nedělá mu to...
acebsod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 11. 2013 19:48

TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod acebsod 9. 11. 2013 19:58

já ho reklamovat nehodlám, potřebuju poradit, v čem by mohl být problém...
acebsod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sprint 9. 11. 2013 20:09

Nekvalitní benzin, špatný vstřik, svíčka, kabel, cívka, nějaký čidlo a plno dalších věcí.
Opel Astra 1.4T
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Kibitz 9. 11. 2013 20:13

Podíval bych se na silentbloky motoru.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod tycoon 9. 11. 2013 20:15

Podpálená sedla ventilů - jedna z "klasických" závad nejstarších HTPéček.
Naposledy upravil tycoon dne 9. 11. 2013 20:28, celkově upraveno 1
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Ol-da 9. 11. 2013 20:20

Nebo může být třeba nějaká malá netěsnost v sání, která stačí na narušení volnoběhu, ale na vyšší otáčky vliv už nemá...
Důvodů prostě může být sto a jeden a jak už jsem psal, virtuálně na dálku to nikdo nepozná a ani nijak nevyřeší.
Ol-da

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 11. 2013 20:21

sprint píše:Nekvalitní benzin, špatný vstřik, svíčka, kabel, cívka, nějaký čidlo a plno dalších věcí.

+1
ohledne cidel takhle cidla na setrvacniku
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod acebsod 10. 11. 2013 08:17

sprint píše:Nekvalitní benzin, špatný vstřik, svíčka, kabel, cívka, nějaký čidlo a plno dalších věcí +1
ohledne cidel takhle cidla na setrvacniku

dobrý zkusím se zaměřit na tyto věci jak píšete, a za pár dní se ozvu, jak jsem dopadl... Benzín si myslím můžu vyloučit hned, jelikož beru jen OMW a Shell a cívku také jelikož i podla data výroby je stará asi 3 měsíce.

Ještě mě tak napadá, podle servisní knihy, byly dělány nedávno rozvody, není možné, že by břeba nějaké kolečko bylo pootočeno o zoubek a dělalo byto tuto "paseku" ?
acebsod
Kolemjdoucí

Další stránka