Superb 3 pokec

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tomas B 31. 10. 2016 11:58

tak to je šlušnej voser
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod cptObvious 31. 10. 2016 12:17

No, ja zatial som vo velkom ocakavani.
Co sa poistnej udalosti tyka, Porsche Nove Zamky boli super rychli, ustretovi a prace na 100%.

Vcera ma prekvapila zmiznuta chladiaca kvapalina, pod autom nic...trosku zhrozene som sa siel dnes spytat ci to moze byt nieco fatalneho a oni: hm....v oleji je emulzia? Ak nie, tak dolejte.
"Ze je to normalka" ...asi len u VW, kedze auta menim kazdy rok a pri ziadnom aute s najazdom od 100tis az do 200tis co su v rodine som nic take nezaznamenal..Teda okrem Range Rovera, ktory mal prasknutu hlavu.
cptObvious
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod brasci 31. 10. 2016 12:21

No ako chladiacu kvapalinu mám v oku aj ja.

Na kachličke keď mi miestny experti čumákovali na motor, tak jeden z nich poukázal na chladiacu, že je na minime. To malo auto necelých 15t. Tak som dolial a zatiaľ sa drží, ale prešlo to len asi 2,5t. Emulzia v oleji nie je, to sledujem.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cptObvious 31. 10. 2016 12:22

ja som trosku znepokojeny. Vsetky auta pouzivam rovnako (dynamicky co to da vramci normy (mojej) ) a toto je naozaj poprve (ak neratam KO motor na RR).
Mna rano zobudilo auto s cervenou kontrolkou a chladiaca v expanzke nebola. Dolial som liter po rysku teraz predobedom. Dostal som gratis od Porsche.
cptObvious
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MisoJ2 31. 10. 2016 12:25

Heh, dalsia vec, co kontrolovat? U mna si to spapalo 1 l oleja na ca. 25 000 km, ale chladiaca sa neozvala.
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/749653.html
MisoJ2
Nováček

Odeslat příspěvekod brasci 31. 10. 2016 12:26

A to si dolial akú? G13? Len tak neriedenú si tam nalial? To si nespravil dobre, ona sa musí riediť destilkou, aby mala tie svoje správne vlastnosti. Ja som si ju kúpil, nemal som zatiaľ čas a chuť to riešiť so servisom, ani neviem či tam pri kúpe bolo dosť. Teraz viem, mám aj fotku koľko tam bolo tak to budem pozorovať a ak ubudne, tak servis.

-- 31 říj 2016, 12:29 --

Ale je pravda, že jedna vec čo pozorujem je tá, že sa auto rýchlo zahrieva. Teda zahrieva. Ten ukazovateľ teploty vody sa fakt rýchlo vyšvihne na optimálnu teplotu a tam sa zafixuje. V sobotu ráno, vonku 3,5°a to po necelých dvoch km vo velmi vlažnom tempe po meste ukazuje zohriaty motor. Olej samozrejme nie, to ešte teplotu ani neukazovalo.

Bol som v tom, že tá ručička si iba robí ***** zo mňa, to je stará známa pravda, že v nových autách neukazujú presnú teplotu. Ale teoreticky to môže byť príznak niečoho??? :hm
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cptObvious 31. 10. 2016 12:39

no povedal som co mam ...podla ECV si ma nasli, dali mi do ruky flasku a to som tam nalial. Povedali "Nalej" ak bude este chybat, dolej vodou..

Preto zatial zo mna optimizmus netryska na vsetky strany.
Ale ak mi ma chybat liter chladiacej kazdych 4tis km...zbohom rodina. To som si robil srandu z majitelov V8 porschakov, ze dolievaju liter oleja na nadrz / dve benzinu.

Zjavne po celej VAG group je roznorode dolievanie prevadzkovych tekutin feature, not a bug.
cptObvious
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod miromen4 31. 10. 2016 12:41

brasci
Ja jsem jak u golfa tak u focuse od novoti po par stovkach km taky dolival chladici kapalinu a pak už OK.
Jinak ta ručička teploty vody ti musela rychle vylest nahoru, už u pola ne ? V golfu mi to taky nesmyslně rychle vylitavalo.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod brasci 31. 10. 2016 12:42

Tak to nie je dobré. Ja som si to predtým naštudoval a niekde som sa dočítal, že ona svoje vlastnosti získavá práve tým riedením. Možno nám to tu niekto znalejší vysvetlí.

Dal som 1:1. Dolieval som iba od min po max cca 3 dcl? Neviem, namiešal som si pol litra dokopy a neminul som to.

Ale čo som si všimol. Expanzka bola zvrchnu špinavá, taký ako keby biely povlak. Či ona dobre tesní a chladiaca neuniká tade... :hm

-- 31 říj 2016, 12:45 --

miromen4 píše:musela rychle vylest nahoru, už u pola ne ?

Tam žiadna nebola voe 8-D Ani len maxík neukazoval teplotu oleja. Vraj to malo iba kontrolku prehriatia ktorá sa rozsvieti, to sa našťastie nikdy nestalo.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cptObvious 31. 10. 2016 12:45

nuz...nejako sa tu stiera ta vyhoda kupy noveho auta aby som NEmal starosti.
Pice, polotalian poloamerican rok vydrzal lietat po dialniciach, nic som mu nedaroval a nikdy nic nechybalo (okrem prievanu v nadrzi).
Novy sajsdrek od VAG a bude to podobna katastrofa ako bmw. Som zvedavy, ako na tom bude zenine CLA.
Vcera ma prekvapilo, 700km do madarska a spat, dialnica 160-200, okresky 120, vysledna spotreba 8,6l. Tiche, svizne a zabavne vozenie.
cptObvious
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MisoJ2 31. 10. 2016 13:11

brasci píše:Ale je pravda, že jedna vec čo pozorujem je tá, že sa auto rýchlo zahrieva.

Toto mam bezne aj na starom Civicu z 2008. 2-3 km a teplota vody uz je okolo 60-70 stupnovej znacky na ryske. Zaujimavejsie je, ze aj terajsi Superb v nafte sa podobne zohreje za tie 2-3 km, teda ze rucicka sa odlepi od minima a stupa.
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/749653.html
MisoJ2
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 10. 2016 13:16

brasci: zahřívání je normál, však to má malý okruh tak minimalizovaný, že to snad víc ani nejde. I když mně se to zahřívá tak 4-5km (voda), olej cca 15km v tomhle počasí.

Ohledně chladicí kapaliny, prodává se už naředěná, nebo koncentrát. Ten koncentrát je nutné dolít destilkou, jinak má horší chladicí vlastnosti (koncentrát třeba do -20°C, po naředění třeba do -45°C)

CHladivo jsem dolíval do O2 a O3. U O2 to bylo povolenou sponou u chladiče. U benzinových golfů se mi to nestalo.
anonymni

Odeslat příspěvekod brasci 31. 10. 2016 13:16

Lenže mne sa po dvoch km nezačne zdvíhať, ale po 2 km už stojí v strede a šmitec, už sa nepohne.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 10. 2016 13:19

taky máš benzín 206kW a ne dýzl 110kW
anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 31. 10. 2016 13:23

Jak u vw tak u fordu mi bylo řečeno , že u novych aut je běžne doliti chladici kapapiny a nemam ro řešit. Jen občas hodit oko. A ručička mi teď vyleti o dost později , ale taky se ani nehne.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka