Fabia I - téma

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 12. 7. 2020 16:44

Stoji to par kacek, takze pohoda, navic možná budu mit dil z vraku :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 15. 7. 2020 18:17

Tak jsem ten spinac vymenil. A samozrejme konektor na sklapeni svetel je jinej. Ale... Hlavne, ze to sviti.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jury7 27. 7. 2020 09:31

Ahoj
v servisu v Brně mi řekli 1700 za olej a 500kč za výměnu brzdovky.
Je možné, že ta brzdovka je tak levná? Ve dvou servisech řekli 1500 až 2500kč. Nějak to nechápu, přitom tento servis je podle mě z těch lepších snad :D.
Fabia 1.4mpi 2003 50kw
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 27. 7. 2020 12:03

2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jury7 29. 7. 2020 20:36

Chtěl bych z Brna do Prahy, ale když jedu po dálnici tak jedu max 120 a to jen krátkodobě při předjíždění :D Jet na 3500 otáček se mi zdá hodně na dlouhou vzdálenost. Má s tím někdo zkušenosti?
Po výměně chladící kapaliny a expanzky se po jednom dni ve kterém jsem ujel 60km po dálnici ozvalo čidlo v expazce..asi to pustilo trochu oleje do expanzky no, mám podezření na to těsnění pod hlavami, ale motor běží fajne jak novej žádnej problém, topí a vše. Jen nechci aby mě to auto nechalo někde vyset na dálnici s poruchou :D .
Na kolik to můžu max tlačit? 110km/H? Nebo třeba s přestávkama abych to neuvařil.
Možná je to jen můj pocit a vy byste v tom jeli v klidu 130..
Fabia 1.4mpi
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 29. 7. 2020 22:28

Zkušenost mám, autem jezdím normálně a žádné jsem neuvařil a v delším režimu vmax.
Ale vidím to tak, že až bude v omezení odstavená fabie a kvůli ni x km kolona, tak to budeš ty. :D
Bych se na to být tebou ***** a jel vlakem.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 7. 2020 23:34

Jury: No pokud je to nějaký načlý, tak těžko říct. Jinak není problém projet celou D1 na 5-6 tisíc otáček. Se zdravým autem.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já první 30. 7. 2020 01:35

Prodej Fabii a kup Scalu 1.5. Otáčky klesnou o 2000.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 30. 7. 2020 04:13

Arnie J píše:Jury: No pokud je to nějaký načlý, tak těžko říct. Jinak není problém projet celou D1 na 5-6 tisíc otáček. Se zdravým autem.

Dříve se tak jezdilo, se nedalo nic jiného dělat
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 30. 7. 2020 06:59

Jo, třeba FI 16V měla maximálku 168 jen :D Takže tam to ani jinak než plný gas nešlo.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 30. 7. 2020 07:13

Ako pisu chalani, zdrave auto to prezije, otacky mimo cerveneho pohoda.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jury7 30. 7. 2020 08:46

Díky moc, normálně jezdím párkrát do týdne a pohoda projížďky i větší.
Akorát se mi ozval myslím, že zadní podvozek a zdá se mi, že při přejíždění nerovnosti to drncá dost. Asi nějaké těsnění nebo tlumiče no. Najeto to má 83k km. Poslední měsíc tomu dávám zabrat, rychle řadím jak ve sporťáku a jezdím s tím rychle do zatáček.

Vždy si řeknu jojo budu jezdit jak jezdil můj děda hezky pomalu na to auto a pak vidím šancí a do začáčky vůbec nezpomaluju snad i přidávám :-D . Prostě to nedávám už jinak. Ale do dvou let si pořídím nové auto, já prostě nevím jak jezdit dobře. Asi je to tím, že mám řidičák chvíli, jsem prostě rychlej a nikoho nikdy nezdržuju na silnici, hned vypadnu odevšad. Asi to chce nějaké sportovnější auto trochu. Nebo něco co moje ježdění vydrží.
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 30. 7. 2020 09:15

Takových závodníků je plná garáž...nebo hřbitovy.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 30. 7. 2020 09:40

Jury7 píše:... ozvalo čidlo v expazce..asi to pustilo trochu oleje do expanzky no, ...

Co zjišťuje čidlo v expanzce? Přítomnost oleje těžko. Mastné skvrny bys viděl.

Jestli se ti zdá, že jezdíš rychleji než auto zvládá, mohl bys zajít na nějakou školu smyku. Tam tě naučí, co si můžeš dovolit. To, aby na další auto ještě došlo.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Jury7 30. 7. 2020 10:17

Pořád bliká kontrolka vody červená, samozřejmě když se to ohřeje na půlku jak je ten ukazatel tak to po znovu nastartování už neblika, ale to jsem si už četl je to častá "závada", předtím to nedělalo a to ta expanzka tam byla minimálně 10 let ne-li více a chladivo to stejný 10 let určitě, proto jsem ji měnil, chci to mít čisté haha, neměl jsem co dělat. Okruh jsem vyčistil i tou chemii a 4x vodou, po dvou týdnech se ozvala ta kontrolka. Expanzka se začala špinit další dny po vyčištění
Jury7
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků