Voda v kufru pod rezervou + teče přes dveře

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Žíža 12. 8. 2011 09:45

Zjistil jsem, že mám komplet mokrý spodek kufru pod kobercem a kolem rezervy, vercajk chytil oxidaci, sololit pod kobercem na rezervě mokrý, plesnivý. Vím že tam kondenzuje voda, pod rezervou je i dírka na odtékání vody, ale proč najednou tak moc mokro ? Příčiny dvě - předtím jsem parkoval v garáži, teď venku, tak proto větší výkyvy teploty ve dne a v noci, a díky tomu tam nakondenzovala voda, ale i tak mi to nedalo, protože plno lidí parkuje venku a museli by to mít taky tak mokré. A pak jsem zjistil, že to je tím, že mám v kurfu přídavnou gumovou rohož a ta znesnadňuje odvětřání prostoru pod kobercem. Dokud jsem parkoval v garáži, tak to nevadilo, nyní když jsem venku, tak vznikl problém a rohož jsem musel dát pryč.

Dále mi po silném dešti nateče voda přes dveře spolujezdce na podhalu, teče to nad prahem přes těsnení kolem rámu dveří, těsnění je ale OK, setkali jste se s tím někdo ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 12. 8. 2011 09:48

Na to gumové těsnění dveří je dobré jednou ročně nanést silikonový olej, lépe to pak těsní. Silikonový olej odpuzuje vodu a impregnuje pryž.
Jinak já mám ve Felicii také v kufru navíc gumovou rohož a žádné mokro pod ní nemám.
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 12. 8. 2011 10:16

Tece to kolem konzole stahovacky okna.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 8. 2011 10:28

ultima__ratio píše:Na to gumové těsnění dveří je dobré jednou ročně nanést silikonový olej, lépe to pak těsní. Silikonový olej odpuzuje vodu a impregnuje pryž.
Jinak já mám ve Felicii také v kufru navíc gumovou rohož a žádné mokro pod ní nemám.

silikon na těsnění nepatří, už jsem ti to říkal jednou :pozor
anonymni

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 12. 8. 2011 10:34

Protože tomu vůbec nerozumíš, amatére. :-)
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod Žíža 12. 8. 2011 10:54

Kibitz píše:Tece to kolem konzole stahovacky okna.

Napadlo mě, jestli to neteče kolem těsnění okna do vnitřku dveří a pak vytéká ven ze dveří přímo do auta. To jde nějak utěsnit ? Vyměnit těsnění kolem skla stahovačky ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 12. 8. 2011 11:00

ajif píše:
ultima__ratio píše:Na to gumové těsnění dveří je dobré jednou ročně nanést silikonový olej, lépe to pak těsní. Silikonový olej odpuzuje vodu a impregnuje pryž.

proč ne? Já to v zimě používám a no problemo. :hm
Přes léto na to mám nějaký sprej na konzervaci - přeci jen je to 10ti letý auto a kupovat nový těsnění v souhrnné ceně 35000Kč by se mi nechtělo (pro rejpaly - to nejsou těsnění jak na Škodovku, tady jsou dvojitý a v některých místech i trojitý)
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Kibitz 12. 8. 2011 11:31

Žíža píše:

Napadlo mě, jestli to neteče kolem těsnění okna do vnitřku dveří a pak vytéká ven ze dveří přímo do auta. To jde nějak utěsnit ? Vyměnit těsnění kolem skla stahovačky ?

do dveri tece bezne. to neres. musis opravit to tesneni kolem konzole. podle obsahu penezenky se nabizi tri reseni, bud vymeni stahovacku nebo vymenit tesneni na stahovacce nebo to proste jenom oblepit nejakym tekutym tesnenim, da se pouzit co dum da.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 8. 2011 11:32

Mě takhle teklo okolo zadní lampy. Stačilo přetěsnit.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Žíža 12. 8. 2011 12:11

Kibitz píše:
Žíža píše:

do dveri tece bezne. to neres. musis opravit to tesneni kolem konzole. podle obsahu penezenky se nabizi tri reseni, bud vymeni stahovacku nebo vymenit tesneni na stahovacce nebo to proste jenom oblepit nejakym tekutym tesnenim, da se pouzit co dum da.

Můžeš mi upřesnit, co myslíš těsněním na stahovačce, nevím jak to tam vypadá.
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 12. 8. 2011 12:22

Těsněním na stahovačce myslí to těsnění, které je ve dveřích v místě, kam se stahuje okno, tedy mezi oknem a rámem dveří. Přes něj ale teče voda normálně dovnitř dveří a měla by vytékat dírkami na spodku dveří, pokud nejsou ty dírky ucpané.
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod Žíža 12. 8. 2011 12:28

A nemůže to být tím, jak mi kdysi měnili okno, tak mi tu miralonovou folii pod tapecirungem celou pořezali, tak teď to asi teče všude možně, místo těmi dírkami dole ve dveřích ven, je to tak ?
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 12. 8. 2011 12:29

Tím to bude
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 12. 8. 2011 13:08

pokud mas OI, ta nema nejakou takovouto konzolu stahovacky, ktera ma po obvodu tesneni
Obrázek

ale jenom nejakou folii, pak tahle folie funguje jako tesneni a pokud je prorezana, tak je to jasny
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 8. 2011 13:39

eLzyx píše:
ajif píše:

proč ne? Já to v zimě používám a no problemo. :hm
Přes léto na to mám nějaký sprej na konzervaci - přeci jen je to 10ti letý auto a kupovat nový těsnění v souhrnné ceně 35000Kč by se mi nechtělo (pro rejpaly - to nejsou těsnění jak na Škodovku, tady jsou dvojitý a v některých místech i trojitý)

na těsnění je speciální přípravek
anonymni

Další stránka