Fabia I, problémy s elektrikou

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 20. 5. 2010 07:37

p0etrik píše:
Petr1968 píše:Jestli to budeš platit tak potěš pánbůh


On je "hroznej" problem shnile misto ustrihnout a nahradit zdravym kabelem, co? :oboze :oboze :oboze
Svazek to s nejvetsi pravdepodobnosti nebude, 10 let by hnit nevydrzel.

Je to problém jak sfiňa náhodou :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2010 07:38

Jj, mít Fabku, koupím klubko kabeláže, izolepu, čokolády, a o víkendu se na to vrhnu...
edit: Ale ani na SAABu není elektrika nesmrtelná. Teď mi přestalo fungovat dálkové otvírání dveří. :roll:
anonymni

Odeslat příspěvekod santinocz 20. 5. 2010 13:30

Tak zdá se, že problém je vyřešen...a ke všemu pro mě tím nejlepším možným způsobem. Celé to bylo u baterky...jak se na "mínus" dává ta objímka...byla uvolněná...od spravení hraje rádio čistě, kufr jde otevřít, všechno jde tak, jak má. :tleskani
santinocz
Nováček

Odeslat příspěvekod Petr1968 20. 5. 2010 14:00

To se stává. Jednou přijdu k Favu,chci nastartovat a nic :shock: A přesně to samé.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 20. 5. 2010 14:12

gratulace :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Ingos 30. 4. 2021 22:00

Tak mám zase "radost". Ve středu začal blbnout altík. Prej sjeté uhlíky, takže nedoléhají ke kontaktu. Samozřejmě se ta kunda vysere v nejlepší dobu, když se po 3/4 roce vracím do kaclu a ještě se stěhujem do jiného 50km do jiného místa, takže jsem 3 dny potřeboval přejíždět tam a zpět + do práce. Každé to vypnutí je doprovázeno neskutečně hlasitým pípnutím a zablikáním symbolu baterky. Začalo to ve středu cestou z práce občasným pípnutím, ve středu večer cesta 50km nic.
https://www.youtube.com/watch?v=sQP5ZwLvyA8
Na radu automechanika jezdím bez zapnutého rádia, bez světel, vypnutý ventilátor ať je co nejmenší odběr a pouze s minimálním využíváním výkonu a v nízkých otáčkách, protože ve vyšších altík nestíhá vůbec.
Říkám si super, to nějak dáme a za týden jedem na Moravu, nechám to tchána vyměnit. Ve čtvrtek do práce 3* píplo, ok.
Pak cestou z práce na starý byt píplo 70*, občas i svítilo delší dobu, po vyřazení na neutrál dobíjí, takže v případě nutnosti jde dobít při stání se zapnutým motorem. Cestou zpět píplo 630*, 3* se mi vypnul posilovač řízení a samozřejmě nefungovaly světla, takže jsem jel pouze na blikačky viz video, vyřazování na neutrál už pomáhá jen občas.
https://www.youtube.com/watch?v=IcjH2RVI7rw
Tímto se omlouvám všem, co včera večer jeli směrem na Českou Lípu. Ten *****, co jel po tmě bez světel ve staré fábii, která nepravidelně blikala výstražnýma světlama a jela max 80km/h jsem byl já.
Domluvil jsem automechanika v Benátkách, kterého trochu znám, ať to vymění, že se to nedá, nicméně jsem dneska ráno ještě musel jet 50km za ním.
Nebudu to protahovat, píplo to cca 870*, posledních 5km už to prakticky svítilo celou dobu a vůbec nedobíjelo, neutrál nepomáhal, nicméně dojeli jsme a doufám, že to je zase na chvíli konec s opravama. Ještě teda musím vyměnit ten děravý výfuk a nějak mám pocit, že přední tlumiče se sbalily a šly do *****, protože to auto začalo mlátit i na přejetém kočičím chlupu.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 1. 5. 2021 07:33

Poločas rozpadu no...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 5. 2021 21:10

A co ta kontrolka Check Engine? Už ji neřešíš?
anonymni

Odeslat příspěvekod Ingos 17. 5. 2021 13:07

Kontrolka svítí už 9let v kuse a dle vyjádření automechanika je to v pořádku, takže neřeším.
Auto má nový altík, nové zadní brzdy, zadní čelisti a všechny pružinky. Dále nové přední péra, zánovní tlumiče, novou pravou přední poloosu a nový náboj. Taky je konečně vyměněný děravý výfuk, takže člověk konečně i slyší co hrajou v rádiu. Dále byla povrchově zatřena koroze na všech blatnících, takže už to skoro nehnije :D. Ještě byly znovu ukotveny všechny plastové kryty na podvozku, protože vysely o 2cm níž než měly, neby byly úplně vypadlé úchyty.
A začal téct chladič, takže ten mě čeká příště spolu s výměnou oleje v převodovce po 20letech. Myslím, že už to bude potřeba. Jo, pokud by někdo měl neprosezenou sedačku řidiče s vyhříváním, tak zakoupím. Klidně z RSa pokud bude pasovat, na rozdílný design sere pes.
Nicméně auto je po výměně tlumičů a per jako vyměněné. Přestalo to plavat a mnohem lépe drží stopu. Z celého podvozku je cítit větší jistota a zároveň lépe brzdí. Dokonce začalo o hodně míň žrát, ale to nechápu čím může být :D
V podstatě jsem už vyměnil prakticky všechno, jak tak koukám, takže zhruba za rok a půl bude k dispozici investiční Škoda Fabia ve stavu prakticky nového vozu.

20210515_185322.jpg

20210515_185322.jpg

20210515_185346.jpg

20210515_185351.jpg
Přílohy
20210515_185327.jpg
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 17. 5. 2021 14:13

Ingos píše:Nicméně auto je po výměně tlumičů a per jako vyměněné. Přestalo to plavat a mnohem lépe drží stopu. Z celého podvozku je cítit větší jistota a zároveň lépe brzdí.

Jo, tohle jsem taky zaznamenal. Skutečně ty nové pružiny udělají hodně.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 5. 2021 17:11

a kdyby se chtělo ještě do čepů/silenbloků, popř i uložení tlumičů...to by byla pak jedna báseň 8-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 17. 5. 2021 17:20

Já mu říkal, mrkni na to, ale podle tchána je to všechno: to je ještě dobré, to stačí, na co ty vole, zbytečné.
Všechno je prej nedávno měněné a pak na dílech najdeš rok výroby 2011. Musím ho pořád nutit, aby mi ty díly objednal a namontoval, on prostě nechce, abych utrácel :D
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 18. 5. 2021 16:02

Lukas063 píše:a kdyby se chtělo ještě do čepů/silenbloků, popř i uložení tlumičů...to by byla pak jedna báseň 8-)

A co teprf nová kára místo *****čky.. 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 18. 5. 2021 21:17

to je úplně jiná galaxie (viz Moucha a octa :D )
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 19. 5. 2021 14:55

Nemyslel jsem ýbrvágen z konzernu :D
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků