SKODA YETI

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod televizmann 9. 1. 2014 17:01

ty jsi taky "stale a financovani" tam změna k lepšímu nebude,tak není důvod se k tomu vracet,ale nikdy neříkej nikdy..
televizmann
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 1. 2014 17:03

Neser
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W164 10. 1. 2014 12:29

MELLO píše:No to na me pod z boku, tolik radosti z 81kW ve vsehrabu s provozni hmotnosti lehce pres 1,5t a Vmax 174 :D

Tos mel predtim Hundrtku, ne?


...Mello! :shock: ...jen jsme po pěti šesti letech obnovili rodinný vozový park, jedna Fabka II šla a druhá, kombík zůstala. A teď dostala mladšího brášku. Toť vše. Mne tedy zajímali na tomto fóru věci spojené s provozem respektive financováním někdy od listopadu a nikoli nějaké technické parametry a nevím, ani kolik to má max rychlost či kolik to váží podle nějakých tabulek...v mých letech je to nezajímavé...prostě srovnávám, jak se od minulé koupě dvou nových aut změnil přístup k zákazníkům, jak "poskočila" technika a na co si jako uživatel musím dát pozor. A ještě je zde srovnání před cca 10-12 lety, kdy se kupovala první nová Škodovka...na tento diskuzní web jsem to pak psal, jako relax a snad také jiný pohled a pár dobrých info jsem k tomu, co zajímalo mne, dostal...to jen na vysvětlenou. Jinak k rychlosti - jak napsal už zde kdosi, tak ten dvoulitrovej naftovej motor má i přes papírově slabou kondici a 4x4 stálou dynamiku někam k rychlostem, kde to člověk nebude potřebovat, protože samotná rychlá jízda by byla neúnosným hazardem pro každého hypotékáře... :pozor :D ale, zase nevím, zda auto XY není v tomto parametru lepší nebo že značka YXZ je ještě lepší...píši jen svůj pocit a ani se nesnažím ho nějakým tabulkami odůvodňovat...

---

...ještě mne trošku včera večer zase zmátlo, že na budících chybí symbol pro rozsvícena světla...při startu jsou už spuštěna denní, ale žádné info o nich, pak se přepíná do parkovaček, abych si podsvítil budíky a nedotočil jsem to až na potkávačky...jsem byl navyklý, že když se vepředu něco rozsvítilo poté, co jsem otočil spínačem, tak to bylo ok, ale jelikož teď "něco" svíti hned a při světle třebas z pouličních lamp není úplně jasné, co vlastně svíti, může to být problém - dá se tomu (od)naučit! :lol: zcela ideální bych viděl to, že by se na symbolu kontury auta v MaxiDotu objevil grafický symbol (LED kontrolky by asi byli krokem zpět...) s tím, jaké právě spuštěné světlo popř. blinkr...pokud to tak už nefunguje jinde/za příplatek????
Naposledy upravil W164 dne 10. 1. 2014 12:34, celkově upraveno 1
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod sprint 10. 1. 2014 12:32

Můj Yeti teda kontrolku potkávaček má.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 1. 2014 12:36

Stara skola
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 10. 1. 2014 12:37

A taky nemá startstop.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W164 10. 1. 2014 12:45

...kde? na otáčkoměru nebo tachu? Já si toho nevšiml :eh ...mám pořád to tovární nastavení, takže otočím klíčkem a zapne se denní, palubka není podsvícena a pak musím dvakrát otočit klasicky do potkávaček...včera večer jsem totiž od benzínky v městě vesele jel na denní světlo potažmo parkovačky...asi to teď odpoledne deaktivuji přes ten Maxik...
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 1. 2014 12:47

Tak kdyz svitilo poulicni osvetleni, tak de o *****. Jasne ze kdyz ti sviti SPDS, tak kontrolka svetel nesviti, to da rozum
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W164 10. 1. 2014 12:50

sprint píše:A taky nemá startstop.


fujtajxl... :D už jen to vyprávění speciálně o tom DPF, jak to musíme hlídat a co vše můžeme zkazit a dokonce u druhého klíčku byla ještě připnutá knížečka zase o DPF :roll: ...až tam budeme muset i u Škodovek lít AdBlue, tak řekneme dieselům definitně bye bye... :pozor

-- 10. 1. 2014 12:51 --

MELLO píše:Tak kdyz svitilo poulicni osvetleni, tak de o *****. Jasne ze kdyz ti sviti SPDS, tak kontrolka svetel nesviti, to da rozum


..fakt nevím...a nechce se mi na parkoviště 8-)
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 10. 1. 2014 16:30

sprint píše:Můj Yeti teda kontrolku potkávaček má.

To má i ten jeho - palubka je stejná.

Ale kontrolka na denní svícení absentuje.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 10. 1. 2014 16:32

Kontrolka na denní svícení snad není potřeba.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 10. 1. 2014 16:32

Jak vidíš, tak pro někoho asi ano.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 10. 1. 2014 16:35

Mě spíš zaujalo že někdy s denním svícením jsou podsvícené jenom ručičky budíků a někdy svítí i jejich podklad (čísla) a nemůžu nějak najít souvislost.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 10. 1. 2014 16:58

U SII dvojky svítí celé budíky, u OII FL svítili jen ručičky.
Už asi vím proč - bude se to odvíjet od přítomnosti automatických světel - u automatických svití celé budíky, protože v případě snížení intenzity denního světla, se samy zapnou potkávačky.
U aut, kde nejsou automatická světla, svítí jen ručičky, aby řidiče v případě snížení intenzity denního světla napadlo zapnout světla.
Naposledy upravil Koleckobetonucimalty dne 10. 1. 2014 17:01, celkově upraveno 1
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 10. 1. 2014 17:00

No ale mně to někdy svítí a někdy ne, tak nevím podle čeho to losuje. :D
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků