OII TDi s 270tis. km - výdrž motoru?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Zero 5. 2. 2010 18:33

Tak to ja bych si asi mel k tem svym 89K od roku 2006 neco taky nechat pritocit.. :-[ jinak to asi s poctivejma KM neprodám :hm
Mr.Zero
Nováček

Odeslat příspěvekod m4lcolm 5. 2. 2010 18:34

MELLO píše:Já dřív najezdil okolo 35tis. ročně ( vyjímečně 40tis.) soukromě, od doby co sem na garáži, a potom, co sem začal do práce jezdit MHD a co nás ***** rodiče manželky na Slovensku, mi to vychází ročně cca. 2tis. a to je cesta do HR a zpět. :hm

nás=Tebe? :-P :mrgreen:
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 2. 2010 18:58

nás=mě a ženu :-P
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 5. 2. 2010 19:31

obecně bych se auta s takovým nájezdem nebál, mám doma něco podobného (dokonce z Itálie ;-) a jezdí to v poho.... Ovšem než takhle hodně olítanou Octu, proč ne třeba něco takového http://automodul.idnes.cz/ford-focus-1-6-16v-c106997 (samozřejmě za předpokladu pečlivého ověření kilometrů atp.). Nevím, prostě 170 tisíc za auto s nájezdem 270 mi nepřijde zrovna přiměřená cena....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod yeaah 8. 2. 2010 10:44

jak to dopadlo? koupils?
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod birkov2001 8. 2. 2010 11:08

No, jsou tu tací kteří by ti řekli že to už je pomalu po smrti :-D pokud motor nerachta tak bych to neřešil
Mustang GT; P607
birkov2001
Nováček

Odeslat příspěvekod King of Potato People 8. 2. 2010 12:13

je to kombik ma to climatronic a hagusy, nechces to? tak ja si to vezmu.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod .Big Smoke. 8. 2. 2010 12:30

...na konci sve planovane zivotnosti, tesne pred tim nez se rozesere uplne vsechno... s timhle najezdem uz se muze vysypat uplne cokoliv... zustatkova hodnota tohoto auta uz se velmi blizi k nule... firma by udelala nejlepe kdyby to dala zdarma nejakemu zamestnanci na dojeti....

Další cenné informace zde: viewtopic.php?f=835&t=1098841&st=0&sk=t&sd=a&start=0&all=1
Opel Astra Caravan 1.7 CDTI
.Big Smoke.
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 2. 2010 13:38

Zrovna o tenhle motor bych se vubec nebal. Posledni jeste pomerne bytelny motor z koncernove produkce. Ne nadarmo pulka taxiku v Praze jezdi s timhle motorem. Pokud se neco vysype, tak to budou jine veci, ale s ohledem na fakt, ze je to OII takze servisni naklady za pusu, tak by to melo byt udrzitelne v provozu vcelku rozumne. Vyhodou OII rovnez je ze ma v ramci sve tridy pomerne kvalitni interier, ktery po tech kilometrech nebude tak rozpadly jako u konkurence.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod .Big Smoke. 8. 2. 2010 14:07

Tím rozpadlým interiérem měls na mysli přímo tenhle?
http://pictureup.cz/picture/verejny/184 ... g_1008.jpg

Fakt myslíš, že šestiválec HDI bude konstrukčně výrazně horší než TDI? - Že jej v rámci záruky vyměnili, vůbec nic neznamená - pravda, u Škodovky by ti nejspíš dali nové jen ty rozpadnuté díly, a doufali by, že podruhé odejdou až po záruce...
Opel Astra Caravan 1.7 CDTI
.Big Smoke.
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 2. 2010 14:24

.Big Smoke. píše:Tím rozpadlým interiérem měls na mysli přímo tenhle?
http://pictureup.cz/picture/verejny/184 ... g_1008.jpg

Fakt myslíš, že šestiválec HDI bude konstrukčně výrazně horší než TDI? - Že jej v rámci záruky vyměnili, vůbec nic neznamená - pravda, u Škodovky by ti nejspíš dali nové jen ty rozpadnuté díly, a doufali by, že podruhé odejdou až po záruce...

Co na te fotce mam videt, ze probehlo kvalitni rucni myti? Zajimavejsi by byla fotka sedaku ridice, ktery po te dobe uz asi nebude vypadat jako novy.

Zrovna Skodovku bych za zarucni i pozarucni servis nekritizoval, s fabrikou se da vetsinou velmi slusne domluvit (narozdil od mnoha jinych znacek). Pristup konkretniho servisu se pak lisi pripad od pripadu, ale tak je to u vsech.
Sestivalec common rail je rozhodne mnohem nachylnejsi na nakladne opravy nez stary na dnesni pomery pomerne jednoduchy ctyrvalcovy TDI motor, kterych jsou vsude s prominutim dve *****.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Orfeus83 10. 2. 2010 07:36

Děkuji všem za rady.
Rozhodl jsem se, že ji vezmu, ale ještě na ní musí udělt STK, která teď propadla. Tak snad v sobotu už bude doma :-D

Jinak mám ještě dotaz, co myslíte na dvouhmotový setrvačník? Mění se i se spojkou komplet nebo i zvlašť? Jelikož je vyměněná spojka.... bylo by to dobry :-)
Ale to snad zjistím ze servisky.
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarwas 10. 2. 2010 08:49

King of Potato People píše:zkusenosti jsou takove, ze 1,9TDI pri rozumnem servisu a pouzivani nakrouzi milion km...

autu dle me vic ublizuje vek a prasacke zachazeni nez samotne km.

btw v bazaru to koupis bude to mit na budiku 70tkm a budes spokojeny a klidne spat jen si za ten klidny spanek pekelne priplatis :wink:

třeba tato je jasných 130tis :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrázek

http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/oso ... ia/7818197
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Kibitz 10. 2. 2010 13:42

Tak z jedny nekvalitni fotky to nepoznam, ale ve felde jsem mel sedadlo K.O. po 350tis a ve 450tis uz se na nem nedalo ani sedet :-)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 10. 2. 2010 15:27

Tarwas: tak to má trochu ošoupaný, no bóže :-) Závisí jak často nastupuje a vystupuje, jestli s tim jezdí jen po městě, tak bych se tomu ani nedivil.
boss-ivoss
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka