O1 - svítí kontrolka elektroniky motoru

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Žíža 12. 12. 2009 11:46

Začla mi svítít kontrolka elektroniky motoru, ne ta co je označená jako EPC, ale ta druhá co má ikonu motoru. Vím že to chce na diagnostiku, ale zajímalo by mě co všechno to může být, ať se na to připravím. Začlo to svítít jak jsem vyjížděl z křižovatky a dal plný plyn. Může to být vadná lambda, případně co dalšího ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Čičo 12. 12. 2009 12:04

Môže to byť čokoľvek takže sa priprav na všetko...
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yeaah 12. 12. 2009 18:23

me to blbne nevidanym zpusobem.. fabie.. vcera v servisu nic nesvitilo..diagnostika nic.. a neska cestou se to zase rozsvitilo.. buhvi co to je.. :hm
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod Čičo 12. 12. 2009 18:37

Aj ak to už nesvieti tak by v pamäti závad mala byť zapísaná aspoň nejaká sporadická závada nie? :hm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Žíža 14. 12. 2009 13:16

Ještě dotaz, když bych odpojil baterku, smaže se ta chyba, že bych si tím ověřil, jesli se to znova objeví hned a nebo to nepomůže a pamatuje si to dokud to někdo nevynuluje VAGem ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yeaah 14. 12. 2009 14:35

vcera mi zase nesvitila..tak uvidim co neska
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod pepino34 14. 12. 2009 15:19

Neřešit nic a šup na diagnostiku.
Audi S4 B8 - BelRX65EU
Používejte pravidlo ZIPu !!!
Nokia 8
pepino34
Štamgast

Odeslat příspěvekod Žíža 23. 12. 2009 10:58

Tak jsem se ptal jednoho známeho garažníka, pry by tu kontrolku nechal zrušit, že jim tam jezdí plno aut, kterým to svítí. Konkrétně jeden taky z 1.8T, měnili dle vagu to, pak zas to a po vyměně několika věcí a vynulování kontrolka stejně furt svítí, přitom auto jezdí normálně. Pry pokud nic špatného nepozoruji, ať se na to vykašlu a jezdím dále. Nechám přiležitostně udělat diagnostiku aspoň co to hlásí a zatím na to asi prdím.
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod zadirr 23. 12. 2009 11:52

Žížo, mně v motoru něco cvakalo (TDI), ptal jsem se na to ve 4 různejch servisech a všude mi řekli že to je normální, že TDIčka cvakají, ať se na to vykašlu a jezdím dál... To cvakání byl špatně tlakovanej hydroštel (nebo tak nějak, nerozumím tomu), kterej nastavuje vůli ventilu, a ventil tu špatně nastavenou vůli nevydržel a jednoho dne praskl. Prasklej ventil vymlátil kus hlavy, takže nová hlava, dva písty, 4 ventily...

Ty rady "neposlouchej to a jezdi" mě stály 18 tisíc.
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod Žíža 12. 3. 2010 11:59

Porucha vyřešena - delší dobu jsem nejezdil, díky tomu se mi nedobíjela baterka a pohotovostní stav alarmu ji vybil. Takže jsem ji odpojil, nabil a dal zpět a tím se chyba vynulovala. Nečekal jsem to, protože co jsem zatím kde četl, tak chyby jsou uloženy i po odpojení baterie a tady se to vynulovalo. Od té doby jsem najel 500km a kontrolka se znova nerozsvítila, takže se jednalo jen o náhodou chybu, ne vadné čidlo, respektive to čidlo může být zatím jen načlé, ale tak málo, že to zatím nevadí, uvidím časem, ale myslím že 500km je dost na to, aby se to objevilo znova, pokud by tam fakt bylo něco vadného :-)

Docela by mě zajímalo jak by se zachovali v servise, jestli by to jen vynulovali a že se uvidí a nebo mě hned zkasirovali výměnou kdo ví čeho.
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 3. 2010 12:02

Žíža píše:Docela by mě zajímalo jak by se zachovali v servise, jestli by to jen vynulovali a že se uvidí a nebo mě hned zkasirovali výměnou kdo ví čeho.

Kdyby to byl opravdu echt značkový servis, viděl bych to na variantu B. Jinak to by mě člověče fakt nenapadlo, že to je jen tím. :hm
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 12. 3. 2010 12:03

tam, kam jezdim já, se držej toho dvakrát vymaž, potřetí vyměň :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 3. 2010 12:04

Tak je to samozřejmě nejjednodužší řešení.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 12. 3. 2010 12:05

semtam i opravujou, abych jim nekřivdil :-)
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 3. 2010 12:08

Na spoustu chybových hlášení a kontrolek stačí pouhý restart motoru. mě takhle párkrát zůstala po nastartování svítit kontrolka ESP. Vždy pomohl restart a světe div se, v paměti závad nic nebylo
MELLO
MELLO

Další stránka