Jak se vyrábí např. Fabia? (aneb jak funguje linka..)

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod julo9 23. 8. 2008 08:27

ohromna pracovna napln ked uz z nudy rozmyslat ako sa montuje fabia
no na pase od zakladu lepia ciarove kody ktore pracovnik na jednotlivych operaciach nacita a vieco tam ma strcit potom nalepi znova nalepku a na druhej montazi vie ze tam idu napr. kozenne sedadla radio...
julo9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ethan 23. 8. 2008 08:43

ethan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 23. 8. 2008 08:49

Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yoggi 23. 8. 2008 08:56

antracit píše:Já pracuju přesně do výše svého platového ohodnocení. A jelikož je už dávno za desátým dnem měsíce, mám už volno.

BTW: Mě ta linka fakt zajímá.



vyskakujem a rozculujem sa iba do vysky svojho platu :D
Seat Leon 1,2 TSI 77kW Ecomotive - Coool (2014)
Skoda Fabia combi comfort 1,4 16V 55kW AUA 2002
yoggi
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myznar 23. 8. 2008 11:30

NiceOne píše:http://www.youtube.com/watch?v=tRX7E0yZxh0&feature=related


Tohle není montáž. To už je jen lícování. Nicméně podobným způsobem se lícují i škodovky.
prdění je sexy
myznar
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 24. 8. 2008 08:31

NiceOne píše:http://www.youtube.com/watch?v=tRX7E0yZxh0&feature=related


A clovek by rekl, ze kdyz kupuje nove auto, tak jeste nebude omlacene :mrgreen:
Dong
Dong
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod TomKQT 24. 8. 2008 15:00

Finální montážní linka ve škovovce a v kie (jediné dvě jsem viděl) jsou řešeny stejně, kdy auta jedou pomalu na velkém pásu (červené combi, za ním bílý liftback atd, prostě co zrovna chtějí zákazníci) a pracovníci vždycky na pás nastoupí, namontují svou část (např. obložení stropu), sestoupí, vrátí se kolem pásu zpátky a nastoupí k dalšímu autu.
Prostě během montáže jedou na pásu spolu s autem a pás se pohybuje plynule (spíše než pás je to pohyblivý pruh podlahy).

Mimochodem byl jsem v lisovně, svařovně (tam je nejvíce robotů, což je ostatně důvod proč jsem tam už několikrát na exkurzi z práce byl), motorárně a montážní hale. Do např. lakovny se jít nedá, celkem pochopitelně.
TomKQT
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 8. 2008 15:03

ethan píše:takhle se vyrabi Phaetony:
http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1837641


To musi byt radost tohle vytopit...
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod TomKQT 24. 8. 2008 15:06

NiceOne píše:http://www.youtube.com/watch?v=tRX7E0yZxh0&feature=related

Tak tam mě pobailo, jak po několika kopnutích do auta za účelem nalícování předního víka kapoty nad tím jen mávl rukou a nechal to být (někdy ke konci videa) :mrgreen: :mrgreen:
Ten test ve sprše je po tom co člověk viděl předtím taky humorný, předpokládám že nekontrolují jestli dovnitř nezatéka, ale zda úroveň zatékání je v normě :mrgreen:
TomKQT
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 8. 2008 15:23

No hlavne k cemu takove licovani je, po par kilometrech se to stejne vyklepe a bude to nastejno. Jedine licovani ktere ma smysl je povolit, nastavit jak ma byt a zase pritahnout.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod El Carlos 24. 8. 2008 15:42

antracit píše:Tak se tady v práci nudíme a napadlo nás, jak je vlastně asi řešená výroba různých konfigurací na lince, aby nebyly prostoje? To jako jsou tam lidé co montují jen konkrétní věci a když zrovna ta jejich věc moc nejde, tak si dávají kávičku?
Na lince jdou za sebou normálně auta co mají různou výbavu?

Rotují zamestnanci po nějaké době po různých pozicích na lince, aby se z toho nezbláznili?


Jestli tam každý montuje jenom svou konkrétní věc, tak bych radši byl montér solárního panelu pro Superba než upevňovač motoru 1.2 HTP ve fábce :D

Jinak co znám výrobce z našeho oboru, tak tam to funguje u ručních prací tak, že se střídají snad po 3 měsících, aby se nezbláznili z jedný mašiny a ti s linkou vyrábí třeba 2 tejdny tohle, pak přestaví linku a vyrábí zase něco jiného...
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 24. 8. 2008 17:07

Je to je jak psali uz jini. Co se tyce fin. kompletace tak jede auto na velkym pasu v podlaze. Uz je dany dohromady podvozek a zaklad kastle. Bez dveri. Veci jako palubka uz jsem nejak pripravene. Protoze jsem videl jak tam pomoci robotu davali do toho auta celou palubku. Stejne jako napr cely predni naraznik se svetlama atp.. Az jsou namotnovane tyto velke veci tak se na auto pridelaji kola a potom uz auto nedrzi masina ale stoji na tom pasu a montuje se tam ruzne marginalnosti ala sedadla...

V motorarne zas ty motory ujizdeji nejaky pocet km (uz si nepamatuju), na ruzne otacky aby se ozkousely. (Jen mi neni jasne, proc clovek kdyz ma nove auto s nim musi prvnich par tisic km jezdit jinak - nevytacet atp. kdyz uz to bylo udelano v automobilce)

Takto jsem to videl ve Skode auto MB.
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomKQT 24. 8. 2008 17:14

Ve Škodovce palubky nevkládá do auta robot, mají jen jakýsi vozík či jeřáb a montují to ručně a navíc to je nějaká externí firma, mají jiné oblečení než ostatní dělníci ve stejné místnosti. V KIE na Slovensku naopak palubku celou vloží rameno robota.
V KIE bylo zajímavé místo, kde ženská startovala poprvé ručně každé auto, trvá to pěkných pár sekund, než to naskočí :) No jo když je všechno suché.
TomKQT
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 24. 8. 2008 17:22

TomKQT: Ja mel dojem, ze u O2 to tam davali lidi pomoci ramene robota s tim, ze tomu hodne pomahali, ale mozna to byl teda jen nejaky vozi/drzak...uz je to dlho co jsem tam byl
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomKQT 24. 8. 2008 17:30

TomZ píše:TomKQT: Ja mel dojem, ze u O2 to tam davali lidi pomoci ramene robota s tim, ze tomu hodne pomahali, ale mozna to byl teda jen nejaky vozi/drzak...uz je to dlho co jsem tam byl

Je to něco, co jim pomáhá nést tu hmotnost, ale nemá to žádnou inteligenci, vedou to lidi. Oproti tomu na Slovensku u vkládání palubky lidi vůbec nejsou, robot ji tam zasune a přidělá sám. Lidi pak asi zapojí kabely, to už nevím.
TomKQT
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků