Jak se vyrábí např. Fabia? (aneb jak funguje linka..)

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod antracit 22. 8. 2008 10:00

Tak se tady v práci nudíme a napadlo nás, jak je vlastně asi řešená výroba různých konfigurací na lince, aby nebyly prostoje? To jako jsou tam lidé co montují jen konkrétní věci a když zrovna ta jejich věc moc nejde, tak si dávají kávičku?
Na lince jdou za sebou normálně auta co mají různou výbavu?

Rotují zamestnanci po nějaké době po různých pozicích na lince, aby se z toho nezbláznili?
Naposledy upravil antracit dne 22. 8. 2008 10:10, celkově upraveno 1
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod divxfan 22. 8. 2008 10:09

znáš ten slogan "zrodila se hvězda"? tak z něj je patrný, že fábie se nevyrábí :)
divxfan
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod antracit 22. 8. 2008 10:11

:D to mi moc nepomohlo. :-)
VW E-golf MR2016
antracit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod m4lcolm 22. 8. 2008 10:11

Takže to v MB je obrovská porodnice? Ty rodičky bych teda nechtěl vidět :-)
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bojler 22. 8. 2008 10:35

Paneboze, s takovou pujde ekonomika do pdachu velmi rychle. Pokud se behem pracovni dobry resijou takovyhle ptakoviny..
bojler
Inventář

Odeslat příspěvekod Anonymni 22. 8. 2008 10:38

a sranda by byla kdyby bojler zjistil ze antracit je jeho podrizeny :-D :mrgreen:
Anonymni

Odeslat příspěvekod bojler 22. 8. 2008 10:41

ja mam podrizenou jednu a ta se beztak taky flaka, jenom nekeca na garazi, ale s jinou sekretarkou ob stul dal... ted muze, ja tento tyden taky :)
bojler
Inventář

Odeslat příspěvekod Koumeles 22. 8. 2008 10:44

Je to jednoduche. Z jeden strany jedou do fabriky brambory, a z druhe vyjizdeji fabie...vic radsi nechtej vedet
Koumeles
Nováček

Odeslat příspěvekod antracit 22. 8. 2008 10:44

Já pracuju přesně do výše svého platového ohodnocení. A jelikož je už dávno za desátým dnem měsíce, mám už volno.

BTW: Mě ta linka fakt zajímá.
VW E-golf MR2016
antracit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Anonymni 22. 8. 2008 10:46

ja mam dnes volno a jedu za svoji milou :-)
Anonymni

Odeslat příspěvekod Mr.Zero 22. 8. 2008 10:55

antracit píše:Já pracuju přesně do výše svého platového ohodnocení. A jelikož je už dávno za desátým dnem měsíce, mám už volno.

BTW: Mě ta linka fakt zajímá.

V jakým oboru pracuješ? Já myslel že pásová výroba je zažitá snad všude ;-)
Ne teď vážně:
Funguje to tak že do ruky se pracovníkovi dostane přímo to co má zamontovat, říká se tomu sekvence - namíchané sedačky 1 - 10 na paletě a on bere a montuje 1 - 10 po pořadě do každého auta jednu, to samý je třeba s kolama a dalšíma dílama. Je to v paletě namíchané a má to své pořadí. Na jednom místě dělníci montují jen sedačky na druhém jen kola. :-) Ve všech automobilkách je to stejný. Jestli víš kdo to byl Henry Ford, tak ten kdysi dávno vymyslel pásovou výrobu a tím to vše vzniklo ;-)
Mr.Zero
Nováček

Odeslat příspěvekod Jintaj 22. 8. 2008 11:01

Přečti si román Kola od Arthura Haileye a uděláš si vcelku reálný obrázek o výrobě aut na lince :idea:
Jintaj
Fanatik roku 2008

Odeslat příspěvekod Koumeles 22. 8. 2008 11:07

Proste sedis, a utahujed sroubek...hodiny a hodiny, den za dnem, rok za rokem...nakonec nekdo vymsli teleport, a ty jses bez prace.
Koumeles
Nováček

Odeslat příspěvekod antracit 22. 8. 2008 11:08

Mr.Zero píše:V jakým oboru pracuješ? Já myslel že pásová výroba je zažitá snad všude ;-)
Ne teď vážně:
Funguje to tak že do ruky se pracovníkovi dostane přímo to co má zamontovat, říká se tomu sekvence - namíchané sedačky 1 - 10 na paletě a on bere a montuje 1 - 10 po pořadě do každého auta jednu, to samý je třeba s kolama a dalšíma dílama. Je to v paletě namíchané a má to své pořadí. Na jednom místě dělníci montují jen sedačky na druhém jen kola. :-) Ve všech automobilkách je to stejný. Jestli víš kdo to byl Henry Ford, tak ten kdysi dávno vymyslel pásovou výrobu a tím to vše vzniklo ;-)

U nás pásovka fakt není, jsme základní výzkum. :) Takže s tím nemám zkušenosti, spíš je to tady pravej opak pásovky a dobré logistiky. O co nejlevnějších nákladech to taky není.

Takže je nějaká přípravna, kde se přesně ví, jak se bude vyrábět a tam to naskládají přesně tak jak to má být? To mě překvapilo, tohle mě vůbec nenapadlo. Ale už chápu ty pracovníky, mají to pak o dost jednodušší.
VW E-golf MR2016
antracit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mr.Zero 22. 8. 2008 11:16

Někdo naplánuje auto o výbavě a dodavatel dostane info co má vychystat do palety :-) Jednodušší to pracovnici mají v tom, že prostě vezmou a zamontujou co jim přijde pod ruku, ale maj nesčetněkrat větši pakarnu s tim že delaji fakt jen jednu věc a to v taktu nekolika max desitek vteřin 8-S a co dodavatel když to "podělá" a připraví do palety něco jiného, to je pak sranda :oboze
Mr.Zero
Nováček

Další stránka