Peugeot 308

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod salam01 26. 7. 2018 22:24

Hejblíky jsou taky už old-school, hlavní je zrcadlení telefonu, bezdrátové nabíjení a tak.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 26. 7. 2018 23:01

_maty_ píše:Jako ja proti tomu autu nic nemam, to se vybira rozumem, ne srdcem.. ja vybiram jinak :mrgreen:

No to si kur.a pis ze vyberas inak, voe kdyz ma nekdo zadani ze xce rodinne auto, do finale mu prejde focus kombi/i30 a neviem co este, aby nakonec koupil kratkeho civica, voe ten algoritmus by som rad videl popsany, to by bolo neco... ale s rozumom to nema nic spolocne
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod Anonymni 27. 7. 2018 04:44

Dyt jsem to psal prece :)

A i30 nehrozila ;-)
Anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 7. 2018 06:20

majkom píše:
_maty_ píše:Jako ja proti tomu autu nic nemam, to se vybira rozumem, ne srdcem.. ja vybiram jinak :mrgreen:

No to si kur.a pis ze vyberas inak, voe kdyz ma nekdo zadani ze xce rodinne auto, do finale mu prejde focus kombi/i30 a neviem co este, aby nakonec koupil kratkeho civica, voe ten algoritmus by som rad videl popsany, to by bolo neco... ale s rozumom to nema nic spolocne

Nojo tak jezdil tdi modlou v kombíku, jako náhradu koupil krátkýho japonce s atmosférou, to je přeci logický. Co na tom chceš popisovat?
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 27. 7. 2018 07:11

no dyť to celou dobu píšu :-P
Anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 7. 2018 10:23

PaulZ píše:Nevím podle čeho hodnotíš Ty výdrž aut. Obzvlášť u značky kterou jsi nikdy neměl. Moje osobní zkušenost nehádám se z prvním autem od Peugeotu je zatím mnohem lepší než u škodovky. Chápu necelých 100 000 kilometrů bez jakékoliv opravy v servisu možná není zázrak....ale úplně špatné to není.
Naštěstí největší průser PSA posledních let spolupráce s BMW na motorech je už úplně pryč.
Teď tipovat výdrž aut, při nynější komplikovanosti techniky jde spíš o štěstí...Což samozřejmě víš...


Vzirek jednoho i peti kusu je jako nula pri vyribe stivek tisic kusu rocne. Vydrz a kvalitu bych hodnotil na vetsim vzorku. Data jsou dostupna kazdemu.
Nikdo neprodava veci jen tak pro nic za nic levneji nez koniurent. Ma to vzdy sve duvody. A nikdy mezi ty duvody nepatri chtic usetrit lidem penize tak si snizim marzi.
anonymni

Odeslat příspěvekod MirecBA 27. 7. 2018 11:09

majkom píše:
_maty_ píše:Jako ja proti tomu autu nic nemam, to se vybira rozumem, ne srdcem.. ja vybiram jinak :mrgreen:

No to si kur.a pis ze vyberas inak, voe kdyz ma nekdo zadani ze xce rodinne auto, do finale mu prejde focus kombi/i30 a neviem co este, aby nakonec koupil kratkeho civica, voe ten algoritmus by som rad videl popsany, to by bolo neco... ale s rozumom to nema nic spolocne



tak ono sa to nezda ale kiwi ma dost slusny kufor, asi ho ukecal motor a ze namusi byt az tak velky
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod glider 27. 7. 2018 11:14

Pritom naftova Octavia by jazdila do nekonecna :)
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 7. 2018 11:20

To goes:Jenom zapomínáš na jednu maličkost, cenu určuje konkrétní trh. A poměr cen třeba Peugeotů proti škodovkám je v každém státě EU trochu jiný..Takže podle Tebe třeba O3 je u nás díky ceně spolehlivější než třeba 308SW. Jenom je divné, že třeba v Německu kde jsou škodovky obecně levnější než Peugeoty je to zase naopak...Takže v Německu prodaná O3 je naopak míň spolehlivá než 308SW?
Ještě jedno, nevím kdo to už byl co mě tady přesvědčoval jak hrozně vypadá Peugeot po 100 000 kilometrech. Je to divné, ale 308 co mám vypadá po 100 000 km +- stejně jako Fábie co jsem měl předtím...V interiéru ani u jednoho by jsi ty kilometry nepoznal. A to jsem se ani o jedno nestaral...
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 7. 2018 11:36

Hele sak v cajku. Ja bych to co pisu nevidel jen vuci skodovce. Ta je mi volna jako ten pezot.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 7. 2018 12:14

Goes zase vyhrál?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 7. 2018 17:25

Měl jsem možnost svézt se a zařídit si 308 GTI. Takový rychlý postřehy:
- jede to dobře
- brzdí taky :)
- asi se budu rouhat, ale novej pežot i v zatáčkách je o trošku lepší než sedmiletá alfa :-S určitě o parník pohodlnější na 19" (michelin pilot sport) než alfa na 17" a přitom drží jaxviň
- spojka celkem tuhá
- řízení moc tuhý není ani ve sport módu, je to furt takový jemný, ale pak překvapí když se s tím člověk musí prát
- posez je divnej, ale spíš než budíky bych si přál řadičku víc vepředu
- otáčkoměr je celkem šílenost, na to teda těžko zvykat
- elektronická ručka je divná :-(
- nějak se sám zapl startstop aniž by to někdo mačkal :hm
- ve sport módu zvučí do repráků a ty trochu chrchlaly (denon)
- auto najeto 3tkm, dlouhodobá spotřeba prý 10 litrů, ale jezdí se s tím tak, jak se na to auto patří

Zbytek ergonomie neřeším, to je prostě specifikum peugeotu.
Přílohy
IMG_20180727_180803-1040x780.jpg
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 27. 7. 2018 17:29

To auto je pěkný, ale ty budíky, na to bych si nezvykl...hnus obrácenej.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 7. 2018 17:31

Nj to si tak jedeš a říkáš, dobrý, klesaj otáčky a ony přitom lezou ze 4 na 5k rpm :)
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 7. 2018 17:41

Je to fakt divný.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků