Koupě vozidla

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Cíťa 7. 9. 2007 20:35

Prosím o radu při koupi Citroenu C5 2.2Hdi automat :D
Cíťa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 7. 9. 2007 20:53

Jakou? :wink: Já jen vím, že u těhlech 2,2 se musí snad každých 80tkm měnit FAP a že to není zrovna zadarmo.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + blind spot+FLA+parkassist P/Z+adaptivní tempomat...
Ex. Škoda Rapid lifback FL 1,0 TSI 81kW Ambition
Ex.Škoda Rapid Spaceback FL 1,0 TSI 70kW Ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 302000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Cíťa 7. 9. 2007 21:01

r.v. je 2002 je to kombi v plné výbavě. C5 se mi moc líbí. Mam teď Xantii a chtěl bych zůstat citroenu jak se říká věrný :)
Cíťa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 7. 9. 2007 21:04

zadarmo ten FAP není, ale už i PSA nabízí original repasovaný za cca polovinu, takže to zase není až tak drastický. Otec to měnil u 2.2HDI P607 po cca 120 tis km. Ten interval výměny se značně liší podle stylu jízdy a snad dokonce prý jak často se tankuje.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 9. 2007 21:08

ace2 píše:Otec to měnil u 2.2HDI P607 po cca 120 tis km. Ten interval výměny se značně liší podle stylu jízdy a snad dokonce prý jak často se tankuje.e/quote]

Zalezi primarne na tom, kde clovek jezdi. FAP ma samocistici mechanismus, ale ten funguje jen pri rychlostech nad 80km/hod, takze ve meste holt clovek musi policistovi vysvetlit, ze neprekracoval maximalni povolenou rychlost jen cistil FAP. Mr. Green Pokud se jezdi mimo mesto a neprehani se to s rychlosti, tak neni problem na FAP naject i 180.000km. Repase stoji neco malo pres bura, coz je za takovy najezd kilometru smesna hodnota.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Cíťa 7. 9. 2007 21:21

Jak je otec jinak spokojen? Co spotřeba prý je u automatu mnohe větší. :wink:
Cíťa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 7. 9. 2007 21:29

No to auto je rv 2002, pokud mě pamět neklame. Klasický francouz, věci fungují přesně vypočítanou životnost a pak auto začne otravovat že přestávají fungovat věci z elektrické výbavy. Samotný motor atd funguje.

takže ted řešil 2 elektrický okna, odešel ten mechanismus. Jedno šlo nějak opravit u řidiče se to muselo vyměnit celé, nefunguje pamět sedaček, nefunguje elektrické posunování hlavové opěrky, odešel motorek na štelování xenonu v jednom světel a vyteklo zrcátko (aut. zatmavovací). Podle mě je otázka kdy tam zase něco podobnýho přestane fungovat. Jinak mě osobně moc nevyhovují přední sedačky na to že je to vlajková loď tak to má sedačky ne příliš komfortní a nejsou přiliš tvarované, takové placaté ploché nic abych to definoval.

No jinak se s tím s manuálem dá jezdit pod 6 litrů nafty, auto je tiché, dobře se ovládá atd.
Naposledy upravil ace2 dne 7. 9. 2007 21:32, celkově upraveno 1
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 9. 2007 21:32

Vyhoda P607 je, ze dily jsou za babku. Takze v nejakem slusnem neautorizovaku se da udrzovat se vcelku minimalnimi naklady. Problemem je samozrejme to, ze tech navstev v servisu (byt levnych) muze byt docela hodne, coz leckoho nase*e bez ohledu na to, ze v souctu je to levnejsi nez VW Group nerkuli nejaka premiovka. Proste Peugeot 607 je auto pro nekoho kdo moc nejezdi a ma servis nedaleko. Na druhou stranu vetsinou jde o prkotiny takze nehrozi moc, ze clovek prijede z cesty na sedadle spolujezdce odtahoveho vozu.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 7. 9. 2007 21:35

Jo a je to auto velký i když je to auto střední třídy (byt vypadá vzhledově na vyšší) když to srovnám s Ečkem či 5er tak je to auto skutečně velký a i má pohledný interiér (byť ta imitace dřeva se nedá nepoznat už při letmém pohledu)
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod matuS 7. 9. 2007 23:07

Dusan píše:Zalezi primarne na tom, kde clovek jezdi. FAP ma samocistici mechanismus, ale ten funguje jen pri rychlostech nad 80km/hod, takze ve meste holt clovek musi policistovi vysvetlit, ze neprekracoval maximalni povolenou rychlost jen cistil FAP. Mr. Green Pokud se jezdi mimo mesto a neprehani se to s rychlosti, tak neni problem na FAP naject i 180.000km. Repase stoji neco malo pres bura, coz je za takovy najezd kilometru smesna hodnota.

moj sef ma 2,2hdi a auto jazdi cely tyzden po meste a cca kazdy druhy tyzden s tym jazdi domov, cca 250km, polka dialnica, polka okreska, rychl.viac menej dodrzuje a fap vydrzalo prvy krat tusim 90tis km, to sa menil cely filter, a teraz pri 160tis servise tam dolievali tu kvapalinu.

cita> vo firme mame 3 tieto 2,2hdi automaty, vsetky 3 auta dovezene z nasej materskej spolocnosti z FR s roznymi kilometrazami. Jedine co mozem potvrdit, ze auta boli pravidelne servisovane a mali ich pridelene urciti ludia (pomerne vysoko postaveni manazeri)
Dve su 2001, jedno k nam prislo asi so 60tis km, teraz ma takmer 170 a to auto je v kuse v servise.
Druhe k nam prislo s asi 90tis km, odkupil si ho kolega, trapili ho mensie problemy, teraz je auto uz 2 mesiace nepojazdne, najskor sa mu pokazil automat a ked mu to dali dohromady tak vzapati vypadla cela elektronika a vyzera to tak, ze nikto s tym nevie dat rady (v autorizaku to este tusim nebolo, kolega sa boji ceny...)
Tretie je 2004 a doslo k nam s asi 40tis km, teraz ma 60 a clovek by povedal, ze 3 roky po zaciatku vyroby to bude OK, ale zatial auto vykazuje standardne chyby vsetkych C5 - odumieraju cidla, vola vo volantovej tyci (pozor, to nieje gulovy cap za par korun, je to tyc riadenia za 15tis)... a pod.

Co sledujem citroenovske diskusie, tak vyhni sa prvej generacii C5 a zober druhu generaciu, ta vyzera byt pomerne OK.
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Vody 7. 9. 2007 23:35

Francouzi nikdy moc neuměli ty velký limuzíny, o Peugeot 605 jsem toho taky nečetl nic pěkného. A člověk někdy čte na peugeot foru tak se nestačí divit
MB W202 C200 100KW
Vody
Inventář