Picasso alebo Scenic ?

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mrazik 21. 8. 2007 10:27

InfoLevi píše:
bobi24 píše:Tak ako to tu sledujem, tak vidím, že francúzske autá majú naozaj zlú povesť. Vyzerá to tak, že trochu pošetrím na Ford Focus C-Max. Ten sa mi zdá dá kúpiť už za 340.000. Čo hovoríte na toto autíčko?e/quote]

C-Max paradna volba. Perfektne polohovanie zadnych sedadiel, dobry vyber motorv a celkovo spolahlive. Tym, ze sa dlhsie vyraba, tak aj starsie rocniky su uz zo zabehnutej vyroby. Dielenske spracovanie, najma po facelift o 2 triedy lepsie ako frantici.

Polohovani zadnich sedadel diagonalne, kdy musis vyndat prostredni sedadlo, je perfektni ? Je to k nicemu, naprosto k nicemu, protoze se dvouma detma je lepsi´a levnejsi volba Focus Combi, ktery ma stejny vyber motoru a celkove spolehlivy. Dilenske zpracovani je na stejne urovni jako ostatni konkurence, to uz bychom museli prolezt s lupou a merit posuvnym meritkem.
Priste by to chtelo lepsi argumenty a ne jen opisovat z reklamnich letaku.
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod mrazik 21. 8. 2007 10:29

DoubleSix píše:
mtb_ píše:
bobi24 píše:Focus Combi ma asi 520 l.

No myslim že aj v FF combi je viac ako 520. Neviem ako v starom ale v II je to myslim viac../quote]Focus combi má oproti C-Maxu kufr delší a širší, ale mělčí. Objem je 482 litrů po plato, oproti C-Maxových 460 litrů. Při nakládání po střechu jsou oba kufry (C-Max i Combi) na tom s výškou stejně - 890mm.k/quote]

Presne ke stejnemu zjisteni jsem dospel, kdyz jsem je srovnaval a nechapu tu o dost vyssi cenu C-Maxe oproti kombiku. Proto jsem take C-Maxe vyradil z vyberu a misto nej dal Focus Combi.
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 21. 8. 2007 10:40

mrazik píše:Presne ke stejnemu zjisteni jsem dospel, kdyz jsem je srovnaval a nechapu tu o dost vyssi cenu C-Maxe oproti kombiku. Proto jsem take C-Maxe vyradil z vyberu a misto nej dal Focus Combi.
Dnes je moderní mít MPV, takže bys za to měl i zplatit :) .
Ono to ale možná bude i o menších sériích, tudíž vyšší odpisy investic, větších výztuhách (je kratší, ale přesto o 100kg těžší než podobný Focus Combi se stejnou výbavou a motorem), atd..
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod matuS 21. 8. 2007 20:12

nal píše:ak chces MPV, chod do Opelu Meriva. v tej cene kupis v pohode rocniky 2003 - 2004. 1.6 16v (74 kW). vybava aspon Enjoy, da sa kupit aj Cosmo.
Ide velkostne o podobnu koncepciu, ako Scenic z tych cias. Konstrukcne lepsie zvladnute vozidlo.

meriva je na baze corsy, scenik na baze meganu, cize rozdiel triedy - takze to urcite nieje vhodny kandidat.
Meriva je inak totalna blbost, zadne sedacky ako v elektricke - tvrde a kolme.

Kolega kupil Opel Zafira - je tam debilna spojka, zvlastne brzdy, rozviklana prevodova paka - ale to niesu zavady, proste vlastnosti auta. Pride mi byt uplne jednoduche, ze sa tam ani nema co pokazit. Celkom priestranne, mne sa ako rodinne auto paci. Mozno by som skusil tento smer.
Maju 1,6i a napriek vysokemu podielu jazdy v meste im to berie okolo 8 litrov. Jedinu zavadu co teraz maju je niekde diera v chladeni klimy a unika im chladivo.

Inak ja osobne opel dost nemusim, ale v tomto pripade sa mi zda, ze vyhrava jednoduchost.

Preco vlastne potrebujes takyto minivan? Kombik sa mi zda tiez dobre riesenie a dost lacnejsie - tie minivany su moderne a drahe.
Naposledy upravil matuS dne 21. 8. 2007 20:34, celkově upraveno 1
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod matuS 21. 8. 2007 20:13

radovan01 píše:tu si sa prisiel spytat velmi zle, na tomto fore sa akosi francuzske auta nenosia, to vies, vsetky stoja v servise ;)
poradia ti hlavne "motoristi" ktori maju este mokry vodicsky a maximalne nejaku staru skodu, kasli na tieto "rady", vyskusaj ich a co sa ti viac zapaci kup

aa, dalsi majitel FR auta. Drzim ti palce, aby ta to nadsenie nepreslo ;-)
--
matuS

matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod matuS 21. 8. 2007 20:32

DoubleSix píše:Já sám jsem měl francouzské auto 3 roky a bez jediného problému (najeto 80 000 km). Jestli bych si znovu koupil francouzské auto? Nevím, poslední dobou mám z nich takové smíšené pocity.
--
matuS

matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod mtb_ 21. 8. 2007 22:27

InfoLevi píše: C-Max paradna volba. Perfektne polohovanie zadnych sedadiel,

No až za takú devízu by som to nebral. Je to príplatková verzia a aby mi ruky behali po nejakých nekritých kovových dráhach tiež nie je bohvie čo.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod bobi24 22. 8. 2007 10:04

Tak zase dilema. Rozmýšlam, že či má zmysel kupovať napr. o 60.000 drahšie auto ako Scenic. Aj tak je tam pravdepodobnosť, že sa niečo pokazí. Keď kúpim lacnejšieho Scenica tak je tam aspoň malá nádej že bude v pohode. Myslíte že by som do opráv mohol dať viac ako 60 tis? Aj tak každé auto po 150.000 km začína mať problémy, nie?
bobi24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mtb_ 22. 8. 2007 12:39

bobi24 píše:Tak zase dilema. Rozmýšlam, že či má zmysel kupovať napr. o 60.000 drahšie auto ako Scenic. Aj tak je tam pravdepodobnosť, že sa niečo pokazí. Keď kúpim lacnejšieho Scenica tak je tam aspoň malá nádej že bude v pohode. Myslíte že by som do opráv mohol dať viac ako 60 tis? Aj tak každé auto po 150.000 km začína mať problémy, nie?a/quote]

Keď sa pokazí tak na každom aute akurát u francúza je pri večšom počte km večšia pravdepodobnosť. Zo svojich skusenosti iba s C-maxom by som radšej C-max volil.
Ale pozor na takéto autá - čelné sklo ma stálo s robotou 12000Sk. A to je obyčajné.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod lazak 22. 8. 2007 14:30

Co tady řešíte francouz, němec,ital?Kazí se úplně všechno jsou to jenom stroje, já osobně už mám třetího scenika(2000,2002,2004) a v naprostém pořádku.Nedám na to dopustit a nezatracuju ale taky jiné značky a výrobce.Každý má to svoje + a -.Já z vlastní zkušenosti doporučuji scenik nejlépe ve verzi grand, kterou vlastním.Už se těším až bude další řada sceniku, protože si ji koupím.
GrandScenic 1.9DCI 88kw
lazak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Auto1 22. 8. 2007 15:41

lazak píše:Už se těším až bude další řada sceniku, protože si ji koupím.i/quote]

Obrázek
Auto1
Servismen

Odeslat příspěvekod KubaPa 6. 9. 2007 12:44

bobi24 píše:
KubaPa píše:Teď budeme mít na kurzu chvíli jak Scénika, tak Picasso tak můžu mrknout na praktičnost a někdy za 14 dní napsat, jestli to bude ještě aktuální.
KubaPa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 9. 2007 18:35

mrazik píše:Dilenske zpracovani je na stejne urovni jako ostatni konkurence, to uz bychom museli prolezt s lupou a merit posuvnym meritkem.

To rozhodne neni pravda. Ford C-Max ma v ramci segmentu zdaleka nejlepsi zpracovani, opravdu pusobi jak auto o tridu vyse. Interierem se Ford opravdu vytahnul. To ze Focus umi skoro to same, ale to uz se dostavame na obecnou diskusi jestli male MPV ma vubec smysl. U Fordu mozna docela ano, protoze jety C-Max stoji mene nez Focus, u ostatnich stezi.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 9. 2007 22:33

Dusan píše:
mrazik píše:Dilenske zpracovani je na stejne urovni jako ostatni konkurence, to uz bychom museli prolezt s lupou a merit posuvnym meritkem.

To rozhodne neni pravda. Ford C-Max ma v ramci segmentu zdaleka nejlepsi zpracovani, opravdu pusobi jak auto o tridu vyse. Interierem se Ford opravdu vytahnul. To ze Focus umi skoro to same, ale to uz se dostavame na obecnou diskusi jestli male MPV ma vubec smysl. U Fordu mozna docela ano, protoze jety C-Max stoji mene nez Focus, u ostatnich stezi.
Hmm, tak já budu asi patřit k vyjímkám, protože dílenské zpracování mého C-Maxe rozhodně nepatří k nejlepším ve svém segmentu :( :? .
Jinak jak jsem zmínil, pokud má rodina 3 děti, může na klasické auto zapomenout a z důvodů pohodlí cestujících na zadních sedadlech musí lovit ve vodách MPV (mají vzadu 3 sedačky). A podle finančních možností si vybírají buď malé nebo velké MPV. Takže já si myslím, že malá MPV mají smysl.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod KubaPa 6. 9. 2007 23:48

Přidám se k 2x6. Malé MPV určitě smysl dává pokud člověk potřebuje auto, který toho uveze co nejvíc a nejlépe 5 lidí s věcma. Sezení vzadu ve Focusu a v Picassu je fakt o něčem jiném. A i ten vzpřímenější posaz vepředu mi u malýho MPV vyhovuje (a to nemluvím o nastupování namísto soukání se dovnitř). Samozřejmě to není zadarmo, na dálnici člověk tu vyšší karoserii pozná, v zatáčkách taky, ale pokud je kritériem spíš praktičnost než "závodění" volil bych radši malý MPV typu Picasso, Scénic, C-max než kombíka stejný třídy.
KubaPa
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka