Renault Scenic II (Grand Scenic)

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ondra K 3. 5. 2007 10:18

Dobry den,

vazne uvazuji o koupi noveho Renaulta Grand Scenica. Auto se mi libi a pro rodinu je myslim, co se tyka velikosti, optimalni. Mam ale trochu obavy o kvalitu a spolehlivost. Na internetu si clovek muze o Renaultech precist obcas docela otresne pribehy. Mate nekdo zkusenosti se Scenikem nebo Grand Scenikem? Diky moc za odpoved.
Ondra K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lazak 3. 5. 2007 11:59

Tady máš moji zkušenost, vřele doporučuji koupit.
http://moje.auto.cz/lazak-/renault-grand-scenic.html
GrandScenic 1.9DCI 88kw
lazak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack_spk 28. 9. 2007 22:34

Jedno z najporuchovejsi aut ... urcite by som si to rozmyslel..
Jack_spk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajda 29. 9. 2007 10:12

Jack_spk píše:Jedno z najporuchovejsi aut ... urcite by som si to rozmyslel..

Kolik si s nima najel, kolik jsi jich vlastnil? Nebo jen JPP?
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod myslivec27 2. 10. 2007 16:41

Scénic 2,0 Turbo - Nijak zvlášť prostorný, akusticky velmi komfortní, na krátkých nerovnostech podvozkově poněkud rozeskákaný (což by u Grandu mohlo být eliminováno), v zatáčkách jistý vůz s výborným motorem. Naprosto bezproblémový, jen mám pocit, že žere přední žárovky v potkávačkách (svítí výborně) jak na běžícím páse, což je docela potíž, když proces jejich výměny si nezadá s nadpřirozenou ohebností ruky, takže kvůli takové ptákovině jezdím do servisu docela často. Dnes bych si už připlatil za xenony.
Renault Scénic 2,0Turbo
myslivec27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 2. 10. 2007 18:04

Jack_spk píše:Jedno z najporuchovejsi aut ... urcite by som si to rozmyslel..

To rozhodne ne. Pricku nejporuchovejsich aut obsahuji takove "skvosty" jako Peugeot 807 ci Grand Espace, Scenic je prilis male a jednoduche auticko na to aby mel na prvni ligu pruseraru. :mrgreen:
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Auto1 2. 10. 2007 19:23

myslivec27 píše:Naprosto bezproblémový, jen mám pocit, že žere přední žárovky v potkávačkách (svítí výborně) jak na běžícím páse, což je docela potíž, když proces jejich výměny si nezadá s nadpřirozenou ohebností ruky, takže kvůli takové ptákovině jezdím do servisu docela často.
Auto1
Servismen

Odeslat příspěvekod Jack_spk 8. 10. 2007 08:46

Scenic je precpaty elektronikou ktora je robena presne tak, aby to po zaruke odchadazlo jedna radost - to nie je JPP ale info od technika priamo od Reanultu (je to kamoš, tak preto..). Ja som mal Megane II takže Scenic je +- to iste čo sa tyka komponentov a motorov a ten moj Megane II kombi bol des a hruza. Mimochodom v Scenicu je priserne malo miesta pre kolena vodica !!! Rozhodne by som sa poobzeral po inych znackach - napr. nova KIA Carens je velmi slusne vozidlo a s 5 rocnou zarukou bez obmedzeni.
Jack_spk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lazak 8. 10. 2007 12:25

Jack_spk píše:Scenic je precpaty elektronikou ktora je robena presne tak, aby to po zaruke odchadazlo jedna radost - to nie je JPP ale info od technika priamo od Reanultu (je to kamoš, tak preto..). Ja som mal Megane II takže Scenic je +- to iste čo sa tyka komponentov a motorov a ten moj Megane II kombi bol des a hruza. Mimochodom v Scenicu je priserne malo miesta pre kolena vodica !!! Rozhodne by som sa poobzeral po inych znackach - napr. nova KIA Carens je velmi slusne vozidlo a s 5 rocnou zarukou bez obmedzeni.n/quote]

Myslím, že si ve scenicu nikdy neseděl a tvůj kámoš asi něco šňupe, nebo šňupete oba.To je prostě hrůza co to tu meleš za bludy.Nezlob se, že jsem tak vyjel, ale to je prostě hrůza.
GrandScenic 1.9DCI 88kw
lazak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack_spk 8. 10. 2007 15:02

Samozrejme ze som V Scenicu sedel - pre ludi okolo 2 m tam je velky problem - rozhodne viac miesta pre nohy je u ostatnych MPV. Co sa tyka spolahlivosti, je to na kazdom - vacsina ludi povie ze je to loteria. Rozhodne francuzske auta su site horucou ihlou - staci si pozriet mechanizmus otvarania okien - to sa musi pokazit aj keby nechcelo a samozrejme, ze sa to kazi (hned po zaruke) a stoji to asi 15 SKK, a to nehovorim o "vrzgajucom" interieri... Po cca 2 rokoch benzinove motory zle startuju - vymena cca 25 000 SKK. Samozrejme nie vsetky - ale tieto vady sa velmi casto vyskytuju a takychto chybyciek kras na Renaultoch je neurekom. Od Renaultu su bezproblemove auta iba Clia a Thalie...
Jack_spk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Makaron 11. 10. 2007 20:05

Ondra K píše:Dobry den,

vazne uvazuji o koupi noveho Renaulta Grand Scenica. Auto se mi libi a pro rodinu je myslim, co se tyka velikosti, optimalni. Mam ale trochu obavy o kvalitu a spolehlivost. Na internetu si clovek muze o Renaultech precist obcas docela otresne pribehy. Mate nekdo zkusenosti se Scenikem nebo Grand Scenikem? Diky moc za odpoved.

Ahoj, moje manzelka mela jako sluzebni auto Renault Megane Grandtour (rv 2004, 1.6 16V) Je to auto pro lidi, neuveritelne pohodlna a mekka jizda (nekterym vadi, me ne). Stala se jednou velmi zavazna zavada, posunula se PP poloosa, projevilo se to tak, že nešlo řadit, protože díky tomu "posunutí" prý vytekl olej z převodovky...uplně jsem to nepochopil ale přišlo mě to dost zvláštní a nebezpečná závada. Sám teď uvažuji o Grand Scénicu, ale spekuluji i o Kia Ceed Sportwagon (mám špatné zkušenosti s vadným kusem Fiat Stilo MW), i Kii mě láká sebevědomá délka záruky 7 let a je to sexy auto. Kžsdopádně na tom Grand Scénic v poruchovosti není v průměru špatně a hlavně - už je to vyzkoušené železo, tam by už chyby měly vychytat. Doporučuji kontaktovat Radka Ondrášíka (moderátor), ten o Renaultech už něco psal.
Makaron
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 11. 10. 2007 20:09

Problem zaruky v nasich (a nekdy i zahranicnich) podminkach je v tom, ze je casto jenom na papire. Majitele Renaultu by o pristupu servisu k zarucnim opravam mohli vypravet (a casto take vypraveji).
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack_spk 11. 10. 2007 20:11

Aby som bol trocha vyvazeny tak Renault ma zase bezpecne a designovo pekne auta + ma vseliake vychytavky ako napr. startovacia karta a pod. - ale co sa tyka spolahlivosti je na tom dost zle. Ja som mal Megane II Grandtour 3.5 roka a to auto bolo v podstate nepouzitelne ...
Jack_spk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -JxJ- 11. 10. 2007 21:43

v dnešní "počítačový" výrobě je špatných kusů minimálně, spíše je to mezi volantem a sedačkou a nebo "odborným" zásahem v servisu...vlastní zkušenost s podobným autem, skoro stejná doba, jsem velmi spokojen a kdybych měnil, tak kvůli více prostoru za scenica
-JxJ-
Nováček

Odeslat příspěvekod Jack_spk 11. 10. 2007 22:24

Ja com som mal vady na Megane II tak som si ich urcite nespravil nejakym neodbornym zachadzanim... Zle startovanie neviem ako by som mohol ovplyvnit alebo pokazene mechanizmy stahovania okien.

Mimochodom radsej by som si zobral auto, ktore sa montuje v azii, japonsku, ako auto, ktore montuju cigani v Rumunsku. Velky faktor, ci sa vyskytuju vady alebo nie zohrava ludsky ....
Jack_spk
Kolemjdoucí

Další stránka