Spotřeba 1.9DCI 88kw

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 9. 2007 14:59

Radek: to je tak lehka ? Modus s 1.2 16V ma 1250kg, alespon sem to nekde vycetl :)
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 25. 9. 2007 17:47

Jean: taky mne to prekvapilo. Laguna s 1,9 dCi 88 kW vazi dle vybavy pohotovostnich 1340-1370. Mno neni se cemu divit, kdyz pulka karoserie je jenom plast :)
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod honzapm 25. 9. 2007 18:00

Teď jsem s motorem 1,9 dCi 88 kw v Laguně 2003 jel ve 4 lidech Itálii a zpět. Kufr byl naloženej na max., rychlost 130-140 v Rakousku a Itálii a tak 150-160 v Německu, chvíli dokonce i 200 :) + popojíždění v Itálii po městě, několik kolon (jedna byla na víc než dvě hodiny - před Katschberkem... :x ) a tak - průměrná spotřeba 6,3.
Naposledy upravil honzapm dne 25. 9. 2007 18:02, celkově upraveno 1
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein)
honzapm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzapm 25. 9. 2007 18:01

[quote="Radek Ondrášík"oJean: taky mne to prekvapilo. Laguna s 1,9 dCi 88 kW vazi dle vybavy pohotovostnich 1340-1370. Mno neni se cemu divit, kdyz pulka karoserie je jenom plast :)[/quote]
něco jsou plasty, hauptna je hliníková :tleskani
honzapm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr. Bean 25. 9. 2007 19:27

něco jsou plasty, hauptna je hliníková

Jo kamarád se taky takhle radoval - plasty jsou přeci levný (asi jako kelímek od jogurtu), o hliníkové kapotě pak netušil vůbec.

Pak se strašlivě po jednom vťukanci divil, že se ty plasty nedaj vyklepat :roll: a že stojí totéž co plech a že ta haubna je z hliníku jako nová stojí asi 2x tolik než plechová (cca 20 tisíc). :shock:
Mr. Bean
Nováček

Odeslat příspěvekod Mr. Bean 25. 9. 2007 19:40

Nejmarkantněji se to projeví na úsecích, kde jsou do kopce 2 pruhy, tam neustále musím problikávat Octavky TDI

:mrgreen:

Když domyslím, že průměrná oktávka TDi má zhruba podobný výkon a mnohem menší čelní plochu i aerodynamiku než Scénic (což na dálnici už hraje roli), tak bych řekl že výše uvedený jev bude způsoben:

a) Vehementem mezi sedačkama a volantem v obou autech - prostě zdaleka né každý jezdí na krev a takvaně se s tím nepáře.

b) Tím že Okcávek TDi je spousta a logicky jich tedy tedy bude spousta i v levém dálničním pruhu, kde někomu budou překážet.
Mr. Bean
Nováček

Odeslat příspěvekod Mr. Bean 25. 9. 2007 19:49

Já létám na dovolenou zásadně letadlem. V tak narvaném autě bych i při hřejivém pocitu dosažené uspokojivé spotřeby asi zdechl.

:tleskani

Nápodobně. :mrgreen: I když tedy pro mě by byla uspokojivá spotřeba tak za 5,0. (((-:
Mr. Bean
Nováček

Odeslat příspěvekod black_69 26. 9. 2007 12:25

Uváděná spotřeba je podle počítače, když jsem ji zkontroloval metodou "plná nádrž/plná nádrž/ujeté km" vyšla mně spotřeba o cca 0,2 l vyšší ale to je metoda velmi nepřesná.

To rejpnutí do TDI, měl jsem na mysli 1,9 TDI 66, 74, 77 a 81 kw, samozřejmě motory 2,0 FSI a TDI, to je už docela jiný kafe, ale těch zas tolik po silnicích nejezdí.

Ona i taková HTP po rovině docela jede, ale když přijde stoupání, skutek utek.

Z vlastní zkušenosti, když přestoupím do služební O2 1,6 75 kw, tak po nějakou dobu furt šmátrám po ruční brzdě a chci ji odbrzdit i když je už dávno odbržděná, protože to auto subjektivně vůbec nejede. To samý platí o služební Fabii 1,4 55 kw, ten motor nejede ani dole ani nahoře, sic jsem z ní na dálnici v Německu po 10 km rozjezdu na rovině vytáhl tachometrovejch 190 km/h. U těchto motorů je problém, že díky elektronice, která hlídá emisní limity to auto reaguje na sešlápnutí plynu velmi "gumově". Ale dost, tohle patří do jiný diskuze.

Na závěr chci říct, že jízda s motorem 1,9 dCi 88 kw mi přijde velice příjemná a průměrná spotřeba 6,1 l/100 km (dle počítače) přiměřená mému způsobu jízdy.
Scenic II 1,9 dCi 88 kw
black_69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzapm 26. 9. 2007 15:17

Mr. Bean píše:[i]něco jsou plasty, hauptna je hliníková
honzapm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzapm 26. 9. 2007 15:19

honzapm píše:Teď jsem s motorem 1,9 dCi 88 kw v Laguně 2003 jel ve 4 lidech Itálii a zpět. Kufr byl naloženej na max., rychlost 130-140 v Rakousku a Itálii a tak 150-160 v Německu, chvíli dokonce i 200 :) + popojíždění v Itálii po městě, několik kolon (jedna byla na víc než dvě hodiny - před Katschberkem... :x ) a tak - průměrná spotřeba 6,3.
honzapm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kokoweet 27. 10. 2007 13:34

Skoda octavia II 1,9TDI chip 96kw prumerna spotreba dlouhodoba kombinovana 4,4 litru ;) Zlaty TDI
Kokoweet
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 10. 2007 13:42

Kokoweet píše:Skoda octavia II 1,9TDI chip 96kw prumerna spotreba dlouhodoba kombinovana 4,4 litru ;) Zlaty TDI

A to jedeš i někdy víc než 70km/h? Ne promiň to byla nadsázka. Samozřejmě že ti věřím a je to úplná pohodička jezdit s motorem 96kW za 4,4....... :shock: :shock: :shock: :mrgreen:

Lidi už mějte trochu soudnosti a nepište tyhle zvěrstva.

:oboze
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Kokoweet 27. 10. 2007 14:02

Ne jezdim vicemene slusne...do 110km/h,v obci 50,nechci se rozbit..ale dynamiku TDI vyuzivam hojne...a PP osciluje od 4,2-4,9 vyborny motor,vyborne auto,proto jsem uplne zdesen,co zere laguna
Kokoweet
Nováček

Odeslat příspěvekod Kokoweet 27. 10. 2007 14:03

MELLO píše:
Kokoweet píše:Skoda octavia II 1,9TDI chip 96kw prumerna spotreba dlouhodoba kombinovana 4,4 litru ;) Zlaty TDI

A to jedeš i někdy víc než 70km/h? Ne promiň to byla nadsázka. Samozřejmě že ti věřím a je to úplná pohodička jezdit s motorem 96kW za 4,4....... :shock: :shock: :shock: :mrgreen:

:oboze /quote]

No jen tak mimochodem,ten motor je chipovanej,cili dole a ve stredu ma nizsi spotrebu nez normal 77kw,nahore ma spotrebu samozrejme vetsi,ale tam ja se moc casto nedostavam,nejsem totiz...zavodnik..nybrz luxusni jezdec
Kokoweet
Nováček

Odeslat příspěvekod Vody 27. 10. 2007 14:17

MELLO píše:

:oboze /quote]
Já už si zvykl, TDi jezdí za čtyři litry třista z místa. Každej potřebuje nějakou tu iluzi.
MB W202 C200 100KW
Vody
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka