Existuje vubec nekdo spokojeny s francouzskym autem

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 21. 8. 2007 22:34

jirkal: takze ty sis koupil spatne auto, ktere bylo v buh vi jakem stavu a proto jsou frantici spatni?

ja bych mohl naopak referovat jenom pozitiva. Mel jsem frantika, najel s nim hromadu kilometru a kdyby neslo 3x pres strechu, jezdi dodnes. A podobnych zkusenosti mam hafo.

Takze ja rikam - frantiky s klidnym svedomim ano.
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod Krejča 22. 8. 2007 09:23

jirkal2 píše:Já musím všem doporučit se francouzům se velkou oklikou vyhnout,Octavie je po najetí 75tkm vcelku dobrá i když jsem opět měnil váhu vzduchu a přední stabilizační tyčky-což je v normě.
Takže ještě jednou, doporučuji se dle mých zkušeností francouzům vhnout,kupte si kvalitu a spolehlivost tzn.ŠKODA,AUDI,BMW,MERCEDES,JAPONCÍ,VOLVA,ITALOVÉ,FORD a možná OPEL.A/quote]

To máš těžké. Kdo ví co jsi to předtím koupil za poskládané šroty z druhé ruky, a taky srovnáváš tyto auta (jednak i ročníkově mimo) se zánovní Octavií. Moje Laguna při 75tis.km nevěděla, co je to porucha a servis znala jen z výměny olejů a filtrů. Teď po 135tis. na tom není o moc hůř. Druhá věc je jak se dnes dělá servis na Octaviích. Taková servisní prohlídka s výměnou rozvodů na O2 po ca.135tis. u nás ve firmě 25tis.kč. To docela jde ne :? . Samozřejmě že tam vymění spoustu dílů už jen preventivně, protože to mají předepsané. Takže jde o to kdo jak se o auto stará, případně jakého mělo předtím majitele. Když už píšeš o Marei, tu má švagr, při koupi měla 120tis.km a co do ni nasypal za 30tis.km - no jen mi lezly oči z důlků :shock: . Ještě k Opelu. Nevím jaké mají zkušenosti ostatní, ale já jen ty nejhorší. Jen servis počítat min.1kč/km a ta ochota v servisech (alespoň v Olomouci) to by jeden vyskočil z kůže. Tak si pak vyberte :lol:
Laguna Grandtour 2,2dci dynamique
Krejča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazik 22. 8. 2007 12:15

Moje sestra koupila 5 let stareho P306 1.4 benzin a asi 3 roky bez problemu jezdila. Zadne poruchy a docela motor prekvapil i nizkou spotrebou. Otec ma Renault 19 1.9D 1994 a kupoval, kdyz auto bylo 2 roky stare a ma ho doted. Auto neskutecny drzak a uz se nekolikrat podival za hranice (Italie nekolikrat, Sardinie, atd. ) a bez poruchy - nejvaznejsi byla nejaka krabicka v motoru, ktera se starala o zhaveni. Auto servisuje u sebe v garazi - je automechanik a peci ma vice nez dobrou. To auto jeste nekolik let bude bez problemu jezdit.
Dva sousedi naproti me si koupili nove Renault Grandtour 1.5 dci, tak sem zvedavej jak jim budou drzet.
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod Saman 22. 8. 2007 14:57

jirkal2 > koupis vrak a stezujes si ze je poruchovej :lol: , koupis dalsi vrak, tentokrat od Skodovky a tm je to v norme :hm , hochu ty mas mindrak jak hrom :lol: , tobe bych doporucil zahodit ridicak a jezdit hromadkou, mas totis evidentne stesti na vraky a to od jakekoli znacky 8)
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod jirkal2 22. 8. 2007 21:18

Saman píše:jirkal2 > koupis vrak a stezujes si ze je poruchovej :lol: , koupis dalsi vrak, tentokrat od Skodovky a tm je to v norme :hm , hochu ty mas mindrak jak hrom :lol: , tobe bych doporucil zahodit ridicak a jezdit hromadkou, mas totis evidentne stesti na vraky a to od jakekoli znacky 8)

musím vás bohužel upozornit ,že všechny zde mnou popisované auta nebyla nikdy havarovaná a kilometry byly vždy odpovídající, od xantie mi dokonce zůstala servisní kniha, u peugeotu to byla koupě od prvního majitele, kromě marey která měla promáčklý zadek který jsem opravoval a proto byla za slušný peníz,za dobu co jsem měl xantii se ze mě stal automechanik se znalostmi které by mi mohl kdejaký autorizovaný servis závidět(díky pravidelných návštěv diskusního fóra citroeny.cz),je mi jasné že ty vaše auta mají taktéž poruchy ale jako každý správný automobilový nadšenec ,tu vaši oblíbenou značku budete vždy chránit i kdyby vás měla finančně zruinovat.Nemůžu asi kritizovat renault jelikož jsem ho neměl,ale všeobecně je známo, že u motorů dCi nevydrží turbo ani 100tkm ,tak to bude asi dosti podobný případ.
jirkal2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 22. 8. 2007 21:34

jirka: ja mam dCi 130 najeto a turbo jede jak po masle. No proste jsi obeti tech "zarucenych kecu", ktere se toci kolem frantiku, italu a dalsich
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod Saman 22. 8. 2007 21:35

jirkal2 píše:musím vás bohužel upozornit ,že všechny zde mnou popisované auta nebyla nikdy havarovaná a kilometry byly vždy odpovídající, od xantie mi dokonce zůstala servisní kniha, u peugeotu to byla koupě od prvního majitele, kromě marey která měla promáčklý zadek který jsem opravoval a proto byla za slušný peníz,za dobu co jsem měl xantii se ze mě stal automechanik se znalostmi které by mi mohl kdejaký autorizovaný servis závidět(díky pravidelných návštěv diskusního fóra citroeny.cz),je mi jasné že ty vaše auta mají taktéž poruchy ale jako každý správný automobilový nadšenec ,tu vaši oblíbenou značku budete vždy chránit i kdyby vás měla finančně zruinovat.Nemůžu asi kritizovat renault jelikož jsem ho neměl,ale všeobecně je známo, že u motorů dCi nevydrží turbo ani 100tkm ,tak to bude asi dosti podobný případ. /quote]
Mr. Green naivko, si jako myslis ze v servisce je vsechno, servisku ti vyrobim za 3 tisice namiru presne pro tvoje auto do druheho dne :wink: , a kdys si priplatis, tak i s dokladama ze servisu jak to tam krasne pravidelne chodilo, navic bouracka se do servisky nepise :lol: , Punto co sme doma meli , bylo bourane 3x, z toho jednou dost slusne a v servisce sou jen bezne prohlidky na danych kilometrech co doporucuje vyrobce :wink:

proste dalsi kdo veri servisce co :lol:
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod Krejča 23. 8. 2007 11:01

[quote "jirka2"]...je mi jasné že ty vaše auta mají taktéž poruchy ale jako každý správný automobilový nadšenec ,tu vaši oblíbenou značku budete vždy chránit i kdyby vás měla finančně zruinovat.Nemůžu asi kritizovat renault jelikož jsem ho neměl,ale všeobecně je známo, že u motorů dCi nevydrží turbo ani 100tkm ,tak to bude asi dosti podobný případ.[/quote]

Jo pěkně jsi si to vysnil, ale proč já a spousta mých kamarádů mají hluboce přes 100tis.na dCi motorech a sousedovi odešlo na O2 turbo při 60tis. a na druhém autě Bora jej teď nechával repasovat - najeto 85tis.. Ale hlavně že je všeobecně známo. To jen ty a tobě podobní se všeobecně zakomplexovali.
Krejča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 8. 2007 11:08

[quote="Krejča";Jo pěkně jsi si to vysnil, ale proč já a spousta mých kamarádů mají hluboce přes 100tis.na dCi motorech a sousedovi odešlo na O2 turbo při 60tis. a na druhém autě Bora jej teď nechával repasovat - najeto 85tis.. Ale hlavně že je všeobecně známo. To jen ty a tobě podobní se všeobecně zakomplexovali.e/quote]Nic neplatí absolutně.
Už jsem tu jednou zmiňoval, u nás ve firmě byly dvě laguny 2.2dci. Oběma odešlo turbo (výměna) a to neměly najeto ani 50 000 km. Na kolik to bylo vinou řidiče, ale nedokážu posoudit.

Toto uvádím ne proto, že bych se chtěl nedej bože zastávat koncernu VW 8) , ale jen jako důkaz toho, že u každé automobilky je možné narazit na nepovedené kousky. U některých automobilek jich je bohužel statisticky trochu více.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Krejča 23. 8. 2007 11:30

DoubleSix píše:[quote="Krejča";Toto uvádím ne proto, že bych se chtěl nedej bože zastávat koncernu VW 8) , ale jen jako důkaz toho, že u každé automobilky je možné narazit na nepovedené kousky. U některých automobilek jich je bohužel statisticky trochu více.c/quote]

To samozřejmě, ale tvrdit že je všeobecně známo že turba v dCi nevydrží 100tis. je blbost. To můžu tvrdit pak i já o VW, protože se v mém okolí vyskytuje víc vozů, které s tím mají problém. Zrovna tak bych to mohl tvrdit i o váhách vzduchu.
Krejča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 8. 2007 14:45

[quote="Krejča";To samozřejmě, ale tvrdit že je všeobecně známo že turba v dCi nevydrží 100tis. je blbost. To můžu tvrdit pak i já o VW, protože se v mém okolí vyskytuje víc vozů, které s tím mají problém. Zrovna tak bych to mohl tvrdit i o váhách vzduchu.t/quote]Souhlas. Ono je to o tom, že nespokojení zákazníci vystupují více hlasitě, než ti spokojení. A záleží, jak umíme poslouchat a jak si dokážeme informace ověřovat.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod bobi24 23. 8. 2007 20:14

Keďže zvažujem kúpu Scénica alebo Picassa, tak som si dal tú námahu a cca som spočítal názory na fr autá v tomto topicu. Tu sú výsledky:

Spokojnosť : 54x
Nespokojnosť : 27x

Tak potom už fakt neviem kde je pravda.
bobi24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 8. 2007 20:38

Záleží na tom, jakou pravdu hledáš.. Jak správně uvádíš - těch nespokojených je vždy míň, ale za to jsou víc slyšet. Já osobně znám lidi nespokojené i s Toyotou, Hondou, Mercedesem, Audi, VW nebo Škodovkou.

Navíc na fóru je to vždycky ještě trochu přikrášlené - ať už pro nebo proti..

To neznáš osobně nikoho ani s Picassem, ani se Scenicem? Názor těhle lidí by měl pro mě měl větší váhu, než anonymní příspěvky v diskuzi (i když vždycky je to pouze pár lidí - tedy hodně malý vzorek)..

Já mám dva známé s Picasem a oba jsou maximálně spokojení. Se Scenicem neznám nikoho, ale sám mám Renaulta a zatím spokojenost.. :wink:
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod bobi24 23. 8. 2007 21:15

Jasne. Je to tak. Pokaziť sa asi môže každé auto. Kamarát má autoservis a hovorí, že tam už mal z každej značky niečo. Ale on mi Renault moc neodporúčal hlavne kvôli elektrike. Ja ale, ako som už písal inde, rozmýšlam hlavne nad cenou. MPV od konkurencie sú pri porovnateľnom roku výroby, výbave, motore a najazdených km, cca o 60.000 Sk drahšie. Podľa mňa nemá zmysel kupovať niečo drahšie a "spoľahlivejšie". Pretože ak kupujem jazdeného Scénica tak tam je určitá nádej že to bude spľahlivý kus, ale zase keď kupujem napr. Zafiru tak tam tiež je pravdepodobnosť, že sa bude sypať. Takto aspoň budem mať vo vrecku 60 litrov, ktoré "možno" budem musieť do Scénica vraziť v budúcnosti. Ja jazdím tak 10.000 km ročne, tak dúfam že to až také zlé nebude.
bobi24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matuS 23. 8. 2007 22:19

poviem ti tak, ze neviem ake su nahradne dielce na sceniv, ale na C5 to boli take palky, ze za 60tisic by si toho moc neopravil.
Radsej si u kamosa over, ci vie zohnat nejake lacne nahr.dielce z druhovyroby - ak ano, tak potom naozaj mozes ist do toho.
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka