Citroen C3 - skusenosti?

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Dr. Who 17. 10. 2005 11:39

Nevidim tu ziadnu temu o tomto auticku, tak sa chcem opytat ci ho niekto mate, ake mate skusenosti, ake to ma jazdne vlastnosti, motor, podvozok atd. prip. porovnanie so Skodou. Teraz su nejake cenove akcie na Slovensku, oplati sa kupit v objeme do 1.3?
Dr. Who
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Who 18. 10. 2005 09:21

Nerad si odpovedam sam na vlastnu temu :-)
Hmm, asi nic moc auto, ked sa nikto nechce podelit o skusenosti. Alebo je tak malo rozsirene?
Dr. Who
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 18. 10. 2005 13:40

Ja myslim spis to druhe, na ceste ho temer nevidis.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Hustoles 18. 10. 2005 13:43

Známý ho koupil přítulkyni, zatím je s ním spokojená / s autem../ 8)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Who 18. 10. 2005 15:42

Byvam v 15 000-ovom meste a tu behaju najmenej 3-4. Mozno preto ze je tu predajna Citroen ;-)
Dr. Who
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rebelmajkl 18. 10. 2005 16:10

Tohle moc pěkné autíčko vlastním 28 měsíců a jsem sním nadmíru spokojenej :tleskani .Koupil jsem ho v akčním provedení C3 1.1SX SAFE+zimní pneumatiky MICHELIN za cenu 335000Kč.(metalíza,mlhovky,radio s CD-ovládání na volantu,4*airbag,loketní opěrky,PC,centrál+dálkové ovld.,okná+zrcádka v el.atd.). Velice pohodlné svezení,spotřeba 90%město 6,0l/100km,žádné bolení zad ze sedadel(2*měsíčně cesta 350km). Řazení mi vůbec nepřijde gumové jak se píše a kromě doplňování kapalin vůbec žádná(zatím)závada !I kufr 305l není na zahození.Rozhodoval jsem se mezi C3 a Fábii. Fábie v podobné výbavě vycházela na 380000Kč !!! Ani trochu nelituji a už pokukuji po C4 COUPE ,mně osobně se moc líbí a i svezení je supr je to něco jiného než C3. :tleskani
rebelmajkl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsarahdi 19. 10. 2005 00:20

no netvrdil by som,ze sa nepredava.ved len u nas v SK je myslim na 4 alebo 5tom mieste z 1035ks za 1-8mesiac.inak je to najpredavanejsie auto svojej triedy v europe za rok 2004.problem je v tom,ze 90% tychto aut maju zeny a tie tu nechodia na forum. :o)
CITROEN XSARA 2.0 HDI Exclusive
xsarahdi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 10. 2005 00:22

rebelmajkl: jak se ti jezdí těch 350 km s tim motorem? To musi byt pomerne unavne, pokud je alespon cast po dalnici a na okresce zase chybi konici ne?
anonymni

Odeslat příspěvekod Dalin (novy) 19. 10. 2005 06:53

Ahoj, před 2,5 lety jsem ho koupil manželce (1.1 SX) na ježdění po městě. Ani jsem si ho nezkoušel, projela se s tím a líbilo se. Když jsem s tím pak ale několikrát jel, musel jsem konstatovat, že osobně se mi neřídí dobře. Výtky: odpružení tvrdé, odskakuje na nerovnostech, na velkých to houpe což je umocněno vysokou karoserií; řízení je zoufale přeposilované, ale pro ženskou ideální; už po několika měsících vrzaly plasty v interiéru; řadící páka je zbytečně krátká - vysloveně na dlouhou ruku (mám 184 cm) a řazení nejde zrovna hladce; ručička otáčkoměru není při rozsvícených světlech vidět (je oranžová a podsvětlení palubky taky); brzdy nejdřív nic a pak KOUSNOU, už jsem takhle málem proletěl čelním sklem :P (tady jde ale o zvyk). Klady: prostor vepředu, velký rozsah seřízení volantu, relativně velký kufr, vzhled a šmrnc; motor tichý, do města stačí, mimo město ve dvou lidech není pomalý. Dnes bych do toho nešel a doporučil bych ženě nový Swift nebo tak něco - jako druhé auto do rodiny. Myslím, že Fabia - jakkoliv se mi nelíbí - jako auto PRO CELOU RODINU je lepší než C3. Moje dojmy jsou možná subjektivní, sám jezdím MPV a občas A6, takže malá auta mi přijdou trochu jankovitá, tak to třeba vidím zkresleně. Snad jsem ti pomohl, není to špatné auto, taková už se snad ani nedělají, ale příští rok jde pryč.
Přeju šťastnou volbu.
Dalin (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rebelmajkl 19. 10. 2005 08:11

:tleskani No je pravda ,že to není rychlík(1,1iSX),ale ve svých 36 letech jezdím v poklidu a vůbec nikde nespěchám. Netvrdím,že je to optimální auto pro rodinu,ale pro nás dva s manželkou to úpně postačuje. jezdím ještě sem tam s fábii 1.4 a fiatem punto 1.4 16V -jsou to auta,která mají lepší motor(silnější-živější),ale posed-rozhled-vnitřní velikost a pérování mně přijde u našeho brouka lepší i když je pravda,že při razantnější jízdě se to trochu v zatáčkách naklání,ale to je tím odpružením a velikosti auta. Pazvuky v kabině při určitých nerovnostech jsou,ale ruku na srdce,které malé auto je nemá a můžu potvrdit,že jsou podstatně menší nez např.ve fabce. U baráku máme prodejnu SUZUKI a byl jsem se povozit v novém SWIFTU a z vlastního pohledu můžu napsat: motor SUPER,vnitřní prostor strašně malý,kufr žádný! :cry:
rebelmajkl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dalin (novy) 19. 10. 2005 11:59

Jasně, proti gustu žádný dišputát :wink: , psal jsem, že to není špatné auto, jen jsem holt poznal lepší. Ta naše C3 vrže příšerně, v Citroenu mi na to řekli: "No, to víte, je to Citroen, no..." Ještě doplním (subjektivně), sedadla měkká, bez jakéhokoliv bočního vedení, horní půlka zad nepodepřená. Z podobných aut jsem zkoušel Fiestu, Polo, Punto, Yarise, Fabii, žena si vybrala C3 hlavně kvůli vzhledu.
Dalin (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 10. 2005 12:33

rebel: prave s partnerkou mame taky jako favorita C3 pro nove auto nekdy pristi rok, ale jaky motor atd. zatim netusim. Uvidime jak se to vyvine :) a Swift je taky ve vyberu..
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 10. 2005 13:09

To Goes:Po Alfe C3-slovy Emila s Vyvolených:to je fičák!
anonymni

Odeslat příspěvekod Lumpo 19. 10. 2005 13:11

No já jsem se svezl C3kou asi 10km právě s motorem 1,1 a docela mě to auto dost zklamalo. Zvenku se mi líbí to jo. Ale jízdní vlastnosti mě připadaly docela nic moc. Motor totální lenochod - 1,2HTP je proti tomu raketa a posez se mi zdál takový, jako když sedím na stoličce. Prostě jsem si tam nedokázal seřídit takovou polohu, která by mi vyhovovala. Ale každý at si to zkusí sám... Co je špatného pro jednoho, může být dobré pro druhého... Já bych si ho nekoupil. To spíš C2...
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rebelmajkl 19. 10. 2005 14:07

Co bude příští rok to se ještě uvidí-určitě budou pěkná a přítažlivá autíčka. Právě mám před sebou ceník a celkem dobrá je akční nabídka : C3 FURIO 1.4i=294900 Kč a FURIO 1.4HDi=334900 Kč. Za to 1.4HDi jsem kupoval to moje 1.1i SX SAFE (335000Kč).To porovnání fabie 1.2 HTP je na místě. Projel jsem se v tom autě je živější to asi jo,ale ten zvuk je příšerný a při vyšších otáčkách je dost slyšitelný i vevnitř auta. Sedadla by mohla mít lepší boční vedení to jo,ale na druhé straně mně osobně vyhovujou měkčí sedáky než tvrdé,ale to je jen můj názor. I při delší jízdě jsem nepociťoval žádné bolení v zádech.(mám 175cm,váha75kg). :tleskani
rebelmajkl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků