Zajíždět nový motor ??

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hamík 18. 5. 2005 19:33

V pátek si jdu pro nové auto Renault Megane II Grandtour 1,6 16V. Mám dotaz ohledně zajíždění. Jak jsou na tom z tohoto hlediska v dnešní době nové motory ? Vím, že když se zeptám prodejce a zkušeného servisáka, tak každý mi řekne trochu něco jiného. Proto se ptám i vás jaké máte zkušenosti. Tento motor je znám tím, že největšího výkonu dosahuje kolem 4000 až 5000 ot./min.. Může se to točit hned od začátku, nebo je lepší jezdit spíše mírně, co se týče otáček. Platí ješte dnes, že když se auto utahá na začátku tak se to "leností" motoru projeví i v budoucnu ?

Díky za odpověď.
Hamík
Nováček

Odeslat příspěvekod Swifty 18. 5. 2005 19:37

Já bych si teda žádnej motor netroufl nezajet, leda bych dostal certifikát od výrobce, že ten motor má z fabriky natočenejch tolik a tolik km...
Swifty
Nováček

Odeslat příspěvekod Nick2 18. 5. 2005 19:55

tady ti taky kazdej rekne neco jinyho.. mrkni do stare diskuze, tam nekolik takovych temat bude

(btw. ja prvnich 1000 km netocil nad 3500 (pred zahratim nad 3000) a pod 2000 a jezdil s "lehkou nohou")
Láska je jako cibule. Sloupáváš jednu smradlavou vrstvu za druhou, až nakonec.....brečíš nad dřezem..
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod dushanski 18. 5. 2005 20:14

zajíždět; moderní, nemoderní, díly na sebe prostě musí sednout, když člověk začne běhat, taky hned nejde na závody..
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mirek-607 18. 5. 2005 20:28

Urcite zajizdet, alespon prvnich tisic kilometru, nejezdit stalou rychlosti na jeden kvalt moc dlouho, prilis netocit (tak do ctyr tisic), hlavne nedavat moc plynu pri otackach pod dva tisice... v manualu k autu to budes mit stoprocentne napsane.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod JP 18. 5. 2005 21:16

No urcite zajizdet - v manualu by melo byt napsano jak. Proste ho ze zacatku trochu setrit, po prvnim tisici km ho sem tam na nejake rovince protahnout, aby nezlenivel ... no proste stejne jako driv. Netroufnul bych si motor nezajizdet, i kdyby byl sebemodernejsi.
JP
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MirecBA 19. 5. 2005 07:24

rozhodne nejazdit pod 2000ot. Je to sice drahsie lebo je spotreba kapanek vyssia ( teda v meste ) ale je to urcite lepsie. Naplanuj si na prvych 1000km dhsie trasy(aspon 100km skoro v jedno tahu). Je nevhodne na prvych 1000km mat 50 studenych startov, a neustale jeazdit ustalenou rychlostou a na rovnaky prev.stupet. Ako uz pisali iny, nechodit cez 2/3 maxima, takze netocit cez 4000ot, hlavne dlhdobo. Taktiez nejazdi s nohou na podlahe. Proste tocit po zahrati do 4t ot nieje problem, ale volne.
Takze hor sa na vedlajsie cesty a zabehavaj. Jazda po meste tiez nieje na skodu, ale skor v noci, alebo cez vikendy, ked nestojis 30min v kolone. No a po prvej tisicke uz pomaly mozes zacat jazdit naplno, len to neprehanat :-).
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod Strom 19. 5. 2005 13:24

Presne. Pokyny by mely byt v manualu. Kdyz se jich budes drzet, nemuzes nic zkazit.
Strom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 19. 5. 2005 16:36

Na čerstvý motor pozor2 opatrně, jako když máš novou babu-taky zkraje opatrně! pozor2
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod arnost 20. 5. 2005 08:54

Motor se musi jendoznacne zajet. Pri zajizdeni motor nepodtacet - tj. rekneme pod cca 2000 otacke velmi opatrne, zaroven ani nepretacet, po nejakych 1000 - 2000 km mu postupne pridavat. Ale velmi dulezite je behem zabehu stridat otacky, neustale radit. Nejhorsi by bylo najet na dalnici a ujet treba 400km pri 3000 otackach - to NE. Cim vic radite a menite otacky (rekneme v "optimalnim" rozpeti) tim lip.
arnost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hamík 23. 5. 2005 00:07

Tak auto jsem byl vyzvednout v pátek. Ohledně zajetí motoru mi bylo řečeno, že motor je jíž zajetý z fabriky na stroji a s vyměněným olejem. V příručce je ale v kapitole záběhu motoru trochu něco jiného :). Konkrétně: Pro benzín. motory se zajíždí 1000km. Na dálnici max. 130 km/h a jinak točit do max. 3000 - 3500 ot./min.
Hamík
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 23. 5. 2005 07:27

No tak to zajizdeni ve fabrice bych chtel videt :-) Co jsem byl na exkurzi ve Stutgartu, tak to pichli do stroje, kde se s tim 5 minut tocilo (bez paliva), delala se zvukova analyza a meril tlak oleje - pry jestli nechybi ventil, sala, krouzek (to ale pry poznali tak na 60%)... To bylo myslim vse.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Koby 23. 5. 2005 07:46

Je to možný, ale zdá se mi to divný, že by Renault něco takovýho dělal. Vim, že BMW se zajíždí na brzdě, ale Renault se mi fakt nezdá. Já bych radši zajížděl, tim nic neskazíš, akorát že si auio nevhychnutnáš v plným výkonu hned od začátku a to tě bude nejspíš štvát, budeš mít nutkání to fakt sešlápnout, abys viděl jak to jede, ale přitom srdíčko bude řikat nene...:-)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod Hamík 23. 5. 2005 08:36

Teď jsem si vzpomněl, že prodejce říkal, že to ve fabrice testují na brzdě..., tak nevím.

Jo a s tím zajížděním, to je pech :( . 3500 otáček je tam hned hlavně na jedničku a dvojáka. Ale pravidla musí být pozor2
Hamík
Nováček

Odeslat příspěvekod xmaster 23. 5. 2005 13:24

Já zajížděl megana taky max do 3500 ot/min a nejezdil víc jak 120. 1000km sem měl za pár dnů, pak už jsem jezdil normálně až do červenýho (samo při předjíždění). Jinak po městě teď jezdím při klidné jízdě tak kolem 2500 - 3000 ot/min (to je perfektní ticho).
xmaster
Nováček

Další stránka