Renault Thalia

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jarda2 24. 8. 2006 08:33

funtomi píše:
Jarda2 píše:Alespoň při průjezdu prudkou zatáčkou, vracečkou, by ti měla dioda či dvě pohasnout. Můžeš mi ofotit co o tom měřiči oleje píší v návodu k autu? Předem děkuji.u/quote]

preto sa olej meria pred jazdou pri studenom motore
Před jízdou, nebo hodinu po jízdě se měří měrkou, když ale má indikaci 6ti diodama, tak mu to snad měří i při jízdě. Vlastně hned po nastartování by měla hladina klesnout pod max. Proto jsem ho žádal o nahlédnutí do návodu - co když ty ledky měří tlak oleje?

yquote="NiceOne"]Vsimni si ze palivomer ti taky v zatackach neskace jak kompas. Je tam zpozdovac, takze nejake chvilkove vykyvy to vubec nezaznamena. ...naopak ja bych to povazoval za chybu, kdyby se to menilo pri prujezdu zatackou.
Tím zpožďovačem je kondík a odpor. Chvilkové výkyvy to utlumí, ale v prudkém kopci, nebo ve vracečce (pokud ji nejedeš krokem) se ručička palivoměru dost znatelně pohne, třeba i blikne rezerva.
No ale to mluvím o obyčejných autech, u tvého jistě drží ručička palivoměru jako přibitá. Padák dolu, stoupák nahoru, vracečka projetá s pískajícíma gumama - s tvou ručičkou to jistě nehne.
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 8. 2006 09:52

Jarda2 píše: Tím zpožďovačem je kondík a odpor. Chvilkové výkyvy to utlumí, ale v prudkém kopci, nebo ve vracečce (pokud ji nejedeš krokem) se ručička palivoměru dost znatelně pohne, třeba i blikne rezerva.
No ale to mluvím o obyčejných autech, u tvého jistě drží ručička palivoměru jako přibitá. Padák dolu, stoupák nahoru, vracečka projetá s pískajícíma gumama - s tvou ručičkou to jistě nehne.a/quote]

No to snad hejbalo s rucickou jen tak ve S105 a S120, Mozna jeste tak stare dacii...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Laky 24. 8. 2006 10:22

trosku mimo temy, ale nedalo mi to.....


Som si myslel, ze ked je Speedy nadovolenke, tak tu bude aspon trosku klud a konstruktivna diskusia.... Ale zbytocne som sa obaval....
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod Laky 24. 8. 2006 10:26

A este k tej spotrebe....

Na mojom starom aute (VAz 2101) som mal spotrebu cca 1l oleja na 1000km, ale bolo to preto lebo bol poskodeny valec a priest, ale na to sa prislo az ked som ho predal....


Na Fabii 1,2 47kW som dolieval cca 1,5-2dcl oleja pred prvou garanckou pri cca 12 tis. km, od vtedy som olej nedolieval ani raz, kontroloval som ho cca 2-3x medzi 15tis. - 30tis. km. Bol vzdy medzi ryskami, preto to viac neriesim a jazdim (t.c. 48 tis. km), o zbytok nech sa stara servis....
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod nal 24. 8. 2006 11:45

Laky píše:Som si myslel, ze ked je Speedy nadovolenke, tak tu bude aspon trosku klud a konstruktivna diskusia.... Ale zbytocne som sa obaval....

človek zisťuje, že problém je niekde inde, ako v speedym... :cry:
Dve levíčatá. Jedno znakom, druhé menom.
nal
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 24. 8. 2006 11:48

nal:
Ja by som povedal, že hádky a spory a zbytožné debaty tu budú furt. Akurát, keď sa objaví Mr.Speedy, tak tomu dodá grády, takže potom sa už človek k téme nič nedočíta. Tiež som sa raz nechal zatiahnuť... ale je to zbytočné.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 24. 8. 2006 18:52

u prvních škodovek (jako je třeba ta moje) palivoměr lítal, prostě protáhneš ostřejce levou a ukazuje jako že je víc benzínu, pravou, míň benzínu, stejně tak do většího kopce míň, z kopce víc. POkud nejni zrovna plná, to pak pochopitelně polovák nemá kam :-) po pár letech to pak ale přemakali (nevím přesně jestli až na M-ku nebo dřív) a budík měl brzdu, takže takovýhle krátkodobý úchylky to neregistrovalo, pokud ovšem jedeš do kopce v kuse aspoň pár minut, tak to ukáže jinak, protože to je odchylka dlohodobá.
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Monro 24. 8. 2006 19:13

Žiju a jezdím, víc neřeknu, ať nebrzdím plodnou diskuzi, je to tu čím dál zajímavější ;-)
old: Thalia Expression Clima 1.4 16V, r.v.2005
new: Megane III Grandtour Expresion 1.6 16V /110k, 6R , 2009 + aut. klima
Monro
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 8. 2006 22:49

Monro píše:Žiju a jezdím, víc neřeknu, ať nebrzdím plodnou diskuzi, je to tu čím dál zajímavější ;-)


Thalisti nemaju radi,ked sa im do tejto temy s eru nethalisti a robia tu flame w.Tie prispevky od nich pokladaju za OT.
No,je to ich tema a ostatni by sa to mali snazit respektovat. :wink:
:hm
anonymni

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 8. 2006 23:04

Jarda2 píše:Tím zpožďovačem je kondík a odpor. Chvilkové výkyvy to utlumí, ale v prudkém kopci, nebo ve vracečce (pokud ji nejedeš krokem) se ručička palivoměru dost znatelně pohne, třeba i blikne rezerva.
No ale to mluvím o obyčejných autech, u tvého jistě drží ručička palivoměru jako přibitá. Padák dolu, stoupák nahoru, vracečka projetá s pískajícíma gumama - s tvou ručičkou to jistě nehne.a/quote]


Na Felicii mne rucicka nadherne poletuje, u Fabky jsem si toho nevsiml, kdyz nad tim premyslim, mam pocit ze opravdu sedi jak pribita. Ono to bude asi prumerovat za delsi dobu, treba 30s nebo minutu, protoze pokud zastavim nekde zesikma, tak se to po urcite dobe na palivomeru projevi, ale ostre zatacky myslim fakt ne. Fabka uz ma vsechna data posilana po CAN sbernici, takze s puvodne ciste analogovou informaci uz si muze pocitac delat "co chce". :)
Zkusim se na to zamerit az zas budu blbnout nekde v zatackach. :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod JanQ 25. 8. 2006 22:55

venada píše:Tak jsem si z manželkou dnes vyzvedli Thalii v Hlučíně u Opavy.
První nadšení bylo že už má nový vzhled.Palubní počítač apd. za původní cenu.Přístup dobrý za hodinu a půl vše vyřízené i pojištěné.Najeto 6 km a v nádrži asi dva litry.Dnes jsem asi najezdil 60km a jelikož pršelo tak večer už bylo jak čuně.
Voní krásně novotou.Koberečky jsem koupil naproti Renaultu za poloviční cenu než měli oni.Potahy zatím neřeším .Rádio mám obědnané jak už jsem psal. Reproduktory jsem nakonec vybral http://www.av.cz/DetailPage.asp?DPG=20935 .Mějte se dobře jdu študovat manual k autu?/quote]


jak to u novy Thalie vypada s ukazatelem stavu paliva?....ten muj neuveritelne spatne ukazuje...napr.rucka v cervenym poli jakoze rezerva a u benzinky dotankovano pouze 33 litru do plny 50L nadrze....netusite jestli se z tim mericem paliva neda neco udelat aby neukazoval -15L?...pry to je neduh Thalii ten ukazatel...

ukaz fotky faceliftovany Thalie...co vsechno ti ukazuje ten palubni pocitac?.......nedal by se treba zamontovat i do Thalie rv 2005,co myslite?
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas-E30 25. 8. 2006 22:59

JanQ píše:
venada píše:Tak jsem si z manželkou dnes vyzvedli Thalii v Hlučíně u Opavy.
První nadšení bylo že už má nový vzhled.Palubní počítač apd. za původní cenu.Přístup dobrý za hodinu a půl vše vyřízené i pojištěné.Najeto 6 km a v nádrži asi dva litry.Dnes jsem asi najezdil 60km a jelikož pršelo tak večer už bylo jak čuně.
Voní krásně novotou.Koberečky jsem koupil naproti Renaultu za poloviční cenu než měli oni.Potahy zatím neřeším .Rádio mám obědnané jak už jsem psal. Reproduktory jsem nakonec vybral http://www.av.cz/DetailPage.asp?DPG=20935 .Mějte se dobře jdu študovat manual k autu?/quote]

jak to u novy Thalie vypada s ukazatelem stavu paliva?....ten muj neuveritelne spatne ukazuje...napr.rucka v cervenym poli jakoze rezerva a u benzinky dotankovano pouze 33 litru do plny 50L nadrze....netusite jestli se z tim mericem paliva neda neco udelat aby neukazoval -15L?...pry to je neduh Thalii ten ukazatel...

ukaz fotky faceliftovany Thalie...co vsechno ti ukazuje ten palubni pocitac?.......nedal by se treba zamontovat i do Thalie rv 2005,co myslite?


noivý vzhled.........

hm az na to ze z narazniku odstranili ochrannou černou lištu a hned je tu nový vzhled :-D

jinak aspon tra palubka uz vypada lip...a dokonce jde priplatiti aut.klima...
E 220 CDI ´06 - W211 - odepsano na totalku
E 200 CDI ´13 - W212
Lukas-E30
Servismen

Odeslat příspěvekod janhonza 26. 8. 2006 05:36

ukazuje...napr.rucka v cervenym poli jakoze rezerva a u benzinky dotankovano pouze 33 litru do plny 50L nadrze....
Nejsem si jist s temi 50litry benzinu v nadrzi nekdo tady myslim psal,ze se tam vejde 46litru.rad bych se dozvedel jak to je.
kolik nejvice jste brali a do jakeho rocniku thalie?
Thalia Expression 1,2 16 V
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venada 26. 8. 2006 22:00

Obrázek[/url]
Obrázek[/url]
Obrázek[/url]
Zatím jenom pár fotek.Ukazatel stavu paliva bude asi ten samý.Jaksi mu moc nevěřím.To spíš se bude lepší orientovat podle toho palubního počitače.Ukazuje to:
Najeté kilometry
Najeté kilometry od vynulovani počitadla
okamčitá spotřeba
průměrná spotřeba
spotřeba od vynulovaného počítadla
průměrná rychlost
kolik ještě zbývá kilometrů do prázdné nádrže
a to je myslím vše.Jestli se to dá přidělat to fakt nevím.Potěšilo mě také že jsou natahnuté kabely do zadních reproduktorů.Někdo tady psal že byli předtím jenom do předních.
venada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 27. 8. 2006 09:37

bily podbarveni budiku, to je jako z Megane Coupe :) Pekny dost...
A thalie uz ma konecne i PC, tak to je supr. Skoda ze ho v roce 2001 nemontovali...

Jinak trochu maximalek se starou thalii, najeto cca. 112t km. vykonove porad na stejne urovni (po vymene oleje a filtru zas na skoro na puvodni hodnote) 180kmh na rovince to porad rozjede kdyz ma cas a drahu... a z kopce i 195kmh :) (mereno letos v lete, jeste pred bodovym systemem)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků