Renault Thalia

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JanQ 30. 5. 2005 06:32

Mel bych dotaz...v Thalii mam mechanickou klima,zajimalo by me jak takova klima vlastne funguje...po zapnuti bezi stale kompresor,nebo se treba kazdou minutu sepne na nejakou dobu a podobne?........jeste by me zajimalo jestli kdyz kolecko na regulaci teploty dam zhruba do pulky,tzn ze je treba uz v "cervenym"tak zapnuta klima chladi porad stejne a k tomu jeste topny teleso prihrejva,nebo jen ta klima jede na mensi vykon a tim treba tolik nebere z vykonu motoru apod...dik za objasneni/zkusenosti
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skromny 30. 5. 2005 15:42

Tomáš Marný"o[quote="JanQ píše:jinak ted jsem se vratil z dovoleny v tunisu a tam tech thalii jezdi strasne moc,prodava se tam ale pod oznacenim Renault Clio....

Ona Thalia není nic jiného než Clio s jiným zadkem... Mr. Green .e/quote]

no neviem ako u vas ale ja mam Thaliu a v technicaku mam napisane - Renault Clio Thalia
skromny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 30. 5. 2005 17:43

JanQ: mechanická klima po zapnutí jede furt naplno,přitápěním reguluješ výslednou teplotu, ale kompresor klimy jede furt na 100%. Automatická klima spíná jen podle potřeby-nastavené teploty.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blazin 30. 5. 2005 18:43

Nechci se hadat, ale myslim, ze i u mechanicke klimatizace kompresor spina dle potreby.Je to jasne slyset treba pri volnobehu jak sepne a zase vypne.U malo vykonych auto to je poznat i kdyz jedou treba po rovine(viz.moje sestra ma Citroena ZX 1,4 a tam je hodne znat jak motor nestiha kdyz klima sepne) :wink:
blazin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymni 30. 5. 2005 20:38

ty joudo, AR uz okupuji aj polaci, tak to uz je opravdu mezinarodni diskuse :D
poetrik: dneska jsem si vsiml ze je ten pracovnik taky dosti zastrceny, dalo by se rict "na hanbe" :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod JanQ 30. 5. 2005 20:55

neumi tu nekdo trochu lip polsky nez ja:) treba by mi napsal co tam ten clovicek vlastne napsal,vsemu jsem neporozumel.....tak jak je to teda s tou klimoskou??
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POL 30. 5. 2005 21:24

ja bych se pridal k JanQ taky by me to zajimalo, pac ji ted v aute mam a teprve se s ni seznamuji... taky by me zajimalo zda hodne skodi ji casto vypinat/zapinat, tj. delat si regulaci manualne :-) to je asi blbost... kdo vi odpovi... ;-)
Nissan Almera, 1.5benzin, 4AB, ABS, EBD+BA, klima
POL
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanQ 30. 5. 2005 22:51

presne tak,jak moc skodi klime zapinani/vypinani???
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanQ 30. 5. 2005 22:55

...je lepsi mit pri zapnuty klimosce vnitrni okruh,nebo radeji prisavat z venku??..zatim jsem pouzival vice vnitrni cirkulaci.....i
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 30. 5. 2005 22:59

Nick2 píše:nevejdu se do ni a vstupni otvory jsou pro lidi me vysky opravdu miniaturni. ve stejne vybave je logan (cenikovej) o hodne drazsi, tj. pokud jsi mensi postavy, potreboval jsi velkej kufr, chtel novy auto a thalia se ti vylozene nehnusi (coz nekteri pisou), tak jsi nemohl vybrat lepe ;)
Logam je ceníkově dražší jen proto,že Thalia je výprodej.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JanQ 31. 5. 2005 09:15

ac mozna vyprodej,tak je Thalia mnohem hezci a lip vybavena nez Logan,alespon pro me.........takc co ta klimoska,poradite/vysvetlite pls
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanQ 1. 6. 2005 08:12

tak jsem narazil na problem a to ten ze palivomer ukazuje spatne stav paliva v nadrzi...po ujeti cca 160km palivomer ukazoval lehce nad pulku v 50L nadrzi.....dotankoval jsem 11 litru do plna a i ukazatel ukazoval plnou......ma nekdo podobnej problem s tim ze by mu ukazoval palivomer spatne?diky
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick2 1. 6. 2005 10:27

ta klimatizace by me taky zajimala: mam zaplou klimu. projevi se na spotrebe, kdyz jede vetrak na "1", nebo na "3"? (zda se bude spotreba lisit)
Láska je jako cibule. Sloupáváš jednu smradlavou vrstvu za druhou, až nakonec.....brečíš nad dřezem..
Nick2
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 6. 2005 10:41

Nick2: ano bude se lisit, ovsem bude to v radu desetin litru za hodinu.

JanQ: To je casty prolbem u plochych malych nadrzi, ze vykyvy ukazatele jsou klido i ctvrt nadrze, dle polohy auta, naklonu atd. Navic u velke spousty aut ukazatel stavu paliva neukazuje linearne ubytek paliva. Vetsinou je to tak, ze treba pri 50l nadrzi a dojezdu 500km se rucicka na pulce neobjevi po logickych 250km ale treba az po 350km a zbyvajici pulka nadrze zmizi jakoby rychleji behem tech 150km. Nicmene to muze byt i zavada na tom meraku.
anonymni

Odeslat příspěvekod onegear 1. 6. 2005 11:21

informace o klime jsem take shanel - marne

co jsem vypozoroval

pri zapnutem vetraku a zapnute klime kompresor jede na konstantni vykon bez ohledu na polohu regulatoru "teploty" vzduchu - modrocerveny - v modre oblasti, mnozstvi vzduchu lze regulovat stupnem rychlosti vetraku

pri posunu regulatoru z modre oblasti do cervene kompresor jede stale stejne a ochlazeny vzduch dale prochazi pres vymenik topeni kde se ohriva podle polohy regulatoru v cervene oblasti

docetl jsem se ze v nekterych rezimech RJ klimu vypina, ale nepozoroval jsem to

netvrdim ze to tak je ale takto se mi zda ze se to chova
onegear
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků