Renault Thalia

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Honza_Duffy 12. 4. 2007 10:39

chodac píše:rozvody, pumpa a napínací kladky a tak se mění po 5-ti letech či 120 000 km (alespoň u 1,4 8v), mě je měnili už v záruce, takže u mne až v 7-mi letech a 150000 Km, cena je do 10000 Kč. v 60000 se mění náplně, seřizují zadní brzdy apod. podívej se do servisní knížkys/quote]

jo to by sedělo, mám to vlastně letos už pět let ale najetých mizerných 40 tis. ...cena asi jak kde....servis AutoVandol Příbram v mém případě počítá s cca 13 tisíci jen za rozvody a s tím související. Docela mi to přijde prda....ale holt nový auto no....se škodkou stodvácou se jezdilo 30 let a měnil se jen olej :-P
Renault Thalia 1.4 Authentique, modrá ROY, r.v. 2002
Honza_Duffy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodac 12. 4. 2007 13:53

tak nejezdi do značkového servisu, ale potom se může dočkat i nemilého překvapení. Jinak díly tak moc nestojí, koukni na autokelly
U Senohrab Medvěd klek, z oleje flek z motoru stek......
na všechny otázky světa najdeš odpověď ne v bibli, ale v textech Tří sester

Upozornění administrátora: Odstraněn nepovolený odkaz.
chodac
Nováček

Odeslat příspěvekod Honza_Duffy 12. 4. 2007 15:30

chodac píše:tak nejezdi do značkového servisu, ale potom se může dočkat i nemilého překvapení. Jinak díly tak moc nestojí, koukni na autokelly /quote]

no já nemilá překvapení nerad a navíc značkovej servis mam v místě bydliště což je jistě nejlepší.....k té ceně, počítal to i s výměnou všech náplní a prací takže asi tak....cena dílu jako takových byla myslím 6 tisíc.
Renault Thalia 1.4 Authentique, modrá ROY, r.v. 2002
Honza_Duffy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 07Petr 12. 4. 2007 21:09

Právě u staršího modelu se často přetrhávaly kabely v kufru a u nového modelu prý ani není na těch kabelech kryt. :roll:
07Petr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 07Petr 12. 4. 2007 21:10

LLKK píše:
07Petr píše:Jak se u nového modelu, který nemá zámek na klíč u kufru a jen dálkové ovládání, dotanete do kufru, když dojde k přerušení (přetržení) kabelů nebo k poruše dálkového ovládání. /quote]

Určitě jen část odpovědi: Pokud nedojde k přerušení el. vedení, ale jen např. k vybití baterie v klíčku, tak odemču dveře u řidiče nebo spolujezdce, na středové konzole je tlačítko ( vlevo od varovných světel ), stisknu jej na jeho pravé straně - a dojde k odemčení ostatních dveří a kufru. Dveře jdou i mechanicky otevírat zevnitř. Pokud dojde k přerušení el. vedení k zámku kufru, tak se přiznám, že nevím. :oops:p/quote]

Právě u staršího modelu se často přetrhávaly kabely v kufru a u nového modelu prý ani není na těch kabelech kryt.
07Petr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaTER 13. 4. 2007 20:20

Tak jsem byl dneska na servisní prohlídce po 30 tisících. Za všechno jsem platil 2481,- Kč včetně oleje a byl jsem velice mile překvapen přístupem i průběhem servisní prohlídky.
Jinak zatím ani jedna závada a auto jezdí skvěle. Kolik jste platili za 30-ti tisícovou servisní prohlídku včetně výměny oleje?
Jo, byl jsem ve FranceCar v Hradci Králové.
Chevrolet Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací.
PaTER
Nováček

Odeslat příspěvekod LLKK 13. 4. 2007 21:33

07Petr píše:
LLKK píše:
07Petr píše:Jak se u nového modelu, který nemá zámek na klíč u kufru a jen dálkové ovládání, dotanete do kufru, když dojde k přerušení (přetržení) kabelů nebo k poruše dálkového ovládání. /quote]

Určitě jen část odpovědi: Pokud nedojde k přerušení el. vedení, ale jen např. k vybití baterie v klíčku, tak odemču dveře u řidiče nebo spolujezdce, na středové konzole je tlačítko ( vlevo od varovných světel ), stisknu jej na jeho pravé straně - a dojde k odemčení ostatních dveří a kufru. Dveře jdou i mechanicky otevírat zevnitř. Pokud dojde k přerušení el. vedení k zámku kufru, tak se přiznám, že nevím. :oops:p/quote]

Právě u staršího modelu se často přetrhávaly kabely v kufru a u nového modelu prý ani není na těch kabelech kryt.e/quote]

Nevím, co znamená kryt, ale já mám u Natálky v kufru část kabeláže skrytu uvnitř takové děrované plastové síťky, aby nemohlo dojít k prodření. Jestli to tam už bylo u starších Thálií, to nevím, jestli je to to, co má zamezit např. zlomení káblu, to taky nevím.
LLKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanQ 14. 4. 2007 07:46

taky se mi uz kabel od kufru prerusil,opravili v ramci zaruky.....
Dacia Lodgy 1.6 Arctica LPG
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
http://www.spritmonitor.de/en/detail/581583.html
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod 07Petr 14. 4. 2007 18:54

LLKK píše:
07Petr píše:
LLKK píše:

Právě u staršího modelu se často přetrhávaly kabely v kufru a u nového modelu prý ani není na těch kabelech kryt.e/quote]

Nevím, co znamená kryt, ale já mám u Natálky v kufru část kabeláže skrytu uvnitř takové děrované plastové síťky, aby nemohlo dojít k prodření. Jestli to tam už bylo u starších Thálií, to nevím, jestli je to to, co má zamezit např. zlomení káblu, to taky nevím.o/quote]

Takže když přijedu v létě s rodinou novou Tháliina na dovolenou do Chorvatska a cestou se mi přetrhne kabel, tak z kufru nic nevyndám. :( :oboze
07Petr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Entonny 15. 4. 2007 09:52

Já byl minulý týden také na servisní prohlídce po dvou letech-16000 km a platil jsem 3100kč.
Zároveň jsem reklamoval ulomené dráty zadního víka, což je celkem běžná závada jak se dočítám výše...Záruka mi končí dnes tak jsem měl štěstí, že jsem si toho všiml brzy. Ještě jsem reklamoval nefunkčí stahování zadního okýnka asi po roce od koupi auta.
Entonny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonic 15. 4. 2007 21:09

Len tak by som sa rad chcel spytat, ze aku najvyssiu rychlost ste dosiahli na Thalii s motorom 1.4 8V 75 koni. Samozrejme je to nelegalne na cestach, mne sa podarilo na rovine okolo 182 tachometrovych pri 5500otackach. Uz davnejsie tu niektori ludia spominali rychlosti okolo 200kmph, ale to na 100 konovych 1.4 16V. Tak aka je vasa skusenost :)
Najprv Fabia Combi 1,4 8V, teraz Thalia 1,4 8V:)
tonic
Nováček

Odeslat příspěvekod PaTER 16. 4. 2007 07:16

tonic píše:Len tak by som sa rad chcel spytat, ze aku najvyssiu rychlost ste dosiahli na Thalii s motorom 1.4 8V 75 koni. Samozrejme je to nelegalne na cestach, mne sa podarilo na rovine okolo 182 tachometrovych pri 5500otackach. Uz davnejsie tu niektori ludia spominali rychlosti okolo 200kmph, ale to na 100 konovych 1.4 16V. Tak aka je vasa skusenost :)

S 8V nevím. Mám 16V na LPG a s plynem jsem jel 196. 200 jsem vytáhl, ale jen na benzín.
Chevrolet Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací.
PaTER
Nováček

Odeslat příspěvekod Jean ViC 16. 4. 2007 07:24

tonic píše:Len tak by som sa rad chcel spytat, ze aku najvyssiu rychlost ste dosiahli na Thalii s motorom 1.4 8V 75 koni. Samozrejme je to nelegalne na cestach, mne sa podarilo na rovine okolo 182 tachometrovych pri 5500otackach. Uz davnejsie tu niektori ludia spominali rychlosti okolo 200kmph, ale to na 100 konovych 1.4 16V. Tak aka je vasa skusenost :)

180 tacho sem udelal na rovine....
z dlouheho dalnicniho kopce sem dal kolem tusim lehce za 190 tacho, ale motor uz byl skoro v omezovaci...
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod chodac 16. 4. 2007 07:43

nezkoušel jsem to, svého času jesm jezdil cca 170 tacho (v pohodě), dnes už ne. Dnes tak 140-145 tacho (max. 133-138 navi)
U Senohrab Medvěd klek, z oleje flek z motoru stek......
na všechny otázky světa najdeš odpověď ne v bibli, ale v textech Tří sester

Upozornění administrátora: Odstraněn nepovolený odkaz.
chodac
Nováček

Odeslat příspěvekod janhonza 17. 4. 2007 06:56

Ztratil jsem zadni znak Renault.Kde se da sehnat za rozumne penize?
Thalia Expression 1,2 16 V
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka