Renault Thalia

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod janhonza 2. 12. 2006 22:18

Mas celkem nove auto,kolik mas najeto?
Thalia Expression 1,2 16 V
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček

Odeslat příspěvekod Jarda2 3. 12. 2006 00:28

JanQ - Tak se na to měli podívat hned. :wink:
Vůbec to nemusí být lambda, oni ani nezjistí, jestli je vadná, zjistí jen, že dává špatné hodnoty (mimo toleranci). Jenže ona dává hodnoty mimo toleranci také tehdy, když je špatné složení směsi (tedy spíše výfukových plynů, ale to spolu souvisí). Může tedy jít pouze o důsledek zcela jiné závady, třeba vadné váhy vzduchu, regulátoru tlaku paliva, apod.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod JanQ 3. 12. 2006 01:51

mam najeto 39t...na ty dignostice to svitilo jakoze trvale,to prej znamena ze snad nefunguje vubec....byl jsem tam v sobotu dopoledne,do servisu jdu v utery....nemohlo ji poskodit treba spatne vyhorely palivo viz par prispevku nad timto....?
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 12. 2006 08:40

JanQ: Nam se na thalii pri startu rozsvitila kontrolka motoru a rucicka tacho kmitla na rychlost cca 60kmh... pak sme si vsimli ze v nadrzi na chladici kapalinu neni temer voda ani na dne ...
Oni kdyz to napoji na VAG tak zjisti presne kod chyby a podle toho co ji vyvolava...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod janmil 4. 12. 2006 11:00

JanQ píše:mam najeto 39t...na ty dignostice to svitilo jakoze trvale,to prej znamena ze snad nefunguje vubec....byl jsem tam v sobotu dopoledne,do servisu jdu v utery....nemohlo ji poskodit treba spatne vyhorely palivo viz par prispevku nad timto....?

Na služobnej Octavke (benzín/LPG) sa rozsvietila kontrolka motora pri jazde na LPG. Pre istotu som prepol na benzín a kontrolka po dvoch dňoch zhasla. Na skúšku som prepol na LPG a po dvoch hodinách jazdy opäť svietila. Po dvoch dňoch na benzín opäť zhasla. V servise nastavili LPG, vymazali chybu z pamäte a už pol roka nesvieti. Myslím, že tvoja lambda je poriadku, buď kľudný. V kritickom prípade údajne kontrolka nesvieti, ale trvale bliká.
janmil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarda69 9. 12. 2006 18:44

Ahoj, už jste někdo musel měnit Z ložiska? Mám 86tis. a jedno už bylo načatý. Je to normální?
Jarda69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 12. 2006 18:57

Uvidime co se bude muset menit na nasi thalii, sotva dojela do servisu(par km pred servisem, varila pry uplne na plno) takze asi i vodni pumpa odesla... a taky ani uz nestartovala... :hm
Pak budu informovat...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod janhonza 11. 12. 2006 17:27

Kdo mate nejstarsi Thalii?
Ptam se proto,ze bych rad vedel jak vypada po 5-7letech provozu.Ostatni auta si prohlidnu v bazarech,ale Thalia tam neni,kdyz jo tak temer nova.
V casopise svet motoru psali ze ji rezivi podbehy blatniku,ale to je snad plastove?
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček

Odeslat příspěvekod OndraZX 11. 12. 2006 20:22

janhonza píše:V casopise svet motoru psali ze ji rezivi podbehy blatniku,ale to je snad plastove?

Ve Svete motoru uz toho napsali Mr. Green - ale taky jsem tu recenzi cetl a dost se nasmal - blatniky + podehy jsou samozdrejme plastove
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček

Odeslat příspěvekod Jarda2 11. 12. 2006 21:15

JanQ píše:mam najeto 39t...na ty dignostice to svitilo jakoze trvale,to prej znamena ze snad nefunguje vubec....byl jsem tam v sobotu dopoledne,do servisu jdu v utery....nemohlo ji poskodit treba spatne vyhorely palivo viz par prispevku nad timto....?
Špatně vyhořelé palivo může poškodit katalizátor, nikoli lambda sondu.
Na diagnostice nejde o "svícení jakože trvale", tam jim to musí ukázat také konkrétní hodnoty napětí, které lambda sonda dává na výstupu.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod jetour 12. 12. 2006 13:43

Nevíte někdo, jak se sundavá plastový kryt motoru (1.5dci)? Díkes
jetour
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarda69 12. 12. 2006 14:44

Já mám r. 2002 a vážnější koroze je pouze na výfuku, to je ale po čtyřech zimách u benzíňáku asi normální a "kosmetická" koroze je na dílech podvozku. Karoserie je naprosto zdravá, teda až na takovou raritu. Objevil jsem bubliny na laku vespod na kapotě. V servisu mi řekli, že záruka na lak už je pryč, tak čekám, až tam bude díra. Pak holt dostanu novou.
Jarda69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janhonza 12. 12. 2006 15:15

Jake mas zkusenosti s myckami?Jezdis tam a jakou mas barvu?
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček

Odeslat příspěvekod Marta.Viky 12. 12. 2006 18:57

Mam cernou metalizu a jeste jsem v micce nebyl a bojim se!
Marta.Viky
Nováček

Odeslat příspěvekod janhonza 12. 12. 2006 19:31

Cerna metaliza kdys se nalesti je moooc pekna,ale je hned spinave,ze? :D
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka