Renault Thalia

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod NiceOne 7. 6. 2005 07:01

Jean ViC píše:Thalieník: Asi nic jineho na tom spatnyho nenasel :)))/quote]

ano je to tak,... autem se nejel, zvenku se mi vcelku libi, ale z tech par minut co jsem v nem sedel sem mel blbej pocit. Ta palubovka se mi proste nelibi, nevadi mi tvrde plasty, ale celkove mi pripada takova mala, a celkovy vzhled materialu vypada jakoby zasle, a sedadla taky nejsou pohodlna.

Doposud jsem nadaval na sedadla ve Fabii ale po navsteve autosalonu po primem srovnani hodne aut musim rict ze Fabia patri k lepsim (lepsi jsou napr. v Citroen C2, Mitsubishi Colt, Suzuki Swift) Thalia ma lepsi sedadla nez Logan ve predu, ale v zadu zase vitezi logan.

Jinak co se tyce skodovky, tak o tu jsem na autosalonu ani nezavadil pohledem,... uznavam ze Fabia ma jednu z nejdudnejsich palubovek ze vsech aut (ale citim se v ni zase dobre)
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod frantisekhk 6. 7. 2005 20:07

Taky mám pocit, že s měřením stavu benzínu to je nějak jinak, než se skutečným stavem nádrže. Teď poprvé, mám Thalii teprve 3 měsíce, jsem se dostal až ke značce"R", tak uvidím kolik ještě najedu a kolik tam pak doleju. Jinak jsem se nenechal odradit různými radami a jsem naprosto spokojen. Auto šlape jak hodinky; tedy zatím, asi 3,5 tkm.
frantisekhk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 6. 7. 2005 21:03

Mám objednánu Thalii Expression Clima 16V a sílí ve mně pocit, že mne "můj" prodejce pořádně odbývá. Ani na požádání mne při závazné objednávce v autě nesvezl, nenabídl jedinou slevu nebo nějaký bonus, je to běžný postup nebo se nechávám odbýt? Dostali jste k novému auto něco navíc nebo nějakou slevu nad rámec toho, co bylo v nabídce? Termín dodání se také protáhl momentálně již o týden, ale zřejmě budu čekat ještě tak nejméně další týden. Na auto se těším, ale jednání prodejce mne zklamalo.
Žblambomírek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frantisekhk 7. 7. 2005 03:38

No, já dostal zámek Defend Lock; ale taky jsem čekal 2 měsíce. A to jsem se pak ještě musel celkem domáhat. Je to myslím dosti dané výběrem barvy. Je- li , je to rychlejší. Já chtěl metalízu. franta
frantisekhk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thalieník 7. 7. 2005 18:09

Testovací jízda je nepsanou samozřejmostí před objednáním jakéhokoli auta, o dalších bonusech - tj. slevách, dárcích apod. vlastně rozhodneš sám svou "drzostí" , kam až je prodejce schopen zajít, možná byste se divili, co je možné. Ovšem po podepsání objednávky je už pozdě...
Renault Kangoo 2 1,5 dCi - 50kW, r.v. 2010/ Thalia 1.4 8V - 55kW, r.v. 2005
Thalieník
Nováček

Odeslat příspěvekod Thalieník 7. 7. 2005 18:11

Osobně jsem k Thalii za 199900,- dostal (vyhádal) jen rádio (Pioneer), větší drzost už jsem neměl - vzhledem k ceně auta.
Thalieník
Nováček

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 10. 7. 2005 10:19

frantisekhk píše:No, já dostal zámek Defend Lock; ale taky jsem čekal 2 měsíce. A to jsem se pak ještě musel celkem domáhat. Je to myslím dosti dané výběrem barvy. Je- li , je to rychlejší. Já chtěl metalízu. frantam/quote]

S čekáním souhlas - vybral jsem si z toho, co už v době objednávky bylo na transportu. I tak mi napsali dodání až za tři týdny, přestože jsem nepožadoval žádné doplňky navíc proti tomu, co už bylo na cestě. Tedy mělo být, protože dnes už je to pátý týden a auto je kde? Jak jsem zjistil, v přístavu v Turecku. Jestli jim trvá naložení dva měsíce nebo si Renault z lidí dělá dobrý den, posuďte sami. Když si jdu přes ulici do krámku koupit půlku chleba, mám pocit, že si mne krámská považuje víc, než Renault, kterému nesu peníze zhruba za třicet tisíc takových půlek chleba.
Žblambomírek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanQ 10. 7. 2005 18:52

Ja jsem dostal radio zadarmo,nebot jsem chtel verzi bez radia,ale jinak uplne stejnou jakou meli v autosalonu...prodejce mi rekl ze si teda budu muset 2 mesice pockat az prijde ta sama ale bez radia...tak jsem rekl fajn ze si teda pockam,ze nebudu davat 8 tisic za kazetovy radio....po 2 minutach rekl ok,dostanete ho zadarmo,tak jsem si ho vzal,ale hned jsem si ho nechal u nich vymenit za svoje s cd/mp3....jeste jsem mel tu drzost se jich zeptat jestli ho ode me neodkoupi,kdyz mi ho teda dali........neodkoupili:)
Dacia Lodgy 1.6 Arctica LPG
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
http://www.spritmonitor.de/en/detail/581583.html
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod xmaster 11. 7. 2005 15:04

[quote="Žblambomírek"t

S čekáním souhlas - vybral jsem si z toho, co už v době objednávky bylo na transportu. I tak mi napsali dodání až za tři týdny, přestože jsem nepožadoval žádné doplňky navíc proti tomu, co už bylo na cestě. Tedy mělo být, protože dnes už je to pátý týden a auto je kde? Jak jsem zjistil, v přístavu v Turecku. Jestli jim trvá naložení dva měsíce nebo si Renault z lidí dělá dobrý den, posuďte sami. Když si jdu přes ulici do krámku koupit půlku chleba, mám pocit, že si mne krámská považuje víc, než Renault, kterému nesu peníze zhruba za třicet tisíc takových půlek chleba.p/quote]
Podlu popisu soudím, že si kupuješ auto v Praze. Bohužel je to problém. První auto jsem si kupoval v Brně, kde jsou (byli) pouze dva prodejci a mohli se přetrhnout.. Nabídli mi slevu, auto bylo tenkrát na skladě, tak mi ho sami přez noc devezli a druhý den přichystali a tředí den po vyřízení leasingu jsem si pro něj mohl dopoledne přijít. Perfektní přístup.
Nedávno jsem kupoval dalšího renaulta, tentokrát v Praze a byl jsem "překvapen" přístupem prodejců (nejen u renaultu). Převažuje naprostá arogogance (Škoda), nezájem (Ford/Mazda), případně neochota. Prodejci prostš hřeší, že za 10 minut přijde někdo jiný, který si to auto koupí. Nakonec jsem auto přeci jen koupil, protože jsem dostal hodně slušnou nabídku a starý auto mi vzali na protiúčet za ještě akceptovatelnou cenu.
Navíc taky bylo auto v době objednání na skladě a k mému údivu byl termín 3 týdny !!! Nakonec ho měli dovezený za týden (bylo to v únoru) a další týden jim trvalo než se mi ozvali a auto připravili.
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod Thalieník 11. 7. 2005 17:32

Mě taky původně říkali, že auto přijde až za 2 měsíce, ale nějak to stihli už za měsíc. Jinak ochota renaulťáckejch dealerů stojí za prd, mělo by se něco proti tomu dělat - založit nějakej "Klub nespokojených zákazníků firmy Renault" a napsat petici do francie, nebo tak něco, ať udělaji kontroly a následně nějakou čistku koncesionářů :-). Jinak kvalita aut je vcelku v pohodě, jen ten zákaznickej servis má máslo na hlavě (většinou).
Thalieník
Nováček

Odeslat příspěvekod JanQ 12. 7. 2005 08:28

Ja zas musim rict ze jsem byl s ochotou a pristupem v autosalonu Renault naprosto spokojenej,vlastne po me ani nechteli zalohu,asi mi verili ze si tu Thalii opravdu koupim a to i pres to ze jsem od nich chtel nainstalovat DefendLock,takze zasah do auta a bez zalohy,zatim muzu jen doporucit.....kupoval jsem ji tady http://www.kncar.cz
Dacia Lodgy 1.6 Arctica LPG
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
http://www.spritmonitor.de/en/detail/581583.html
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jean ViC 12. 7. 2005 11:08

JanQ: To mas stesti ze jsi nesel do jineho Renaultu, znam 2 autorizovany prodejce (jeden je uz zavreny, diky bohu) a oba tak arogantni, alespon kdyz tam prisel clovek s Thalii :) kdyby to byla Laguna tak se treba chovali jinak...
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 12. 7. 2005 11:20

Nekupuji to v Praze, ale tady: http://www.renault-dealer.cz/dyrsmid
Jak si tak pročítám odpovědi na svůj příspěvek, stále zřetelněji cítím, že je to opět "v lidech", jako snad všechno. Někde jsou arogantní, jinde na Vás "jen" kašlou, někde upřednostňují své známé a najdou se tací, kde je radost kupovat nové auto. Já stále čekám a čekám a čekám .... už druhý plánovaný týden dovolené s novým autem jsem zrušil, také se mi nějak nedaří prodat své dosavadní Clio - pokud o někom víte, info je zde: http://www.vanovi.net/clio/clio.html
Dík všem za Vaše postřehy a názory.
Žblambomírek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 12. 7. 2005 11:27

[quote="Thalieník";Mě taky původně říkali, že auto přijde až za 2 měsíce, ale nějak to stihli už za měsíc. Jinak ochota renaulťáckejch dealerů stojí za prd, mělo by se něco proti tomu dělat - založit nějakej "Klub nespokojených zákazníků firmy Renault" a napsat petici do francie, nebo tak něco, ať udělaji kontroly a následně nějakou čistku koncesionářů :-). Jinak kvalita aut je vcelku v pohodě, jen ten zákaznickej servis má máslo na hlavě (většinou).e/quote]

Ono je to asi také tím, že většina dnešních servisáků jsou přeškolení žigulíkáři, škodovkáři a jiní dovedové, co tomu většinou takřka nerozumí - obvykle postupují otrocky podle manuálu výrobce (povol šroub A, připoj kabel CT78 a stiskni tlačítko Enter :lol: ). U dnešních aut je především potřeba vlastní rozum, logické uvažování, praxe a dostatek informací (ovšem ne každý opravář je umí správně použít, že ...). Ruku na srdce - kolik takových skutečných opravářů je? Já podnikám ve výpočetní technice a kolikrát mne mrazí v zádech, jací další odborníci se tímto oborem také živí. Nejčastěji opět ve značkových firmách typu Autocont - netvrdím, že jsou u nich samí mamlasové, ale určitě za "značkové" ceny zdaleka nepředvádí to nejlepší.
Žblambomírek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanQ 12. 7. 2005 12:23

2Jean ViC..
Ja jsem se schvalne ptal ceho se v kncar proda nejvic a prodejce mi rekl ze se nejvic proda Thalii a pak Loganu,ktery se prodavaj hned vedle..myslim si ze pokud se nezacnou nekteri prodejci chovat jinak,jakoze kdo ma Thalii/Logan je "horsi",tak za chvili nebudou mit do ceho pichnout a prijdou o praci,protoze jestli se treba proda na 10 Thalii a Loganu treba 1 Megane a jednou za 3 mesice treba Lagunu,tak to asi autosalon neuzivi pozor2
JanQ
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka