Citroen Bx ... Tuning seriál

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod instalater 18. 4. 2005 23:59

Tak jsem se pustil do tuningu tohohle auta Je to BX 1.9 GTi 4x4

Obrázek

a zhruba po 3 měsících vypadá takto

Obrázek

Obrázek

No a konsem léta se plánuje inplantace motoru 1.9 Gti 16V se 160ti koňmi ...... teď ná jen cca 120 koní
Citroen BX 1.9 GTi 16V 4x4 ... 160 bujných koní
instalater
Nováček

Odeslat příspěvekod Mirek-607 19. 4. 2005 00:03

Hodlas delat tuning nebo jen nalepovat spojlery, nastavce prahu, strikat rychle pruhy atd.?
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod instalater 19. 4. 2005 00:13

Prozatím jde jen o styling a v létě příjde na řadu motor, který má prozatím 160 koní, jinak koukni na www

Jinak nenalepuji, nic na to nekoupíš :) vše je vlastní výroba
instalater
Nováček

Odeslat příspěvekod Mirek-607 19. 4. 2005 00:21

Koukam na ne;) , me spis zajimaji upravy podvozku, brzd, ten motor a tak. Zejmena to, jak si poradis s temi hydropneumatickymi tlumici.

PS Ani jsem netusil, ze se BX delal 4x4...

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod instalater 19. 4. 2005 00:29

no příjdou tam větší brzdiče a chlazené kotouče. Rozšíření náprav tak cca 2 cm,
co se týče hydrauliky, tak Další poloha pro snížení podvozku pro sprinty, Nové koule s menším vrtáním ventilků pro tvrdší pérování
a motor?
Tak v prvé řadě sportovní filtr, odločovač oleje na odvětrání vany, odlučovač oleje na odvětráví ventilového víka, svody a výfuk ... do vačky a čipu nevím jestli jít, protože tam není nijak velký nárust výkonu s ohledem na nákladnost
instalater
Nováček

Odeslat příspěvekod instalater 19. 4. 2005 00:33

Mirek-607 píše:Ani jsem netusil, ze se BX delal 4x4...

jooo dělali a je to nesrovnatelná jízda Mr. Green super sedí v zatáčkách

jinak doufám že ze 160 koní dostanu aspoň 180
instalater
Nováček

Odeslat příspěvekod Mirek-607 19. 4. 2005 00:53

Je tu par lidi, kteri Ti urcite poradi vic nez ja. Vydrz do rana. Ja jsem jenom teoretik ;) 180 koni by nemelo byt az zas takovy problem. Kazdopadne jsem rad, ze se tu konecne objevil nekdo, kdo to mysli vazne a nevnima slovo tuning jako snahu o nalepeni co nejvetsiho mnozstvi plastu, samolepek, kridel a ruzneho haraburdi na jinak nemozna auta.

Ta predloha byl nejaky zavodni special? Ted jsem se docetl, ze BX 4x4 GTi melo byt snad mene nez tisic kusu. V tom pripade mas supr raritu.

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod instalater 19. 4. 2005 07:17

Ten vzor podle kterého dělám Design je BX 4x4 TURBO 16 ST a toho byli vyrobeny v roce 1989 pouze 2 Ks pro šampionát Superturisma měl obsah 1721 cm3 , 16V , TURBO a výkon 380 koní

Obrázek
instalater
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 4. 2005 07:49

no auto pekne, kamarad je taky maniak do BXka, ma taky 1.9 sice ne GTI, nedavno jsme mu predelavali manual na automat. No k tem konikum, tam bude problem v jedne veci a to v tom, ze tvoje GTI je uz dost naladene a narust vykonu proti beznym autum neni tak jednoduchy a je drazsi. Tech 20PS v GTI verzi uz bude kapku komplikovanejsich. Zacal bych postupne, tedy udelal bych komplet kit sani, prekopal to. Potom svody+vyfuky. Pokud chces mit vyfuk, co opravdu zvedne vykon, tak vetsiho hluku se nevyvarujes.
Nebo misto primeho zvysovani vykonu bych sel cestou odlehceni. Proste odlehci auto, kde to jen pujde, par desitek kilo to urcite udela. Veci co se da udelat je hodne, nechal bych prelestit kanalky, shodil vahu setrvaku, zjistil, co dovoli motor a bylo by. Vse je to ale o penezich a ne malych penezich.
Jinak bych navstivli na webu bx cluby a hledal odpovedi na otazky primo tam..
anonymni

Odeslat příspěvekod instalater 19. 4. 2005 08:07

Na BX clubujsem V.I.P člen ale tam se toho co se týče zvyšování výkonu moc nedozvíš, spíše rady, tipy a triky jsou to super stránky ale na tuning chodím zase na tuning forum

Co se týče konkrétně úprav motoru, taky už si myslím že ne něm nic nejde upravit, protože GTI16V je koncipován už tak na dost vysokej výkon a měl jsem možnost sprintovat se stejným ale upraveným motorem s lícovaným sáním a svody, ostrou vačkou a chipem ...... a já jel s klasickým seriovým 16V a byli jsme na tom stejně ... ale ono taky asi záleží na tom, kdo to řídí.

Takže to chci trochu doladit ještě právě tím výfukem ale do motoru jako takového asi nemá cenu cpát ... jedině snad Nitro, pro momentální navýšení výkonu při sprintech

malá ukázka nitra
http://gtr.wz.cz/Swift%20Turbo%20vs%20CRX%20Turbo.wmv
Naposledy upravil instalater dne 18. 6. 2006 17:59, celkově upraveno 3
instalater
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 4. 2005 08:10

instaler: no nitro je sice pekne, ale pokud mas byt ferovy, tak se prepocitava obsah motoru stejne jako u turba, ale tusim, ze za nitro je koeficient 2xobsah, takze to bys pak musel zavidt s nejakymi 3.5 motory, aby to melo tu spravnou a ferovou vahu...
anonymni

Odeslat příspěvekod instalater 19. 4. 2005 08:11

Koeficient pro nitro je x1.2 a pro turbo x1.7
instalater
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 4. 2005 09:23

no vidis, takze 1,9x1,2 a jsi hned 2,28, coz bys mel jezdit s 2.5V6 a jsi vis kde :)
anonymni

Odeslat příspěvekod instalater 19. 4. 2005 09:42

chtěl jsem kdysi dávat turbo ale kvůli pos*aným koeficientům jsem ho nedal .... 1,9 x 1,7 = 3,23, takže bych už sprintil se Suprama :x kategorie nad 3litry
instalater
Nováček

Odeslat příspěvekod fahrman 19. 4. 2005 13:27

predloha vypada moc pekne, tak doufam, ze se ji aspon trochu priblizis a ukazes se pak i na nejakem srazu autorevue :-)

jinak, pokud bych mel byt perfekcionista, tak mas ty svisle otvory v prednim narazniku moc daleko od sebe a probloubene linky ve dverich jsi nemel zakytovat uplne...
fahrman
Inventář

Další stránka