Venkovni teplomer Clio

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod OndraZX 13. 4. 2005 16:54

Mam Clio 2003 max. spokojenost, 40000km bez zavad, krome toho ze mam uz treti cidlo venkovni teploty, a i to uz zacalo blbnout (meri o 2 st. C. mene) - mate taky tento problem, nebo je to jen zalezitost meho auta. Jelikoz mi pred mesicem skoncila zaruka a nove cidlo stoji okolo 1000 kc tak mne zajima jestli si mam koupit za sve penize dalsi, a cekat ze se zase do pul roku posere, nebo to nechat tak. :hm
OndraZX
Nováček

Odeslat příspěvekod jenislav 14. 4. 2005 14:15

Megane II, r.v. 2003 - muj teplomer je obcas taky dost zahadny, hodnota se zpravidla lisi od teplomeru v byte / teplomeru kolem silnice / jinych venkovnich teplomeru. Pricitam to tomu, kde to cidlo je umistene. Zejmena patrne to je po rozjezdu - obcas na prvnich trech kilometrech zmeni nazor i o sedm stupnu...

Uprimne receno, pokud je to o 2 stupne, tak bych to nijak zvlast neresil - jedine, kde to muze byt relevantni, je riziko namrazy na silnici, ale to myslim poznas i bez teplomeru.
Renault Mégane Berline 1.9 dCi
jenislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod twingoman 18. 4. 2005 13:28

jenislav píše: Pricitam to tomu, kde to cidlo je umistene. Zejmena patrne to je po rozjezdu - obcas na prvnich trech kilometrech zmeni nazor i o sedm stupnu...

Moje Twingo 2003 od vyroby teplomer nema, tak som si nainstaloval vlastny. Skusal som predny naraznik - prilis blizko motora. Potom lavy blatnik z vnutornej strany - to je uz lepsie, no stale to nie je ono, ked sa on oprie slniecko. V servise mi tvrdili, ze senzor je bezne umiestneny v spatnom zrkadle. Mozete mi to niekto potvrdit?
twingoman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 4. 2005 13:32

twingo: v Astre F jsme mel teplomer pod prednim naraznikem, byl krasne "ve vzduchu" motor ho neohrival a byl chraneny naraznikem proti prehrivani, teplotu ukazoval vcelku presne
anonymni

Odeslat příspěvekod jenislav 18. 4. 2005 17:01

Je pravda, ze jedno ze zpetnych zrcatek ma na spodni hrane vystupek, jehoz funkce je mi utajena, ale jestli je ti teplomer, nevim. Snad si vzpomenu a podivam se na to trochu zblizka.
jenislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OndraZX 18. 4. 2005 17:47

Jo je to teplomer :D
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček

Odeslat příspěvekod jenislav 19. 4. 2005 10:39

OndraZX: Diky, usetril jsi mi praci...
jenislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vipanos 19. 4. 2005 10:49

Ahoj, nevíte někdo kolik by mohlo tak nejméně stát čidlo venkovní teploty na Fabii? V jednom servise mi totiž řekli 1200, v jiném 800 ... ď.
vipanos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avantime 27. 8. 2006 21:14

jenislav píše:Je pravda, ze jedno ze zpetnych zrcatek ma na spodni hrane vystupek, jehoz funkce je mi utajena, ale jestli je ti teplomer, nevim. Snad si vzpomenu a podivam se na to trochu zblizka.

jj v pravym zrcatku je teplomer a rekl bych ale nevim to jiste ze po spusteni ma ulozenou posledni teplotu pred vypnutim...proto po rozjezdu takovy zmeny
avantime
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koby 27. 8. 2006 21:39

Na Corse B mám taky teploměr a odešel mi nedávno. Nový stojí 350,- , já ho ze dvou součástek vyrobil za 47 Kč. Podívej se jestli ti k tomu vedou dva dráty, jestli jo, tak to uděláš taky. Stačí spojit 1k termistor a víceotáčkový trimr o hodnotě 4k7 do série a máš teploměr jak svin. na trimru si pak doladíš přesnou teplotu. Měří mi to naprosto přesně. Kdyžtak se ozvi
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář