Servisy Peugeotu

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Veverak 29. 7. 2005 10:19

8000? Z ceho ty desticky probuh byly? Za 8000 maximalne i s kotoucema a i tak je to drahy jako prase ...
Veverak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JiVi 29. 7. 2005 10:47

Veverak; vem si , ze original svicky do alfy 1.8TS stojej 8000,- .. by me taky zajimalo, jestli to je z raketoplanu nebo co.
JiVi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Viktor Cabadaj 29. 7. 2005 11:52

no predpokladam, ze to byla cena i s praci :)
proste zlodeji. neverte jim. a to nemluvim o tom, ze mi dolejou sracku do vodstrikovacu, ktera byla plna a napisou mi na fakturu 100 za to. sviniiii.
Viktor Cabadaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cosmicboy 30. 7. 2005 20:03

A to se jako neozval? Neříkej mě, že si to označil fixou, následně zaplatil a pak si jen pod vousy brumlal, že jsou na něj v servise zlí! Pokud se ozval, jak v servise reagovali? A jinak ve většině servisů když nějaký díl vymění, tak ten původní majiteli dávají.
cosmicboy
Nováček

Odeslat příspěvekod unknown 30. 7. 2005 22:01

cosmicboy píše:A to se jako neozval? Neříkej mě, že si to označil fixou, následně zaplatil a pak si jen pod vousy brumlal, že jsou na něj v servise zlí! Pokud se ozval, jak v servise reagovali? A jinak ve většině servisů když nějaký díl vymění, tak ten původní majiteli dávají.o/quote]

S tim vracenim vymenenejch dilu si nejsem tak jistej a pochybuju, ze by zrovna filtr vraceli :?
7,46 kg/hp
unknown
Mod-veterán

Odeslat příspěvekod Vladik 31. 7. 2005 06:51

Nejlepší je co zvládnu udělat si sám a co ne tak dát do servisu, kterej je fakt dobrej. Byl sem se zeptat v autosalonu kolik by stály brzdový destičky do mýho auta, chlap tam hledal asi 5 minut, nebyl mi schpnnej říct přesně jaký (během výroby se měnil výrobce třmenů) a prej cca 1800,- s prací 2600,-. Řek sem že to je dost drahý, chlap se na mě podíval jako na socku a šel sem si to koupit jinam za 780,- a vyměnil sem si to sám. Hotový sem to měl asi za hodinu. Kapitola sama pro sebe je kolik si servisy počítaj za olej 2x tolik než když si to koupím po litru v maloobchodě je šílený, kdyby v tom byla i práce dalo by se to skousnout.
Vladik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod cosmicboy 31. 7. 2005 09:04

Souhlas s Vladikem, co jde si udeat sam. S tim vracenim dilu - osobne mam zkusenost se servisy Ford, ale potvrdilo mi to i par znamych od jinych firem. Ale k veci - 2 Sedan - ozval se ten typek a jaka byla reakce v servisu?
cosmicboy
Nováček

Odeslat příspěvekod unknown 31. 7. 2005 09:57

to Vladik : Na tom neco bude, jenze kazdej si neumi opravit/vymenit nejakou soucastku. Ja osobne ty zaklady zvladnu (napr ty trmeny umim vymenit) :wink: 8)
7,46 kg/hp
unknown
Mod-veterán

Odeslat příspěvekod Vladik 31. 7. 2005 11:22

Každej to opravdu neumí i já se musel poradit s tátou ale když znáte někoho kdo to umí tak stačí aby poradil případně pomoh. Servisy těžej hlavně z toho že spousta lidí na to nemá čas a taky moc neví co jak dlouho asi vydrží, tak když někdo neznalej přijede do servisu tak mu po prohlídce řeknou že je potřeba vyměnit kotouče a destičky, jinak se vymele a co udělá člověk kterej neví jestli to je nebo není opotřebovaný samozřejmě si to nechá udělat. Co mě se týče veškerý výměny nejběžnějších věcí zvládám, jediný na co si netroufnu je elektrika a výměna důležitejch součástí jako je rozvoďák a podobný. Taky kdo neumí může si koupit příručku jak na to ke konkrétnímu autu. Když má čas a chuť si to udělat je to tam krok po kroku popsaný s obrázkama a třeba jen co se týče brzdovejch destiček už při jejich výměně by se mu to zaplatilo a ještě by si za zbytek moh koupit nářadí. Mě na výměnu stačilo kladivo, šroubovák a tyčka na vyražení nevím jak se tomu říká ale taky to je tyčka. Hever a klíč na kolo beru jako samozřejmost.
Vladik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod unknown 31. 7. 2005 11:31

to Vladik : Jj kladivo, sroubovak a nejaka ta tycka (popr. vyrazec) bohate staci, vic neni potreba :wink:
7,46 kg/hp
unknown
Mod-veterán

Odeslat příspěvekod Vladik 31. 7. 2005 11:32

Jo taky mám zkušenost s jedním servisem a doba práce se mi zdála nějaká dlouhá co myslíte je to adekvátní? Měl sem rozbitý čerpadlo, na to přišli hned tak ho sundali, pak tam namontovali jiný, vyměnili rozvoďák aniž by se mě ptali(to mě naštvalo ale stejně by se musel za cca 20000 měnit) a napočítali si 11 hodin. To se mi zdá dost na to že to čerpadlo tam je na 3 šroubech + hadičky a jeho pohon souvisí s rozvoďákem ať počítám jak počítám muselo by jim stačit nanejvýš 10 hodin i s projížďkou, pokud nabyli zpomalený a ještě sem si pak doma musel dotáhnout zavírací ventil na čerpadle protože z něj tekla nafta byl volnej. Kdyby cena práce byla rozumná ale 350,- za hodinu je na mě dost i když sou i dražší servisy.
Vladik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pepas001 2. 10. 2005 13:07

Buďte rádi, že Vám to aspoň umí nastavit na servisní PC, v Hodoníně v servisu Jonal, neumí ani to. 307 SW jsem tam měl několikrát a pořád mi nic nespravili! Je to děs s dnešními servisy!!
Pepas001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oddie 5. 10. 2005 17:22

[..
Naposledy upravil oddie dne 8. 4. 2007 14:43, celkově upraveno 1
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod pafka 10. 10. 2005 18:31

Já nevím jak u paužoutů, ale u škodů mám vždycky na podlaze u spolujezdce krabici s vyměněnými díly. Jen velké kusy (výfuk) mi ukazují na dílně. Ale je pravda, že jsem takový servis hledal...
pafka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oddie 11. 10. 2005 07:39

..
Naposledy upravil oddie dne 8. 4. 2007 14:43, celkově upraveno 1
oddie
Servismen

Předchozí stránkaDalší stránka