Citroen C5 (2022)

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 30. 9. 2022 05:58

Geopolitika je i tvá skutečnost ...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 9. 2022 06:01

Dobre. Tak ja si tedy koupim jeste ty dve klaicke auta a ty si zij v bludech. Ok. Diky. Domluveni
anonymni

Odeslat příspěvekod Olsztyn 30. 9. 2022 09:53

Arnie J píše:Na co rychlonabíjecí?

Nejčasteji jezdime na chalupu, tam můžu nabíjet celý víkend. To mi pokryje jen 1/3 cesty. Ale bydlím v praze v bytě, nabíječky jsou tu kousek ale nelze na nich stát 8hodin. Když před cestou do práce uvidím, že je volná tak to tam na dvě hodiny strčím, stejně tak při cestě na dovolenou nebude auto u oběda 40 min zbuhdarma stát ale sosne si těch 15-20km. Může se stát cokoli se surovinama, ale kupovat teď auto za +- milion (pokud to není sporťák) s obdobným výkonem (potřebuješ ho jen chvilku) tj 2.0tsi 140kw nebo 1.4tsi phev 150kw, tak mi přijde ten benzíňák archaismus a opravdu je na městský pocuky blbost startovat motor. A dálnici s rodinou 130-140kmh zvládne ta 1.4ka v klídku. Ano vím že taháš baterku
Edit: současný passat 3hod DC nabití na 50km, budoucný snad 1 hodinu
Naposledy upravil Olsztyn dne 30. 9. 2022 10:00, celkově upraveno 1
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 30. 9. 2022 09:56

Aha, bydlet v bytě, tak nad nějakou elektro opičárnou vůbec neuvažuju.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrs77 30. 9. 2022 10:01

To by mě bavilo, vstávat každý den o 2 hodiny dřív, abych šel preparkovat na nabíječku.
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod Olsztyn 30. 9. 2022 10:05

1. Proč vstávat? Práci mám kousek vezmu to po cestě po nabití přeparkuju
2. Proč každý den?
Na to ale asi nemá cenu reagovat
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrs77 30. 9. 2022 10:15

Ad 1 - píšeš před cestou do práce. Bral jsem to podle sebe, že do práce se chodí ráno
Ad 2 - moje cesta do a z práce je cca 60, takže dobíjet denně. Ano, bral jsem podle sebe, protože neznám tvůj dojezd.
Hele klidně si to kup. Opět jsem to bral podle sebe, že ačkoliv jsem ideální pro tento pohon - denní dojezd, možnost nabíjet v baráku, tak jsem si to zkusil a přišla mi otrava to denně strkat do a z nabíječky a vzal jsem klasický pohon.
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod Olsztyn 30. 9. 2022 10:25

Ok já chodím do práce pěšky a když si kousek zajdu je tam nabíječka, stačí to udělat jednou max. 2x týdně. Samozřejmě je to každého přístup já bych asi v tvé situaci do toho šel, protože se k elektrice poslední dobou přikláním a obyč auta tak zdražili, že mi to nepřijde takový rozdíl.
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 9. 2022 10:29

Olsztyn píše:
Arnie J píše:Na co rychlonabíjecí?

Nejčasteji jezdime na chalupu, tam můžu nabíjet celý víkend. To mi pokryje jen 1/3 cesty. Ale bydlím v praze v bytě, nabíječky jsou tu kousek ale nelze na nich stát 8hodin. Když před cestou do práce uvidím, že je volná tak to tam na dvě hodiny strčím, stejně tak při cestě na dovolenou nebude auto u oběda 40 min zbuhdarma stát ale sosne si těch 15-20km. Může se stát cokoli se surovinama, ale kupovat teď auto za +- milion (pokud to není sporťák) s obdobným výkonem (potřebuješ ho jen chvilku) tj 2.0tsi 140kw nebo 1.4tsi phev 150kw, tak mi přijde ten benzíňák archaismus a opravdu je na městský pocuky blbost startovat motor. A dálnici s rodinou 130-140kmh zvládne ta 1.4ka v klídku. Ano vím že taháš baterku
Edit: současný passat 3hod DC nabití na 50km, budoucný snad 1 hodinu


plugin v byte je naprosta picovina...
anonymni

Odeslat příspěvekod Olsztyn 30. 9. 2022 10:30

Díky za radu ty seš ten co rozumí všemu jen s jiným jménem? Ok díky všechno bude
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 9. 2022 10:32

co te stve? tak rekni, ze te mame placat po ramenou za to ze to chces... hele i kdyz to bude 1 hodina na 50 km... kde to budes resit? pravidelne? ten dojezd je na to tak maly, ze ta doba je naprosto neumerna no...

a to ten plugin mam a nabijim to doma...

kazdopadne pokud je to tak super, tak si to kup a je to... nebo proc to tu resis, kdyz ses rozhodnuty?
anonymni

Odeslat příspěvekod zamis 30. 9. 2022 10:35

na kolik teď tak výjde kilowatta na rychlonabíječce?
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 30. 9. 2022 10:37

Arnie se mě ptal proč rychlodobíjecí, proto jsem to psal. Ani mě to neštve ale komentář je to ***** - ok, nereaguj na mě já nebudu na tebe, za radu jsem poděkoval pohoda

-- 30. 9. 2022 11:41 --

zamis píše:na kolik teď tak výjde kilowatta na rychlonabíječce?

Teď nevím ano bude to drahý, benzin a nafta taky lítaj nahoru dolu. Pokud bych měl kupovat phev tak bych chtěl mít možnost rychlonabíjení
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 30. 9. 2022 10:46

že se někomu chce si připlácet za auto, který bude mít dražší elektroprovoz než spalovák a k tomu řešit oser s nabíjením...
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 9. 2022 10:50

Olsztyn píše:Arnie se mě ptal proč rychlodobíjecí, proto jsem to psal. Ani mě to neštve ale komentář je to ***** - ok, nereaguj na mě já nebudu na tebe, za radu jsem poděkoval pohoda

-- 30. 9. 2022 11:41 --

zamis píše:na kolik teď tak výjde kilowatta na rychlonabíječce?

Teď nevím ano bude to drahý, benzin a nafta taky lítaj nahoru dolu. Pokud bych měl kupovat phev tak bych chtěl mít možnost rychlonabíjení


no pak porad necahpu co "resis", proste chces PHEV tak si ho kup s rychlonabijenim a je to...

ja ho mam, je to fajn, jen proste dojezd a nabijeni je spatne, a i kdyby to bylo za hodinu a je to nemel u baraku, je to moc casu na to, jak maly dojezd do pak vygeneruje. Pokud mas ale misto kde to budes nabijet ten cas tak proc ne.
jen ty ceny na nabijeckach jsou otresne a vychazi to draz, jak jezdit na benzin. 11-18 kc za kWH... kdyz vezmu, ze pod 20 kwh jezdit asi nebudes, tak proste 350-400 kc za 100 km mi moc super nepripada cenove.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků