Peugeot 3008 II

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tombas 3. 4. 2017 12:25

+1
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 10. 4. 2017 08:34

Registrace na letošní PED půjdou od 24.4.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 4. 2017 09:47

PaulZ píše:
fkabl píše:Ve francouzských vodách se moc nepohybuji, ale nová P 3008 se mi libí. Bude to asi slepá myšlenková ulička...ale přece... jaký motor byste případně doporučili a jakému se raději vyhnout? (prý francouzi moc neumí benzíny)

Osobně by jsem do 3008 preferoval 2.0 HDI.


S ohledem na finance bych si v 3008 vystačil i s 1,6 HDI, ten motor jede fakt pěkně. Pokud člověk nemá potřebu závodit na semaforech, tak pro rodinné cestování je to dostatečně silný motor, který to auto utáhne tak říkajíc v rozumné rychlosti naložené kopec nekopec...

Samozřejmě dvoulitr je lepší volba, ale je to přeci jen dražší a bude to brát o litr víc v průměru, což je taky celkem důležité info.

Servisně je ta 1,6 zatím v mém případě za hubičku. Při správném provozování a servise si myslím, že u nového auta bude bezproblémový.

Mám v plánu (samozřejmě pokud se něco nezmění), stávající 5008 nahradit novou 5008 časem... a tam už o tom budu přemýšlet, jestli do toho dvoulitru nejít. Ale asi to nakonec taky vezmu s tou 1,6. Na ježdění s děckama je to fakt naprosto dostatečný motor (samozřejmě obecně čím výkonější a silnější tím lepší, ale v tomto případě to nevnímám jako tragický kompromis, ten motor fakt jezdí v reálu daleko líp než jsou papírové parametry). Samozřejmě je potřeba ještě zjistit, jak s ním zamávala dieselgate. Faktem je, že v té době už budeme bez kočárků, tak možná i ta 3008 stačit bude a tam bych do té 1,6 šel jednoznačně (nemyslím, že by to jelo hůř než stávající 5008).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 10. 4. 2017 10:51

Jenže nová 5008 už je úplně jiné auto než stávající 5008. Diesely nejspíš pořád budou, jen bude pro jejich provoz platit taková spousta omezení, že to bude na důkladné zvážení, jestli nevzít třeba CNG nebo nějaký alternativní pohon (hybrid).
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 10. 4. 2017 10:58

5008 jsem potkal v sobotu na dalnici na kamionu
skoda ze to neni 4x4
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 4. 2017 11:31

tombas píše:Jenže nová 5008 už je úplně jiné auto než stávající 5008. Diesely nejspíš pořád budou, jen bude pro jejich provoz platit taková spousta omezení, že to bude na důkladné zvážení, jestli nevzít třeba CNG nebo nějaký alternativní pohon (hybrid).

- no úplně jiné auto to není, tváří se to jako SUV, ale je to pořád to samé, jen to o chlup vyrostlo, ale když se podíváš na vnitřní proporce, je to pořád to stejné, jen samozřejmě novější... A ta stávající 5008 je tak dobré auto pro tyto potřeby, že o jiném v tuto chvíli vůbec neuvažuju. Já jsem, z toho auta maximálně uvařenej
- na CNG a podobně nas...t, pokud je to auto zhomologopvaný, jakékoliv problém nečekám. Nebavím se o dímícím vraku.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 4. 2017 11:34

maincoonsback píše:S ohledem na finance bych si v 3008 vystačil i s 1,6 HDI, ten motor jede fakt pěkně. Pokud člověk nemá potřebu závodit na semaforech, tak pro rodinné cestování je to dostatečně silný motor, který to auto utáhne tak říkajíc v rozumné rychlosti naložené kopec nekopec...

Samozřejmě dvoulitr je lepší volba, ale je to přeci jen dražší a bude to brát o litr víc v průměru, což je taky celkem důležité info.

Jo s tím se dá samozřejmě souhlasit, jinak já už mám u 1.6HDI 75 000 kilometrů. A zatím musím zaklepat spokojenost, olej to nežere prakticky vůbec, spotřeba za posledních 10 000 km průměr 5.2 a na to v jakém to mám těžkém a poměrně velkém autě to jede celkem slušně.
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 4. 2017 11:36

K86 píše:5008 jsem potkal v sobotu na dalnici na kamionu
skoda ze to neni 4x4


No není, ale upřímně. Na jižní Moravě je 4x4 na prd a pokud bych chtěl 4x4 a tahat se s ním v autě, volil bych něco opravdu, co i nějaký terén zvládne. Mám možnost jezdit se 4x4 v průběhu roku a po 99% jízd je to reálně vzato přítěž... Tím neříkám, že to je k ničemu, ale já osobně to nemám jak využít. Možná, že to hybridní řešení nebude vůbec špatné a pro ty případné potřeby 1% za rok, bohatě dostačující. Ale nevím, jest li tuhle možnost nebude mít jen 3008
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 10. 4. 2017 11:39

Samo, že je to modernější, ale s těmi diesely jsem spíše myslel omezení vjezdu do centra města apod. která už někde chystají. Za 5 let to bude vypadat kdo ví jak.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 4. 2017 11:40

PaulZ píše:
maincoonsback píše:S ohledem na finance bych si v 3008 vystačil i s 1,6 HDI, ten motor jede fakt pěkně. Pokud člověk nemá potřebu závodit na semaforech, tak pro rodinné cestování je to dostatečně silný motor, který to auto utáhne tak říkajíc v rozumné rychlosti naložené kopec nekopec...

Samozřejmě dvoulitr je lepší volba, ale je to přeci jen dražší a bude to brát o litr víc v průměru, což je taky celkem důležité info.

Jo s tím se dá samozřejmě souhlasit, jinak já už mám u 1.6HDI 75 000 kilometrů. A zatím musím zaklepat spokojenost, olej to nežere prakticky vůbec, spotřeba za posledních 10 000 km průměr 5.2 a na to v jakém to mám těžkém a poměrně velkém autě to jede celkem slušně.

Tak 5008 je ještě těžší a větší... a už se mi podařilo na všem brňákům známé německé dálnici zaznamenat na GPS navi. i reálnou rychlost přes 190 km/h. Jako jsem celkem zvyklý už na rel. výkonější auta, ale u tohoto dostavníku nějakým pocitem nedostatku netrpím (narozdíl od všelijakých atmo 1,4, 1,6 a pod.) Podle mne pro auto tohoto určení naprosto dostatečné. Když už se to rozhýbe, tak to jede pěkně. Ale jako nevím co s tím udělalalo další a další euro... a dieselgate.

-- 10. 4. 2017 12:42 --

tombas píše:Samo, že je to modernější, ale s těmi diesely jsem spíše myslel omezení vjezdu do centra města apod. která už někde chystají. Za 5 let to bude vypadat kdo ví jak.

Tak zatím to tak radikální není. Mimoto, nedává smysl zakazovat dieselovým autům vjezd, která plní stejnou emisní normu jako benzinová auta ( i přes to, že ty hodnoty jsou pro obě paliva rozdílná). To nedává smysl... Ono popravdě..., v létě už do města stejně jen na skůtru. Ale jo, možné je všechno, ale proto vždycky budu mít doma i benzinové auto, tak je mi to jedno. Ale do takto velkého a vysokého auta nic jiného než diesel moc smysl skutečně nedává (zatím).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 10. 4. 2017 11:46

maincoonsback píše:
K86 píše:5008 jsem potkal v sobotu na dalnici na kamionu
skoda ze to neni 4x4


No není, ale upřímně. Na jižní Moravě je 4x4 na prd a pokud bych chtěl 4x4 a tahat se s ním v autě, volil bych něco opravdu, co i nějaký terén zvládne. Mám možnost jezdit se 4x4 v průběhu roku a po 99% jízd je to reálně vzato přítěž... Tím neříkám, že to je k ničemu, ale já osobně to nemám jak využít. Možná, že to hybridní řešení nebude vůbec špatné a pro ty případné potřeby 1% za rok, bohatě dostačující. Ale nevím, jest li tuhle možnost nebude mít jen 3008


Tim narazim na to, ze kdyz uz to udelali jako SUV, tak tam neco jako 4x4 dat meli
o vyuzitelnosti pohonu 4x4 v 98% SUV si nedelam iluze
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 4. 2017 12:22

Tam bude ten jejich Trekking control, nebo jak se to jmenuje, elektronická kontrola protáčení kol.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod tomanr 10. 4. 2017 19:33

Škoda že to neporovnávali ešte s Haldexom. Človek by hneď vedel čo kúpiť. Zatiaľ to vyzerá že by mi kľudne stačil automat a dobre gumy.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 11. 4. 2017 17:38

tombas píše:Tam bude ten jejich Trekking control, nebo jak se to jmenuje...

Trenking control- jestli nemáš hnědej proužek :hm
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků