Emotion days 2016

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 5. 2016 14:57

Tak jsem dnes bez objednavky projel alespoň 308 GT. Bohužel bylo špatne počasi kdy pršelo a těsně před tim byl total slejvak , takže mokro a kaluže na cestach.
Z GT mam docela smišene pocity. Ergonomie posazu pro mě prostě OK neni ani nahodou , uplně stejna situace jako když jsem jel s obyč 308 poprve a to , že sedadlo muselo byt vyše než bych chtěl tak aby bylo vidět na budiky , navic ruce vuči volantu v ne uplně idealni poloze. Prostě tak trochu jak řidič stare liazky.
Co se mi libilo , tak to byl podvozek , ale na GT nic moc. Takhle kdyby Peugeot dělal standard podvozky , u ktereho lze vyzdvihnout max. tak komfortni odpruženi. V GT je mirně přitvrzen , něco uděla i 18" obuti a přesto byl i poměrně kultivovany. Snesl toho opravdu hodně a je i docela čitelny. Bohužel řazeni evidentně nebylo z RCZ a i když to neni žadna tragedie , tak gumovost a ne zrovna přesnost tam prostě jsou. Řizeni , opět byt to standardni verze , tak bych řekl slušny pruměr možna i nadpruměr. V režimu Sport je solidně tuhe , ale jinak od kol prakticky nic , rychlost sice slušna , ale vic horlivosti by mu určitě neuškodilo. Motor pěkně graduje což bylo i u RCZ takže rozhodně plus a celkově se mi jevil jako povedena motorizace. Jen nefungoval tak dobře jako v tom RCZ. Nevim jestli prošel nějakyma upravama , nebo ho domrvila euro norma , ale někde pod 2000ot je docela slušna dira a ani reakce na plyn nejsou takove jako v tom RCZ. Ještě mi vadil dlouhatansky chod spojkoveho pedalu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2016 18:03

Tak ono 308SW GT je asi tak sportovní jako Octavia RS... Akorát GT má míň tvrdé odpružení.
anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 5. 2016 18:10

Taky tak na tento model nahližim. Jinak nevim jak se věci maji , ale řekl bych že RS bude asi tak sportovni jako Peugeot GTI a ne GT. Podvozek v GT by měl byt jako standard u něj bylo znat , žePeugeot odvedl dobrou praci a zřejmě použil i lepši komponenty.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 24. 5. 2016 18:18

miromen4 píše:Tak jsem dnes bez objednavky projel alespoň 308 GT. Bohužel bylo špatne počasi kdy pršelo a těsně před tim byl total slejvak , takže mokro a kaluže na cestach.
Z GT mam docela smišene pocity. Ergonomie posazu pro mě prostě OK neni ani nahodou , uplně stejna situace jako když jsem jel s obyč 308 poprve a to , že sedadlo muselo byt vyše než bych chtěl tak aby bylo vidět na budiky , navic ruce vuči volantu v ne uplně idealni poloze. Prostě tak trochu jak řidič stare liazky.
Co se mi libilo , tak to byl podvozek , ale na GT nic moc. Takhle kdyby Peugeot dělal standard podvozky , u ktereho lze vyzdvihnout max. tak komfortni odpruženi. V GT je mirně přitvrzen , něco uděla i 18" obuti a přesto byl i poměrně kultivovany. Snesl toho opravdu hodně a je i docela čitelny. Bohužel řazeni evidentně nebylo z RCZ a i když to neni žadna tragedie , tak gumovost a ne zrovna přesnost tam prostě jsou. Řizeni , opět byt to standardni verze , tak bych řekl slušny pruměr možna i nadpruměr. V režimu Sport je solidně tuhe , ale jinak od kol prakticky nic , rychlost sice slušna , ale vic horlivosti by mu určitě neuškodilo. Motor pěkně graduje což bylo i u RCZ takže rozhodně plus a celkově se mi jevil jako povedena motorizace. Jen nefungoval tak dobře jako v tom RCZ. Nevim jestli prošel nějakyma upravama , nebo ho domrvila euro norma , ale někde pod 2000ot je docela slušna dira a ani reakce na plyn nejsou takove jako v tom RCZ. Ještě mi vadil dlouhatansky chod spojkoveho pedalu.

Plus minus potvrzuju, jen rikam, jsem vysoký a možná proto mi pozice za volantem tolik nevadila, a jak jsem psal, dost možná podobně sedím třeba i v i30, jen tím že jsou budiky ve volantu, mi neprijde na te pozici nic divneho.. no musel bych se s tim jeste jednou projet, a verze gt mi naprosto vyhovovala, proste bych to auto z fleku bral, za 300 tisic.. :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod D1.8T 24. 5. 2016 18:24

Mě už se to blíží. Ale GT objednaný nemám, jen 208 110k a GTi. Pak to porovnám s Fordem. Koukám do map, kdy bych ty škopky projel a vypadá to, že žádný zajímavý silnice v okolí nejsou. Jen rychlý jedničky nebo uzounký trojky. Jak moc jsou copiloti benevoletní k rychlosti a razanci?
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2016 18:25

GTI by jsem hodnotil jako o dost sportovnější než O3RS. Navíc s komfortem který není moc daleko od RS.
GT je mezistupeň akceptovatelný i pro fans koncernu zvyklé na poměrně tvrdé podvozky.
anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 5. 2016 18:25

Ja se na tu pozici zaměřil dost a to i z duvodu , že jsem měl vic času. Spolujezdec si musel totiž odskočit. Dokonce za jizdy jsem ještě zkoušel manipulovat se sedadlem a čim niže jsem byl tim lepe , ale už se mi začali překryvat budiky. Prostě v mojem připadě idealu nelze dosahnout. Co mi naopak až tak nevadilo byl dole plochy volant. Sice jsem to registroval , ale zde bych si po čase zřejmě zvykl. Nebo to s tim useknutim Peugeot moc nepřehnal.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 24. 5. 2016 18:26

Ja jsem jel v 308 sw gt s takovym starsim panem, 130 kmh na statovce mu nevadilo. V 508 rxh jel takovej mladej kluk, ten to mel uplne v pazi, rikal, ze lidem veri a je mu jedno jak pojedem, jen at dojedem :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod Pajjoun 24. 5. 2016 18:29

Jedinej problém sem měl se starší pani. Za jzdy nic neřikala, ale na začátku varovala, že bych měl dodržovat. To bylo v nudnym autě, takže pohoda.
Jinak vesměs všechno mladý a všichni ok. Jeden i povzbuzoval, ať tomu šlápnu víc, ať z toho něco mam. :D

Přístup těch lidí na tý akci mi přijde obecně dost fajn. Ikdyž často o těch autech nic nevědi.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 5. 2016 18:32

D1.8T píše:Mě už se to blíží. Ale GT objednaný nemám, jen 208 110k a GTi. Pak to porovnám s Fordem. Koukám do map, kdy bych ty škopky projel a vypadá to, že žádný zajímavý silnice v okolí nejsou. Jen rychlý jedničky nebo uzounký trojky. Jak moc jsou copiloti benevoletní k rychlosti a razanci?


No ja toho mojeho po většinu času zřejmě umlčel , i když to dnes bylo mokre tak jsem se snažil GT prověřit stuj co stuj. Jako par věci prohodil a dokonce mě chvalil , prej konečně někdo kdo u benzinu podřazuje a umi využit potencial auta. Běžně pry lide jezdi kolem 2000ot a dokonce jsou taci co i vyřazuji. Jinak nejvic jsem zahlidl cca 170 tacho a žadna připominka.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 24. 5. 2016 18:33

Pajjoun píše:Jeden i povzbuzoval, ať tomu šlápnu víc, ať z toho něco mam. :D
Mohla by se tam přijít svézt nějaká teta, třeba Jutta Kleinschmidt, a takovou pobídku vzít vážně. Chtělo by to samozřejmě on-board zevnitř.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 24. 5. 2016 18:34

Už jsem se rozhodl, nastavim si pozici jak nejlíp to pujde. Na budíky dlabu.
Uvidíme jak budou otrlý.

Míra vadění plochýho volantu závisí od převodu, pokud dám drtivou většinu zatáček bez přehmátnutí a přijdu s tim do kontaktu jen při parkování, tak je to akceptovatelný.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2016 18:36

D1.8T píše:Mě už se to blíží. Ale GT objednaný nemám, jen 208 110k a GTi. Pak to porovnám s Fordem. Koukám do map, kdy bych ty škopky projel a vypadá to, že žádný zajímavý silnice v okolí nejsou. Jen rychlý jedničky nebo uzounký trojky. Jak moc jsou copiloti benevoletní k rychlosti a razanci?

Většinou jsou celkem benevolentní-jen nesmíš narazit na takového mladého s melírem. Ten už nastupoval rozklepaný. Tak mě připadalo že do GTi ho strčili nějakým nedopatřením nedávno.
Jinak jsou v pohodě, samozřejmě případné přestupky v uvedený a podepsaný čas jdou za řidičem.
Jinak ani ten mladý trochu neurotický neprotestoval když jsem si třeba vyzkoušel zrychlení 0-160, ale nadšeně se netvářil.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 5. 2016 18:38

To se pak prodávají skladovky se slevou co, lidí to pěkně ojezdi
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 24. 5. 2016 18:39

ano, o tych autech moc nevijů, sů to normálně zaměstnaní lidé ve firmách, keří si berů dovolenů alebo neplatěné volno,, od úterka večer do neděle pospávajů po hoteloch, s autama parkujů doma, já sem si s něma aj docela pokecal aj dyž sů to pověčinů mlaďoši v rokách mojích děcek, PSA 5ti kvalt je totální tragédija proto sem volil u staréj 2008 tych 130 koní ze 6kvaltem, ten samý jak v gtičku, Meta
metyn
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků