Peugeot 5008

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 7. 2019 11:45

Tak cesta zpět, byla očekávane víc, byla taky díky využití více italské dálnice /asi i 200 km/ o něco delší, takže cesta zpět za 5,6 l/100, byla v tom tedy ještě cesta do San Marina (což je kopec jako krava).
Výsledek za celou dovču 5,4 l/100. Průměr 90 km/h... Kde to šlo, tak sem jel po dálnici nejakych 135 Real dle GPS na tempomat. V Rakousku ale fizlovali fizli, tak musel být člověk obezřetný, někde tam mají i 60 na těch rozervaných dálnicích. Itálie je jiná liga.

Slušné. Ta 5008 se fakt povedla. Prostě sem s tím autem extrémně spokojený.

A ještě poznámka. Novinářům se nedá věřit, každopádně na rakouské dálnici je nafta dražší než v Itálii a to o dost. Co sem viděl ceny v Rakousku, tak se to motalo kolem 1,5 Euro, v Itálii se dalo i za 1,35, v San Marinu ještě levněji...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 21. 7. 2019 12:06

Nevim kdes jezdil ale ja braval na dalnici za 1,8-2,1
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod glider 21. 7. 2019 12:08

Jj podobne si pamatam.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 7. 2019 12:25

V Italii byla nafta kolem 1,4. Benzín byl o něco dražší. (cca 1,65). Nepřišlo mi že, že by na dálnici byl o tolik drazsi. O něco jo, ale ne zásadně.

Prostě mi nepřišlo, že by bylo výhodnější vzít předraženou naftu na dálnici v Rakousku, než kdekoliv ve vnitrozemí Itálie.

Dělají z toho zbytečný strašák.

Plnou sem bral za nějakých 70 ecek, a to u supermarketu měli naftu i pod 1,4, jak sem psal....

Na Rakouské dálnici na BP sem si koupil nesco v plechovce, co u nás stojí do 40 Kč a odečetlo mi to z karty za dvě 170 Kč.

Jako minimálně ta Rakouska dálnice je předřazena jako prase. Je lepší počkat do Itálie, tam je pohoda. Prostě to dávám jako aktuální info.

Jo a byli sme na Rimini. Češi zadní (jen pár Slováků). Pohoda, super. Ceny plus mínus jako u nás, jen všechno prostě o něco lepší... (Jídlo).

Jediné co je tedy aktuálně v Rakousku lepší jsou od ansfing nové postavena odpočívadla a hajzkik, zadarmo, to se povedlo, je to nové, čisté, pohoda. To bohužel v Itálii není problém ještě sem tam narazit na ***** turka. Což na placené dálnici je smutný no.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 21. 7. 2019 12:32

Okreska a dalnice. Ty 2 e na dalnici byly naprosto bezne. Pod 1,8 sem nevidek. Okresky taky pod 1,6 nesly. Vyrazne deszsi jak n AT. Tak nevim
Přílohy
031A8ACB-6925-4B83-B9A2-D00CA77DBFB5.jpeg
3E36165B-739A-4877-946D-84C3A433882A.jpeg
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod brasci 21. 7. 2019 12:35

wolff si zas v italii nieco snupol, inak to nie je mozne co predvadza...
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 7. 2019 12:39

Tak to šlo možná o něco dolů. Já bral v Rimini za 1,4 a u iperu bylo i pod 1,4 (nafta), ale nezvládl sem ten jejich automat.

Já bral tuším u Repsol a ten byl o něco dražší. Možná to je taky tím, že po cestě tam mají na dálnicích rakusaci i u hranic paliva o něco levnější a Italové o něco dražší.

A při cestě zpět zase obráceně.

Takže to co píšu asi úplně neplati v okolí do 50 km kolem hranic Ale tím že sem měl nafty dost a začal si toho všímat až u Rimini, tak to tak je.

Co si tak vybavují, tak po cestě tam po přejetí hranic sem si řekl, že v Rakousku je to.levnejsi o trochu, po cestě zpět, sem si řekl, že je to nakonec v Itálii levnější. Každopádně ve vnitrozemí jsou paliva levnější nez na rakouské dálnici 100%. Takové ceny co máš na fotce sem nikde neviděl.

-- 21. 7. 2019 13:40 --

brasci píše:wolff si zas v italii nieco snupol, inak to nie je mozne co predvadza...

Jasné debile. Bral sem naftu kolem 1,4, ale aby si byl spokojený tak to bylo vlastně za dvě eura ..
Slovák no.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 21. 7. 2019 12:46

Asi budou ruzne oblasti jako u nas
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 7. 2019 12:51

Tak to určitě. Věřím, že třeba u Milana klidně nafta za 2 eura bude. Hele nepsal bych to, neřešil bych to, jen to strašení tím jak je to tam drahé neodpovídá realitě. Jasné někde to může být prestrelene, ale pokud někdo nebere na poslední chvíli, tak je tama schopen najít cerpacku, kde ta cena bude zejména u nafty skoro jako u nás. A to je fajn. Jako u benzínu je to horší, ten je přeci jen drazsi. O těch 20 - 30 centů na litru, což už poznat je.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 7. 2019 12:53

Anebo je to v Itálii cena za půllitr, protože před dvěma lety když v Rakousku bylo za 1,4 tak to samé v IT za 1,7
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 21. 7. 2019 12:57

Rakusko ma jedny z najnizsich cien phm v celej eu, naopak taliansko patri k drahsim aj ked nie najdrahsim, ale v priemere +30 centov tam je. Ale blbecek si vybere na porovnanie dialnicnu pumpu vs pumpu z vnutrozmia aby demostroval, ze je v tom taliansku v podstate za to iste... traposinu s plechovkou lepsie nekomentovat
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 7. 2019 13:07

Brasci, to že si debil nemusíš demonstrovat tak vehementně. Mi je úplně u zadku co kvakas.

Pokud se v Itálii ve vnitrozemí /bral sem v centru města, ne někde mimo/ pohybuje nafta na 1,4 Euro, pak není důvod kvuli tomu plašit. To bylo mé sdělení. Stejně tak moje sdělení bylo, že není potřeba plašit u předražené rakouské dálniční pumpy, když v Itálii je 50 km za hranicí nafta stejně drahá a nebo levnější.

Někomu se tyto informace mohou hodit, debil jako ty si bude mlet svoji. Sám sem psal a uvedl sem i příklad, jak ty rakouský benzínky jsou předražené!!!

Mimochodem, to že neco v Itálii před dvěma roky stalo nějak, neznamená, že to teď bude stát víc. Zjevně nestojí, aspoň tam co sem byl já. Po najetí 1000 km mne plná nádrž stala 70 eur. Pokud podle tebe tam ma být cena 2 eura za litr, pak sem nemel spotřebu 5 l/100, ale 2,5, což je supeeer.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod brasci 21. 7. 2019 13:12

Lenze to co pises nie je pravda. Bol som tam neraz a viem, ze talianske dialnicne pumpy su proste drahsie ako rakuske. Samozrejme to neprezentujem ako strasiak, len je to proste fakt. Ano ak beres tych 50 km za hranicami to, ze zlezes z dialnice a ides do mesta tak mas pravdu, v taliansku su pumpy v meste tak drahe ako v rakusku dialnicne.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 7. 2019 13:13

Obrázek

-- 21. 7. 2019 14:17 --

brasci píše:Lenze to co pises nie je pravda. Bol som tam neraz a viem, ze talianske dialnicne pumpy su proste drahsie ako rakuske. Samozrejme to neprezentujem ako strasiak, len je to proste fakt. Ano ak beres tych 50 km za hranicami to, ze zlezes z dialnice a ides do mesta tak mas pravdu, v taliansku su pumpy v meste tak drahe ako v rakusku dialnicne.

Nejsou. Ale to je jedno. Si prostě Slovák no. Reálné záleží na směru, jak sem psal.
Problém je jen v tom, že kdyz jedeš do Itálie, tak nemáš důvod sjíždět z dálnice v Rakousku, v Itálii už můžeš, pokud se ti to hodi. Ale to je jedno.

Kdo chtěl pochopil, ze ty to nejsi schopný pochopit je jen tvůj problem. Aktuální účet sem Postl.. a ano Slovák bude tvrdit, že to je víc i přes to, že to je jen o málo víc než to stojí na Slovensku... Ale to je osud.

A to ten můj účet byla spíš dražší benzinka s obsluhou, než nějaká levnější v okolí.

-- 21. 7. 2019 14:20 --

Mimochodem ten můj účet je taky z dálnice, ale mimo hlavní tahy...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod brasci 21. 7. 2019 13:21

A aky dovod mam v taliansku zliezat z dialnice a v at nie? Idem po dialnici co najdlhsie ako sa da k cielovej destinacii.

A to co si sem dal je 50 km za hranicami s AT? Jaaaj ty komik, tu debilitu neschovas ani za to, ze sa ma snazis zhodit za to, ze som slovak. :lol: a co stoji na slovensku nafta netusim, tento patok nie som nuteny tankovat do ziadneho auta
brasci
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka