308 1.6HDi 90k - kam se lze dostat s cenu?

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 24. 11. 2009 21:57

p0etrik píše:Abyste se z toho motoru nepo... Vetsina dodavek ma pomer kW/kg mnohem horsi, a stejne to jsou nejrychlejsi auta na silnici. Dobry ridic muze byt i se slabym autem rychly, kopytu nepomuze ani 300kW na tunu.

To je velice úchylný názor.. :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 24. 11. 2009 22:00

Abych to uvedl na pravou míru - auto beru jako přibližovadlo, tj. nechci si hrát s tím, že budu využívat plný potenciál motoru a machrovat, co to umí. Z toho už jsem tak nějak vyrostl. Za poslední 2 roky mám nájezd cca 85 tis. km a na 308 chci přesedlat z Fabie 2, 1,2 HTP. Takže i těch 66 kw pro mě bude krok dopředu a řekl bych, že mi úplně stačí, raději si připlatím za výbavu, než motor. Holátko se silným motorem je mi na 400 km dlouhé trase k ničemu.
Zdeněk L.
Nováček

Odeslat příspěvekod King of Potato People 24. 11. 2009 22:03

K86 píše:
p0etrik píše:Abyste se z toho motoru nepo... Vetsina dodavek ma pomer kW/kg mnohem horsi, a stejne to jsou nejrychlejsi auta na silnici. Dobry ridic muze byt i se slabym autem rychly, kopytu nepomuze ani 300kW na tunu.

no jo, ale to jsou extremy :)

jaky extremy??? kazdy den s tim jezdim a nacek ani poflakovac nejsem!
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod K86 24. 11. 2009 22:28

extremy myslim to ze auto hnane na plny vykon bude zrat daleko vice, nehlede na to ze kdyz to budes delat casto tak se driv nebo pozdeji neco po-sere. Dalsi vec jsoun treba slabe brzdy a pod.
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 11. 2009 22:42

Mr.Semtex píše:

Urcite to tak muze pripadat tomu, kdo potrebuje vsechny pozavodit, aby si tim nahradil, co priroda zanedbala. :-P
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod King of Potato People 24. 11. 2009 22:58

K86 píše:extremy myslim to ze auto hnane na plny vykon bude zrat daleko vice, nehlede na to ze kdyz to budes delat casto tak se driv nebo pozdeji neco po-sere. Dalsi vec jsoun treba slabe brzdy a pod.

za prve brzdit nepotrebujes, to ostatni kolem tebe potrebuji, aby ti to brzdilo a vzhledem k tomu, ze vsichni vi, ze ti to nebrzdi, tak radej uhnou.

neco se po-se-re vzdycky a vubec to nesouvisi s tim, jestli se tocitka toci rychle nebo pomalu. a btw i pri maximalce to ma dojezd na nadrz jak svina.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod Ferda Mravenec 24. 11. 2009 23:18

nikdo píše:Plácl jsem to od boku, se slabšími auty se snažím nejezdit. Nad 150 koní na tunu je už docela pohoda.

no já mám cca 120k/tunu a přesto to jezdí docela hezky (ale taky 230nm/tunu)
všude byl, všechno zná
Ferda Mravenec
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod HondaMan 24. 11. 2009 23:31

Ferda Mravenec píše:no já mám cca 120k/tunu a přesto to jezdí docela hezky (ale taky 230nm/tunu)
Což je snad ještě více nicneříkající údaj než výkon/váha.

důležitej je krouták na kolech/tunu, kterej je u tvého dehtu špatnej.
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod martinsip 25. 11. 2009 13:39

Zdeněk L. píše:Abych to uvedl na pravou míru - auto beru jako přibližovadlo, tj. nechci si hrát s tím, že budu využívat plný potenciál motoru a machrovat, co to umí. na 308 chci přesedlat z Fabie 2, 1,2 HTP. Takže i těch 66 kw pro mě bude krok dopředu a řekl bych, že mi úplně stačí, raději si připlatím za výbavu, než motor. Holátko se silným motorem je mi na 400 km dlouhé trase k ničemu.

Přesně takhle to máme u nás. Žena prodala Fabku 1,2 HTP 12V a pořizuje tohle. BACHA ale na Goese. Jak se o tomhle tématu dozví, tak tě tady roztrhá, že si musíš pořídit alespoň 1,6 THP 150k. :hmm: Je tam na výběr ještě 1,6 HDi tuším 110 k, ale ta má už filtr. Tak na to teda dlabu.
martinsip
Štamgast

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 25. 11. 2009 21:04

p0etrik píše:
Mr.Semtex píše:

Urcite to tak muze pripadat tomu, kdo potrebuje vsechny pozavodit, aby si tim nahradil, co priroda zanedbala. :-P

Ty mi něco závidíš? :hm Nemáš nějaký sockokomplex? :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Předchozí stránka