Renault Megane III

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod BigFoot007 12. 7. 2009 10:27

no a je to tu...presne.
renaultu sa podarilo nieco ako kedysi u octavie 1.generacie.
Ked predstavili v roku 2000 fabku - tak octa mala vzadu najmenej miesta(na pocit) - felicia aj fabia sa vzdali vzadu podstatne vacsie.
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod medial 12. 7. 2009 12:39

tomcat999 píše:Tak jsem do 5-dvéře sednul tuhle v salonu: Vpředu luxus, jen chatrněšjší madlo dveří, hodně vzdušnej interiér, vzadu málo místa sotva sem se vešel sám za sebe- 185cm. V Cliu mi pak přišlo, že je vzadu víc místa. Renault udělal velkej skok, řek bych. :tleskani

Přesně ty samé pocity. Byli jsme se taky podívat na Megana, interier naprosto super i s koženým volantem paráda (Dynamique), ale to místo vzadu no ... Z těchto zkušeností uvažujeme nad verzí Grandtour. Za opravdu směšný příplatek 25000,- máš o 15cm větší auto ve prospěch kufru a velikosti vzadu.
medial
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcat999 13. 7. 2009 07:30

medial píše:
tomcat999 píše:Tak jsem do 5-dvéře sednul tuhle v salonu: Vpředu luxus, jen chatrněšjší madlo dveří, hodně vzdušnej interiér, vzadu málo místa sotva sem se vešel sám za sebe- 185cm. V Cliu mi pak přišlo, že je vzadu víc místa. Renault udělal velkej skok, řek bych. :tleskani

Přesně ty samé pocity. Byli jsme se taky podívat na Megana, interier naprosto super i s koženým volantem paráda (Dynamique), ale to místo vzadu no ... Z těchto zkušeností uvažujeme nad verzí Grandtour. Za opravdu směšný příplatek 25000,- máš o 15cm větší auto ve prospěch kufru a velikosti vzadu.

Tak tak, taky sem seděl v Dynamique, volant k sežrání, prodejce mi při sezení vzadu hned navrh kombíka s více místem. :-)
Ford Mondeo MKIV 2.0TDCI
Ford Focus II FL 2.0TDCI
tomcat999
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pkey 2. 9. 2009 18:11

Rozhodnut pro Megana, jsem se zájmem četl tuto diskusi a byl jsem z toho jelen. V posledních letech jsem jezdil Getze 1.3 a z toho poslední 3 roky Getze 1.5 Crdi. Jsou to malá auta, ale pro 2 nenáročné lidi + někdy 2 vnoučata vcelku dobrá. Ten benzín po koupi mě úplně vyděsil, že jsem si říkal jestli to vůbec je 1.3. Předjíždění bylo o strach, klímu jsem v kopcích musel vypínat. Ale postupně se to změnilo a po 10k už to docela uhánělo - nesrovnatelná dynamika proti stavu na začátku. A to je přesně to co se tady pořád probírá, jestli je lepší motor 1.6 u Kie (Hyundai) nebo u Megana. Pokud jdete na předváděčku na autě co má najeto 1k, tak vůbec nemůžete říkat, co je lepší. Kilowaty které uvádí Korejci jsou sice zajímavé, ale moc tomu nevěřím. Záleží na metodice měření a ta v propagačních materiálech nikdy není. Zato ten nafťák 1.5 v Getzu má takovou páru, že jsem s dynamikou neměl žádný problém od prvního kilometru. Takže jak jsem uvedl, jsa rozhodnut pro Mégana, vyrazil jsem do salónu. Nechali mě svézt jak s motorem 1.6 110k, tak 1.4 Tce. V podstatě pocitově se opakovalo to samé co u těch Getzů, jen s tím rozdílem, že jsem jel nejprve s tou 1.4Tce. A přesto, že je to syrový motor, byl jsem u vytržení jak nad dynamikou - plynulý zátah do 5000 ot., tak pružností. Při 1400 ot. jsem jel i na 6st. a žádné protesty, motor jel hladce. Když jsem potom sedl do 1.6 110k, tak jsem měl pocit, že je to snad nějaký přibržděný. Navíc to mám zkreslené z toho nafťáku a tak jsem z toho rychle vypadl a nic moc nezkoušel. Výsledekem testovacích jízd byla objednávka Mégana v provedení Dynamique v metalíze s motorem 1.4Tce. Další doplňky už jsou nad moje finanční možnosti, i když by bylo z čeho vybírat. Má to jenom jednu chybu, a to, že budu muset čekat přes 2 měsíce. Taky jsem ještě přemýšlel nad I30 nebo Ceedem, ale Mégan mě nějak čapl a když pominu ten fantastický motor (jaký prostě Korejci zatím nemají), je to spíše rozhodnutí srdce než rozumu, protože u obou Getzů jsem jenom doplňoval palivo, olej bez dolévání mezi garančkami a za celou dobu do dneška ani jedna závada, takže na Korejce si nemohu stěžovat. Ještě co se týče interiéru, taková přestárlá socka jako jsem já, v Méganovy jenom čučí. Naladění podvozku + sedačky, to je po Getzu žrádlo. Místo na zadních sedačkách neřeším, neb měřím pouze 174 a tak ten za mnou bude mít místa dost, i když zeťák měří 190. Ale to uvidím až bude auto doma. Takže teď už jenom čučány na kalendář.
kolemjdoucí
pkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 9. 2009 21:52

parada pane a slouzit bude dobre.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 9. 2009 21:53

Proč mě to nepřekvapuje.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod miromen4 3. 9. 2009 02:03

Velmi rozumny vyběr za ty lovače.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod pkey 3. 9. 2009 16:06

Když už jsem tady, chtěl bych se zeptat jaké má kdo zkušenosti se slevami. Já to objednal v Auto RN Trutov a o žádné slevě se nedalo jednat. Ale na http://auto.idnes.cz/ je firma AutoSystem a tam jsou slevy na Mégana od 5k do 20k. Zkusil jsem tam zadat požadavek ještě před návštěvou autosalonu RN, ale nějak se to protáhlo až do dnešního dne, kdy už mám složenou zálohu a podepsanou objednávku, protože jsem si myslel, že se na to ti AutoSystém vybodli, když jsem chtěl tu svou sestavu. No a zase jsem čuměl. Nabídnuta sleva 22k a kontakt na prodejce Auto Pokorný Brno. Ti mě za chvíli kontaktovali a poslali kompletně zpracovanou objednávku včetně financování a pojištění. A ta sleva 22k tam byla. Jenže to přišlo až po objednávce v Trutnově, takže smůla.
kolemjdoucí
pkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2009 16:15

AutoSysem = AutoModul. To je system, kdy ty se jim ozves a oni te zkontaktuji na nejakeho prodejce Renaultu a ten ti doda dany model za danou cenu. Takze autosystem sam o sobe nic neprodava, jenom sdruzuje akce prodejcu.

jinak slevy na megana jsou do 5%.
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 9. 2009 16:19

kura ... a na mazdu 3?
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod glock69 5. 9. 2009 08:38

2 pkey:zkus si tu nabídku propočítat až do konce. V mém případě byla nabídnuta sleva 20k a za úvěr bych přeplatit s pojištěním o 30k víc oproti jiné nabídce s o něco menší slevou..
glock69
Nováček

Odeslat příspěvekod motorol 5. 9. 2009 09:37

Teď jsem se vezl kolem baráku předváděčkou 1,4 Tce kombi a musim říct, že je to pěkný svezení. Dynamiku jsem nijak nezkoušel páč úzký ulice na sídlišti a dál se nejelo. Jinak pak jsem si sednul do krátkýho megana a vzadu je tam míň místa jak na nohy tak na hlavu. Zatím se rozhlíží a uvažuju nad meganem 1,6 1 nebo 2 výbava, cliem TCE a hurvajzem se slevou. No a megan se mi teď líbí nejvíc, teď jen počkat, ukecat slevu a sehnat peníze :mrgreen: Ale zatim je to v plánu až po zimě.
Jo a dotaz na odborníky - v testovaném exempláři byla nějaká nápověda kdy řadit výbyva dinamik. Maj to všechny verze výbav i motory nebo je tam nějaký omezení? (Prodejce nevěděl do jakejch výbav dávaj Tce, tak se ho ptát na takovouto blbost bylo zbytečné). Ne že bych to využil, ale jako blbinka se mi to líbilo. :potichu
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 9. 2009 12:26

Nápověda kdy řadit je úplně na ***** a pro lamy.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod miromen4 5. 9. 2009 12:46

MELLO píše:Nápověda kdy řadit je úplně na ***** a pro lamy.

Toho si snad každy užil dost v autoškole ne.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 9. 2009 12:53

Jeď už.
MELLO
MELLO

Předchozí stránkaDalší stránka