Renault Megane III

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod BigFoot007 29. 5. 2009 18:41

neviem, mne pride teda najvacsie auto I30. nejak som tam mal pocit najviac priestoru
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mégy 29. 5. 2009 19:39

Když už jsme tak nějak doma se ženou vybírali ze značek. Srovnávali jsme oktávu, focuse, tiida, i30, ceeda a megana. Hyundaiku jsem vyloučil já. Přiznám se jen proto, že té značce nějak nevěřím, bohužel ( a myslím, že si to Ceed ani ode mě nezasloužil) stejně tak kvůli značce odpadl i ceed a to jen opravdu kvůli korejskému původu. Jinak se mi jako auto docela líbí, hlavně SW. Nissan Tiida nás oba neoslovil. Potom už zůstal jen Focus,megan a oktáva. A jak jsem psal, vyhrál megan a to hlavně proto, že jsem se nechal kromě manželky, které se hodně líbil, oblbnout hlavně bohatou výbavou. Je pravda, že kdybych se nerozmazlil tou bohatou francouzskou výbavou, měli bychom doma oktávu. Prostě jsem ujetej na oktávy. Ale každý je ňáký, že ?
Mégy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 30. 5. 2009 10:28

Mégy k tomu tvému výběru:
- vyřazení korejců je podle mě blbost, doba je jinde
- vyřazení O2 lze pochopit, protože 1. normální motor je 1,4TSI a ten je nedostupný (1,6 je poddimenzovaná). Navíc nějaká klima k tomu a seš finančně tam kde s renckem a několika dovolenýma. Takhle jsem to viděl já.
Auto pro mě není modla, je to spotřebák, dělník, kterej musí fachčit a na pocit, že mám pod kapotou koně na 220km/h, když se vleču za kamionama prdím (za ty prachy...).

Objednával jsem na konci února a dodnes není za daný prachy lepší volba (snad PL i30 1,6i ve výbavě s autom. klimou za nějakých 315k s 19%DPH)
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod Mégy 30. 5. 2009 22:28

Rousini co maš tedy doma a v jakém provedení ? Pokud to není tajné.

Do nedávna jsem totiž nebyl úplně přesvědčený o tom, že koupí megana jsem udělal dobře. Mám totiž benzínovou verzi v té nejvyšší výbavě a mám trochu obavu, že té elektroniky je tam až přespříliš a časem se to bude hryzat, kousat, vynechávat, nefungovat atd. Když jsem si ale přečetl o tom, že meganů se za měsíc duben prodalo nejvíc hned za oktávkama a čtvrtletně za rok 09 se umístil těsně na třetí příčce za ceedem, trochu jsem se zklidnil. Možná to je nějaký prodejní boom maganů ? Tak jako byl spark, fusion apod., ale třeba to auto pár let vydrží, ale třeba možná budu příští rok na těhle stránkách špačkovat, co to byl za nápad... Uvidíme.
Mégy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 30. 5. 2009 22:50

ja si myslim ze frantici pohli kostrou, a vylepsili co sa dalo(snad).
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 31. 5. 2009 08:32

Mégy: Doma nemám zatím nic (nového). Příští týden by měl dorazit MIII 1,6 100ks Authentique za 300k vč. origo radia s ovl. p. vol. a gumový koberce... Stihl jsem to ještě s ESP. Ale už jsem to tu psal, tak nechci zahlcovat forum. Z toho je jasné, že jsem šel po ceně. Svezl jsem se s naftou 105ks a silnější 1,6 6°. Za naftu se mi 100k připlácet nechtělo a 50k za 6°taky ne.
Proto sháním info, jaký to auto je, ale po forech se moc looserů jako já nevyskytuje... Prostě jsem zvažoval, kde dostanu za daný peníz nejvíce a tohle mi vyšlo.
Psal jsem si mail s jedním borečkem co na mojeauto.cz psal minirecenzi a ten je spokojenej i s motorem (jezdí SRN, má za 3 týdny 5500km) tak by to mohla být i pravda...
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2009 08:50

Já myslel, že ten příplatek za šestikvalt je menší, ale je to asi tím, že šestikvalt nejde s nejnižším stupněm výbavy že?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 5. 2009 09:19

rousini píše:Příští týden by měl dorazit MIII 1,6 100ks Authentique za 300k vč. origo radia s ovl. p. vol. a gumový koberce... Stihl jsem to ještě s ESP. ... Prostě jsem zvažoval, kde dostanu za daný peníz nejvíce a tohle mi vyšlo.

To ti vyšlo správně, protože mně to vyšlo taky :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 5. 2009 09:21

MELLO píše:Já myslel, že ten příplatek za šestikvalt je menší, ale je to asi tím, že šestikvalt nejde s nejnižším stupněm výbavy že?

jest tak
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2009 09:33

Tak to se potom absolutně nevyplatí, to si ho můžou nechat.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondras85 31. 5. 2009 09:46

Navíc ta 6st. o moc líp nepojede
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2009 09:46

Jediná výhoda bude na dálnici, kdy bude točit míň.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 31. 5. 2009 10:12

Ano dálnice jediná výhoda.
Výbava Expression má navíc: autorádio, mlhovky, kliky dveří v barvě, bederní opěrku, jumbo box a el.zadní okna. To pro mě znamená spolu se silnějším 6°benzínem adekvátní příplatek max. 20 000. Autorádio jsem osobně nezohledňoval v rozhodování protože mi bylo nabídnuto, takže pro mě cenový rozdíl max. 15 000.
Koukal jsem na grafy průběhu výkonu a Mk 1,6i 100ks vs. 110ks. Do 4000rpm je výkon přes kopírák a Mk až na záchvěv je "lepší" u 100ks. Nad 4000rpm se lepší Mk u 110ks a nárůst výkonu je v oblasti, kde se moc nepoužívá... Navíc rozdíly v Mk 3Nm...

Jo a v provozních vlastnostech 110ks:
+ zrychlení 0,4sec
+ Vmax 5km/h
+1000m 0,5sec
- spotřeba 2dcl

Několikrát jsem to tady zeditoval, takže rozdíl výbav je kompletní a doplněny provozní vlastnosti.
Naposledy upravil rousini dne 31. 5. 2009 10:28, celkově upraveno 4
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2009 10:14

Hmm, mlhovky a kliky dveří v barvě - hodně užitečně fičurky navíc.. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondras85 31. 5. 2009 10:28

Stejně je to malý auto :D
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků