Renault Megane III

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mégy 21. 5. 2009 21:21

Hele k tomu probíranému místu vzadu a není to tak čirou náhodou ze strany renaultu záměr, že je MIII co se týče ineteriéru tak trochu nedorostlý ? Teď si představte, že by se na zadní sedadla v poho sedli tři dospělí. Kdo nebo spíše kolik lidí by si potom koupilo např. Lagunu, Scénika, Espace apod, kde již s vnitřním prostorem není takový problém. Tak samo to vidím i u všech ostatních automobilek.

A abych se připojil s mými dosavadními pocity s emtrojkou. Jel jsem o víkendu trasu o vzdálenosti cca 235 km o posádce ve složení: já 184 cm, 95 kg, kolega z práce (trochu přerostlý) 198 cm, 105 kg, má žena 168 cm, 75 kg a mé 2 dcery 11 let 160 cm, 45 kg a mladší 1 rok v sedačce + zcela plný kufr. A kupodivu NIKDO nebyl zkroucený, pomačkaný a ani jsem nezaregistroval, že by si někdo v průběhu nebo po cestě na něco stěžoval.

Dále co se týká motoru : motor (1,6 81 kW) se při tomto zatížení probouzí po 3,5 tis. ot. a potom i slušně nastupuje (je to zase subjektivní) mně to prostě stačí. Jel jsem za spotřebu 7,5 l/100 km, ale to jsem to vůbec nešetřil. takže v tomto ohledu - spokojenost. No a co se týká jízdních vlastností, to jsem tady už několikrát probíral, ty jsou nadstardní i při tomto obsazení a zatížení.

Je tedy docela možné, že se s tím dá jezdit třeba i za šest litrů, jsem si však jistý, že můj mégane takové spotřeby nikdy nedosáhne. Šetřím sice rád, ale rád taky slyším motor a to zase něco stojí, že jo ? Takže když se po zajetí dostanu pod sedum, budu hooodně spokojený.

Tak a teď mě kamenujte.
Mégy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 21. 5. 2009 21:24

to mégy . dovolim si protirecit, minule renault vypustil info , ze co sa tkya laguny, tak toto je vraj posledna generacia. renault konci s velkymi autami, maju zostat len mpv...takze najvacsimi autami od renclika bude megan gtrandtour, a potom mpvcka
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mégy 21. 5. 2009 21:42

to BigFoot007: plný souhlas, ale nezapomeň, že společně s emtrojkou taky začali prodávat i Lagunu apod. a taky by ji asi rádi prodávali, nemýlím-li se ? S tím, že megane bude do budoucna vlajkovou lodí renaultu tak o tom jsem taky četl. Mám pocit, že snad +- v roce 2012, kdy by snad mohla přijít další generace meganu a laguny, zůstane už jen u výroby meganu. Takže jak se asi společně správně domvníváme, je to asi poslední geberace Laguny. Nic proti ní, ale moc se mi teda nelíbí.
Mégy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondras85 22. 5. 2009 05:32

BigFoot007 píše:to mégy . dovolim si protirecit, minule renault vypustil info , ze co sa tkya laguny, tak toto je vraj posledna generacia. renault konci s velkymi autami, maju zostat len mpv...takze najvacsimi autami od renclika bude megan gtrandtour, a potom mpvcka

Sice takové info vypustili,ale já tomu nevěřím..Že zruší Vel Satis,to se dá pochopit,ale Lagunu?
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 22. 5. 2009 09:44

A takhle se šíří fámy.. :D

Renault vypustil pouze to, že končí výroba Vel Satise a místo toho bude vozit do Evropy větší model od Samsungu, se kterým už spolupracuje třeba na Koleosu.. Nic jiného.. 8-)
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod coltcha 22. 5. 2009 21:19

btw: nevite kdy by se mel objevit grandtour M3 Grandtour?
Naposledy upravil coltcha dne 22. 5. 2009 21:35, celkově upraveno 1
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dix_ 22. 5. 2009 21:25

V září 2009.
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod coltcha 22. 5. 2009 21:40

Fajn díky, koncem roku budu kupovat kombika v tyhle tride a M3 Grandtour by mohl byt muj kandidat. Predpokladam ze to bude identicky, akorat delsi vuz a hlavne ze za ten pul rok kratsi verze odchytaj jeho mouchy...
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondras85 22. 5. 2009 22:12

odchytá je leda prd
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 5. 2009 22:23

Ty hele Ondráši, já se vždy styděl za to, že moje příspěvky jsou relativně hodně krátké, ale koukám, že se od tebe mám hodně co učit. Napsal někdy příspěvek o víc než 5ti slovech? :hm :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Ondras85 22. 5. 2009 22:26

Kua že jo :D Od tebe to fakt sedí...(teď mám 12 slov)
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod Mégy 23. 5. 2009 10:14

A co takhle lpg u renaultu ? Má s tím někdo zkušenost ?
Mégy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 23. 5. 2009 17:52

Nějaká smysluplnost? Zaflákáš kufr, snížíš výkon, zaplatíš přestavbu...
Od čeho je chrochták?
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 5. 2009 22:29

aby chrochtal, *****ěl, třepal se a dával kopance do zad ;-)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 5. 2009 22:41

Arnie J píše:aby chrochtal, *****ěl, třepal se a dával kopance do zad ;-)

Máš recht, ropáku se zdaleka vyhnout.
MELLO
MELLO

Předchozí stránkaDalší stránka