Renault Megane III

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 4. 2009 16:11

Ondras85 píše:Mello: souhlas až na ty pro mě nevyhovující měkká sedadla v MIII

Mě už naopak ta sedadla přišla skoro stejně tvrdá jako v mé Fabce, ale byla to tuším nejvyšší výbava...co mě ale překvapilo bylo, že vzadu byla ta ssedadla zase úplně měkká....já mám ve předu i vzadu ty samé výplně..
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod medial 28. 4. 2009 17:08

Zdar ve spolek, měl bych dotaz ohledně motoru 1.6 (100hp). Má s ním někdo nějaké zkušenosti. Na netu jsou testy jen s DCi motory... Uvažuji totiž o koupi základní motorizace (ta cena je fakt super). Předem díky za odpovědi.
medial
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondras85 29. 4. 2009 13:59

Medial: Jel jsem v té 1.6 110Ps a jelo to celkem pěkně o poznání lépe než 1.4 v Ceedu,ta základní 1.6 má hoodně podobný parametry,rozdíl tam moc velkej nebude
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 4. 2009 14:04

Ondras85 píše:Medial: Jel jsem v té 1.6 110Ps a jelo to celkem pěkně o poznání lépe než 1.4 v Ceedu

To je teda překvapivé zjištění... :mrgreen:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Ondras85 30. 4. 2009 11:34

Ono to dělala hlavně ta povedenější převodovka,i když pořád trochu gumová,tak to tam oproti Ceedu padalo lépe a tudíž jsem z Meganu měl lepší pocit
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod MirecBA 30. 4. 2009 16:33

hlavne mam pocit, ze ten megan ma 1-5 stupen kratsi, takze to lepsie taha, ked sa to porovna z dlhsimi a este na slabsom motore. Teda 80vs82 je v podstate jedno, ale je tu este obsah motora a to vse dohromady robi slusny rozpoznatelny rozdiel
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod Ondras85 1. 5. 2009 20:27

Problém MIII je jak jsem už dŕíve psal prostornost,která je snad nejslabším místem tohodle auta
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod MirecBA 1. 5. 2009 20:31

s tym musim len suhlasit, je to dan za vacsi kufor a bezpecnost.
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod Ondras85 1. 5. 2009 21:47

Myslím,že to je celkem chyba a hodně lidí to odradí..
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod Mégy 1. 5. 2009 22:55

Měl jsem dnes možnost se projet s VW, Golf IV 1,6 74 KW, hatchback a můžu za sebe říct, že motorově velmi dobrý, ale co se týká jízdních vlastností tam nesahá MIII ani na paty. Sedl jsem totiž za volant toho VW jen pár dní po té, co jsem těmi samými zatáčkami ( a že jich tady je ) dost ostře proháněl MIII a mohl jsem tak skoro objektivně tyto dvě vozítka porovnat. Máte podobné zkušenosti ? Ještě bych se rád svezl Focusem, ten se často vydává jako nejlepší co se jízdních vlastností týče.
Mégy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondras85 2. 5. 2009 06:57

Ještě aby 12let staré auto sahalo fungl novému MIII na paty :-)
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod Mégy 2. 5. 2009 15:15

Že by se VW, Golf čtvrté řady vyráběl již před 12-ti lety ? Asi mi něco uniklo.
To VW je vyrobeno 05/2003 takže ne 12, ale rovných 6 let. Když jsem se díval na technické specifikace a porovnával VW IV s jeho pětkovou řadou, která se začala vyrábět cca ve stejnou dobu, žádnou výraznou změnu jsem nezaregistroval. Ale samozřejmě, že to je taky o naladění podvozku apod. a ne jen o technických datech VW IV a VW V, tak jak já mohu teoreticky porovnat podle papírových dat.. No a právě toto jsem si myslel, že bychom na fóru mohli probrat.
Jen podotýkám, že do chvíle, kdy jsem se projel právě v tom M III, frantíky jsem moc nemusel a vůbec jsem netušil, že by se tyto vozy snad mohly rovnat třeba s VW, Škodou apod. Jak se říká, pokud nevyzkoušíš, nepoznáš.
Mégy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondras85 2. 5. 2009 15:33

Já jsem vyzkoušel a poznal...G IV se začal vyrábět a prodávat tuším ke konci roku 97,u nás až 98,takže je to konstrukčně 12let starý auto a je mimo mísu porovnávat to s konstrukčně rok starým MIII
Každopádně G VI se stále trochu dál než MIII
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod Mégy 2. 5. 2009 19:03

Takže ses svezl Golfem VI i MIII ? Já jsem tuto možnost zatím neměl. Na takových těch testovacích jízdách to není šance vyzkoušet. Možnost si MIII vyzkoušet na víkend mi renckové dali a byl jsem, jak jsem dříve psal, velice překvapený. Ale pokud je VW VI ještě lepší, rád to slyším, protože nevím proč, ale srdcem jsem VW.
Mégy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondras85 3. 5. 2009 06:57

Mégy: G VI. je ještě o kus dál,ale MIII se mu už v některých věcech vyrovná..Golf má o dost navrch hlavně prostorností,vzhledem(to je ale subjektivní),a celkově se mi zdá jako dotáhnutější auto,i když MIII není vůbec špatnej pro dva
Ondras85
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka