Peugeot 208

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod metyn 2. 10. 2022 05:54

dobře děláš, ber kvalitní benzin a tu srajdu z ona nech kolenovrtům, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Martin Ma 2. 10. 2022 09:37

Dík no jezdil jsem tam poslední rok docela často ale kašlu na to.
Bohužel jsem se domníval že mají totéž co ostatní ale podle přijímacího technika a pana ze servisu Kopecký to tak není a nemám důvod jim nevěřit.
Nemaji potřebu lhát a něco si vymýšlet, s těmi firmami nejsou nějak spojení a nic by jim to nepřineslo.

Takže od teď budu brát u Benziny a Nebo MOL 95ku
Martin Ma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 10. 2022 10:56

Správnýmu nepřímovstřiku tohle nemůže vadit, to spíš koupil sračku motor :-(

-- 2. 10. 2022 11:59 --

Btw proč to má řemen v oleji, když se stejně musí měnit 6let/100 tkm? U suchýho řemene je to 5let/120 a výměna i v autorizáki stojí míň než u tohodle zázraku.
Tak nevím, jaká výhoda to je máčet řemen :hm
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Ma 2. 10. 2022 12:04

Jo výměna je drahá no...kolem 20k četl jsem i jinde cena je běžná....u každého motoru je to jinak náročné.
Bohužel jsem se od pana nedozvěděl resp nezeptal co to bylo zač ty dvě auta co řešili něco a tankovali u Prim a Ono, jestli nepřímovstřiky atmosféry nebo přímo s turbem
Že by byly PureTechy motory sračky to si nemyslím, všude jsem na tyhle tříválce četl jen chválu
Martin Ma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 10. 2022 13:21

To já jsem na ně teda chválu neslyšel, nějaký ruský yt kanál kde rozebírali motory, tak nad tím nebyli nadšení, ale to byla nějaká starší verze a taky nevím zda s turbem nebo bez. Každopádně asi zbytečně složité no
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 2. 10. 2022 13:25

Martin Ma píše:Ohledně těch rozvodu v 180k našel jsem to na francouzském Peugeot fóru zde:
https://www.peugeot-club.com/topic/1166 ... -puretech/ a taky mi to přijde moc.
Zeptám se u Kopeckého jak to mají předepsané od výrobce, osobně si myslím že 100k bude tak akorát
Jinak na rozvodový řemen jsem koukal a připadá mi v pořádku, ale přes ten nalévací otvor toho moc vidět není


Několikrát jsme to už měnili a v 60tkm už stál skoro za howno, takže nečekat. Je to parta pitomců,co to takhle navrhli.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 10. 2022 13:53

našel jsem
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Ma 2. 10. 2022 18:53

Nj teď je otázka jaká verze a zda ta samá jako mám já....jo...že ty první verze v autech co se začaly prodávat v 2012 byly poruchové o tom jsem četl někde

970ka
S turbem nebo bez máš nějaké bližší info prosím?...taky je dobré dávat předepsaný olej čím já se řídím teda.
Jinak některé motory se povedou jiné ne...četl jsem toho na netu hodně a některé motory v VW BMW Renault a další se taky nepovedly a jsou poruchové

-- 2. 10. 2022 20:03 --

MV_cz píše:našel jsem

Tak týká se to atmosféry 1.2Puretech EB2 verze s turbem ty problémy prý nemají co jsem koukal na video a byly i svolávávačky....na ten můj jsem kdysi hledal a žádnou svolávačku nenašel jestli mám tu EB2 netuším
Každopádně v servisech o tom dobře vědí a pan i doporučoval až to budu příští rok dělat abych nechal udělat i proplach.
Prý tam dávají rozvodový řemen už nějaký jiný že kterého se nic do motoru neuvolňuje....výrobce ho časem začal používat a autorizaky ho tam musí používat

Tak svolávačky byly a týká se to asi i mého modelu ale dole ve zprávě je že se to týkalo určitých trhu a český mezi nima nebyl tak snad mám auto ze série kde je to ok
https://svolavacky.cz/svolavaci-akce/pe ... ovy-remen/

Ve velkém TP je pouze Typ HM01 jestli je tam ten motor EB2 to netuším

Článek o těchto motorech kde se píše i o rozvodech při 180k je zde
https://www.auto.cz/motory-skupiny-psa- ... zlo-123376

-- 2. 10. 2022 20:48 --

Pokud má někdo zájem,zde je krátké video.
https://photos.app.goo.gl/pu3mZ2WLMCTcXjvo7
Martin Ma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin Ma 13. 10. 2022 14:56

Někde tady na fóru a v nějakém článku jsem zahlédl že v palivech u ONO a Prim není žádné aditivum je to pravda máte někdo info?
Po doporučení autoriz servisu Kopecký už raději netankuji u ONO a Prim, zmínil jsem to v jednom předchozím příspěvku.
Byly mi doporučené Benzina a Mol.
Rozhodl jsem se že budu tankovat už jen u Benzina a to Efecta 95.
Sice na nádrži zaplatím cca o 50-80 víc ale to mě nepoloží.
Martin Ma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 13. 10. 2022 16:58

95 effecta nevím, ale do obou nových aut co teď máme beru u Benziny Vervu. Jednak kvůli tomu, že víceoktan dělá dobře tady těm moderním přímovstříkům provozovaných na hranici klepání (to se tě ale s tvým motorem netýká), ale taky kvůli tomu, že tam není klasická biosložka líh, která je dlouhodobě nestabilní.

Vervu beru i do sekačky, která nemá po zimní odstávce trvající 6 měsíců problém nastartovat. Když jsem ji provozoval na 95 s lihem, tak to bylo po zimě vždy peklo. Teď to vždy po zimě nastartuju jako kdybych to startoval v létě po týdnu.

Vervu používá i tchán do motorových pil, které se mu takto konečně "nezalepují" a neřeší už naprosto žádné problémy tak jako dřív s 95 s lihem.

Vervu jsem teď hodil i do jedné bazarovky, která jezdila na 95 (najeto ale jen 25 tisíc km). Přestože je ten motor nepřímý vstřik, tak po ujetí necelého tisíce km je znát na oleji, že ta Verva rozpouští srajdy v motoru. Ten motor se taky velmi uklidnil a má pocitově lepší záběr v nižších točkách. Už bude provozován jen na Vervu.

Dřív jsem taky brával Verva naftu, ta mi u jednoho auta velmi pomohla s TDIčkem, které začalo mít na klasickou naftu (bral jsem dlouhodobě od benziny Effectu, takže žádná hrůza někde z jzd) divný uklepaný chod. S vervou po pár stovkách km ten motor běžel pocitově jako nový.

Takže já bych se poohlídl i po té prémii. Neříkám, že to musí být nutně Benzina, i ostatní to budou mít nejspíš cajk. Mě dobře vychází Benzina díky slevě kačku na litr, takže beru tam.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod metyn 13. 10. 2022 17:18

s tou sekačkou máš něco špatně asik :-( , mi používáme do všch sekaček, traktorů i vyžínaček jen 95 a po zimní pauze nepozoruju žádný problém při jarním startování , akorát je dobré dobít baterku i když na ni pravidla zapomenu :D , dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Martin Ma 13. 10. 2022 18:15

kurtoid
Díky za info
O Efecte se píše že čistí motory no.
Zůstanu u ní a sem tam vezmu Vervu 100
Mám staženou aplikaci vytvořený účet pořídil jsem si Tankartu Easy, přiřadil k účtu, nabil ji na 2000 a budu platit skrze ni.
O té slevě až 1kc na litr vím.
Je šikovné že se nechá po natankování zaplatit načtením QR přímo na stojanu, částka se z karty strhne a "koníci" tedy body načtou najednou, vůbec nemusím chodit na prodejnu.
Benzínu mám na D1 po cestě z Nupak do Prahy a dvě na jižní spojce.
Že budu tankovat za trošku víc mi nevadí, aspoň je benzín kvalitní co se píše na stránce benziny dávají tak české aditivum VIF které je považované za jedno z nejlepších a hlavně odpadnou fronty.
Ne že by na benzinach bylo úplně prázdno ale fronty se netvoří a vždy najdu volný stojan.
Jinak po prvním natankování teď v sobotu na jižní spojce v Praze u Benziny, jsme jeli s přítelkyní do Zoo Dvůr Králové a hned jsem si všiml že je auto trochu živější....ona to zmínila také takže se mi to asi nezdálo.
Martin Ma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 10. 2022 18:21

tak jestli dávají VIF, tak si kup i plechovku vifu a je to
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Ma 13. 10. 2022 19:17

Stačí takhle �
O VIF je zmínka i tady
https://mostecky.denik.cz/ctenar-report ... se-20.html
Martin Ma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 10. 2022 19:54

VIF do každé rodiny...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků