Peugeot 208

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hustoles 27. 11. 2021 14:18

:D
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 23. 2. 2022 15:01

Jen otazka na zdejsi, jaky mate nazor na Peugeot 208 2012-2019 a novou generaci?
Casto ctu ze se designove vsem libi a vetsina tu puvodni zatracuje ze je oskliva a spis pro zenske...
Ja kdyz se pred dvema lety rozhodoval mezi novou a starou generaci, vzal tu starou byt za podobnou cenu jsem mohl mit novou avsak v vybave like tedy uplny zaklad.
Misto toho jsem vzal predvadeci s 5000km ETG5 robotizovanou prevodovkou ktera se navzdory tomu co jsem cetl chova perfektne, radi plynule a rychle asi jako clovek, stejne tak popojizdeni v kolonach je plynule a bez cukani.
Zkratka se mi auto libilo vic a bylo sympaticke, svou roli take samozrejme sehrala cena vs. vybava meho kusu.
V cene jsem dostal priplatkovou vybavu vyhrivane predni sedacky, kozeny volant a couvaci kameru s asistentem.
Jako nova 208 je fajn predek pusobi dospeleji (U obou generaci polde me predek a maska evokuje vyraz lva) a je takovy dravy az az agresivni a ty "kly" s LED dennim svicenim jsou vskutku efektni, ale zadek je takovy nezajimavy a me moc neuchvatil.
Stejne tak kdyz srovnam interier a i-Cockpit stare a nove generace, proste u te stare se mi libi vice.
Par srovnavacich fotek je treba zde:

https://www.autoevolution.com/news/phot ... 32597.html
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 2. 2022 15:11

tos tady obšírně řešil už když jsi to kupoval, ne? :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 23. 2. 2022 15:15

Mozne to je uz si nevzpomenu, jen me to zajima :-)
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 23. 2. 2022 15:18

Nová generace je hezčí, lepší, ale hlavní věc je, že jsi spokojenej :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 23. 2. 2022 15:25

Ano jsem spokojeny nemohu si auto vynachvalit.
Ano nova generace je designove velmi povedena ale me se ta starsi libi zkratka vic :D jinak bych si ji nekupoval, neco malo priplatil a vzal tu novejsi.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 23. 2. 2022 15:29

Když už ji máš, musíš si to obhájit, to je přirozený.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 2. 2022 15:33

Pierr3 píše:Nová generace je hezčí, lepší, ale hlavní věc je, že nemá robota, ale hydroměnič.


Přesně.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 23. 2. 2022 15:38

Jo pravy automat je lepsi to vim ale tahle novejsi generace robota je naprosto v pohode a hlavne je to porad normalni prevodovka jen spojku a radici paku ovlada motorek....automat je fajn do doby nez se neco podela...pak je oprava raketa.
Pred koupi jsem se robota dost bal, cetl jsem nejake recenze hlavne to dost schytal v dacii sandero a auto jsem pred prevzetim dukladne projel

-- 23 úno 2022, 15:43 --

Pierr3 píše:Když už ji máš, musíš si to obhájit, to je přirozený.

To je taky trochu pravda ale me se libil na prvni pohlůed tehdy...nova 208 uz mene a po tom co jsem se svezl jsem se rozhodl ze ji proste chci a vubec toho nelituji.
Interier se nekomu libi jinemu ne, me vyhovuje a designove moc pekny.
Naopak nastupce/novejsi generace v soucasne 208 i-Cockpit se mi prilis nelibi...mimo jineho i to "piano" to je podle me vylozene hnusne.
Navic jsou palubka a predevsim volant az moc hranete na muj vkus
Obrázek
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 23. 2. 2022 17:27

Jsi prostě šťastný muž.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 23. 2. 2022 17:39

garážmistr píše:
Pierr3 píše:Nová generace je hezčí, lepší, ale hlavní věc je, že nemá robota, ale hydroměnič.


Přesně.

Cituješ moje myšlenky, jo? :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 23. 2. 2022 17:53

Nova generace je treba lepsi i kdyz ve stejne konfigurci co mam bych dostal prakticky totez ale hezci...to je vec nazoru...ty "kly" jsou zajimave a poznavacim znakem vsech modelu teto generace ale prijdou mi pomerne rusive a nejak zvlast me nezaujaly
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 2. 2022 17:58

Pierr3 píše:Cituješ moje myšlenky, jo? :D


Vím, že se to v tobě pralo. :D
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 2. 2022 17:59

Cheetah007 píše:Nova generace je treba lepsi i kdyz ve stejne konfigurci co mam bych dostal prakticky totez ale hezci...to je vec nazoru...ty "kly" jsou zajimave a poznavacim znakem vsech modelu teto generace ale prijdou mi pomerne rusive a nejak zvlast me nezaujaly


Ty si vůbec nejsi jistej svojí volbou.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 23. 2. 2022 18:00

Proc?
Myslis ze po dvou letech jsem otocil a riakm si " Boze cim to jezdim...vzdyt ta nova 208 je tak krasna vsichni design chvali a peji na nej ody...vyhrala i titul auto roku atd" ja tu novou proste musim mit?
Ne tak to opravdu neni...designove mi prijde predchozi generace takova uhlazenejsi a decentni a to nerikam jen kvuli tomu ze ji mam a tedy musim chvalit a nejak si to oduvodnit.
Tehdy jsem mohl novou koupit byt v naprostem zakladu ale neudelal jsem to.

Pouze jsem se tady zeptak na nazor ostatnich ktera generace se jim zamlouva vice
A mam li byt uplne uprimny, hodne se mi libi nova 308 tam ty "kly" nepusobi tak rusive jako u 208, svetla i maska mi prijdou take designove povedenejsi, je to jedno z nejhezcich aut.
Soucasnou 208 mam splacenou, je moje a jine auto v planu koupit nemam...stejne tak nemam volnych 500k na 308 a leasing nechci.

I kdybych po nove 208 tak prahnul tak za 385k coz je prestrelena cena za zakladno 82k 1.2PT s manualem a zakladni acitve verzi si ji nekoupim.
Ceny aut sly nahoru i diky corone...tehdy meli se zvyhodenim u prodejce novou 208 za 315k

Mimochodem, to jak si do citace Pierr3 dopsal "ale hlavní věc je, že nemá robota, ale hydroměnič."
me docela pobavilo....podle vseho si s robotem ktere vyrobce do 208 daval, vubec nikdy nejel...jinak bys tohle sotva napsal...ja vim sve a nazor ostatnich na robotizovanou prevodovku, je mi volny.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 23. 2. 2022 18:51, celkově upraveno 2
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků