Nový Citroen Berlingo - prosím o radu!

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 1. 2019 10:15

Arnie J píše:...ale strašné auto :D

To píše ten pravý.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 1. 2019 10:21

Co co?
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 1. 2019 10:21

Chanel.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 1. 2019 10:24

Když myslíš.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod RCcz 23. 2. 2019 21:04

Ono to Berlingo je takové trošičku kontroverzní, někomu se fakt tenhle design líbí někdo mu nemůže přijít na jméno. Měl jsem teď Citroen Berlingo 1.5 BlueHDi 130 S&S MAN6 na týden jako náhradní vozidlo a tak se můžu o pár zkušeností podělit.
I když jsem měl kratší verzi jde o opravdu velké a prostorné auto. Pod kapotu, nad motor se klidně do volného prostoru vleze jedne menší imigrant. Výškově limitovaní mechanici si pro každou opravu budou muset demotnovat přední nárazník. Ovšem voda do ostřikovačů se dolévá luxusně, pokud máte 170cm+ :tleskani .
Nejsilnější verze naftového motoru mne nikterak neoslnila dynamikou, je to kultivovaný čtyřválec s moc hezkou spotřebou, auto mělo najeto kolem 2Kkm a nebyl problém se s nezatíženým autem 2-3 osoby ve městě jezdit pod 6l. Motor je hodně limitován EU legislativou, díky které je nalazení takové, jak bych to nazval, mdlé .. 96kW/300Nm by jste do motoru neřekli, reakce na plyn je uhlazená bez jakéhokoli náznaku charakteru.. Jakoby pozice plynového pedálu byla jen informativní pro řídící jednotku a ta pak udělá to co chcete, ovšem pouze v mezích legislativy. Nemůžu říci, že auto nejede, jen dle mého subjektivního dojmu nejede tak, jak by podle papíru mělo. Napíšu zde kontroverzní myšlenku -> původní 1,6 subjektivně jela líp i když je papírově horší. Jinak jsou jízdní vlastnosti moc dobré, Berlingo má trochu neklidný zadek na nerovnostech, když není naloženo, ale to je spíše vlastnost než chyba. Sportovní a řidičské momenty od tohohle auta asi nikdo ani nečeká, je to prostě pracant. Řadící páka má poněrně velkou a zvláštně tvarovanou hlavici na manuál. Navíc je poměrně daleko vepředu a s normálně nastaveným sedadlem jsem na ni pohodlně nedosáhl, musel jsem se trochu natáhnout. Paleta řazení je lepší a přesnější než v minulosti, na konkurenci pořád trošku ztrácí, ale není to tragédie. Moc se mi líbila varianta s 8°automatem, otočný volič je příjemná změna a převodovka mi tak nějak sedí k jízdnímu projevu lépe.
Karosařina a dojem z auta to je zas úplně jiná písnička, mezigenerační posun je o světelný rok. Sice tomu k osobáku ještě pořád něco chybí, kořeny užitkáče jsou slyšet při zavření pátých dveří. Boční posuvné dveře mi zvukem při pohybu pořád připomínají avii, což ovšem nikterak nesnižuje jejich praktičnost na parkovišti. Aretace v otevřené pozici může být pro někoho až moc silná a je potřeba si zvyknout. Kolejnice mne na zadních sedadlech již netlačí do ramene a dozadu si na tři samostatná sedadla sednou tři lidi normálního vzrůstu. Trochu mne zarazilo, že sedadla druhé řady nejdou posunovat, skládat jsou snadno a mají i dost vysokou opěrku zad, na rozdíl od C4 Grand Picasso. Podsedáky jsou kratší ale díky vyšším posedu to není nikterak nepohodlné. Celkově je sezení v zadutrošku tvrdší. Na předních sedadlech je místa dost, Sedí se pohodlně a sedadla mají i náznak bočního vedení. Proč ovšem nejsou u předních sedadel výškově stavitelné bezp. pásy jsem moc nepobral. Stejně jako ovladač tempomatu z minulého desetiletí, který nejspíše přežije i do toho dalšího. Jistě spousta lidí ho zná nazpaměť, ale já se to musel naučit, neb na něj není pořádně vidět. Stejně jako při určitých pozicích volantu nejsou vidět ovladače na páčkách. Head -Up Display neurazí, ale že bych bez něj nevydržel se říci nedá, je na něm hezky vidět kdy je aktivní hlídání jizdních pruhů rychlost a aktuální povolená zrychlost - dle dopravní značky načtené systémem. Infotaiment je dotykový, trochu více se mi líbí pojetí peugeotu s tlačítky, ale až na navigaci je v pohodě. Navigace mně osobně moc nesedí, ale použít se dá , na trhu jsou lepší. Odkládacích prostor je v autě dost, různě velkých a využitelných. V zapůjčeném autě byla prosklená střecha a pod ní, asi nikým nepochopený plastový panel z segmenty mléčného průsvitného plastu. Tato součást interiéru mi přijde naprosto zbytečná, nic smysluplného se do tohoto "úložného prostoru" dát nedá. Leda že byste chtěli zdeptat řidiče a umístili tam spoustu malých rachotících předmětů, lego, kuličky z ložisek, hrací kostky atd.. Úložný prostor v kufru, včetně možnosti otevřít jen okno a uložit věci na pevné plato, se jeví jako dobrá myšlenka. Dokud nejezdíte v zimě zadní dveře se nepřekvapivě ušpiní včetně okna a to tak nějak nejde zavřít bez ušpinění. Odkládání věcí na plato v umístěné na úrovni horního okraje opěradel sedadel je také diskutabilní, existuje jisté riziko že při intenzivním brždění se tyto předměty přesunou mezi pasažéry.. Trochu mne mrzí že u tak velkého MPV dostanete trojúhelník s lékárnou v červeném pouzdře do kufru. Opravdu se pro tohle nedalo vytvořit místo v bočních plastech?
I když jsem výše většinou vypíchl věci co se dle mne úplně nepovedly, myslím si že se jedná o povedené auto. Nejspíše bych si ho i koupil, neb to je to co s rodinou potřebujeme. Nové Berlingo má svou cílovou skupinu, komu se designově nelíbí nebo by raději trošku jiný interiér šáhne po Peugeotu Rifter, kdo jde po ceně zkusí třeba Opla Combo.
Pro představu kolik místa je v kufru upozorňuji že vozík na fotce je v rozloženém stavu, sic zabral celý kufr a nakládání nebylo snadné i přesto je to impozantní.
Edit--> upravil jsem pár překlepů..
Přílohy
Berlingo-vozík.jpg
Naposledy upravil RCcz dne 24. 2. 2019 02:06, celkově upraveno 1
RCcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 2. 2019 21:08

Slušná dodávka
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 23. 2. 2019 23:14

Dobrá recenze.
F-150 5,0
M2 hoonring.cz
Coupe JCW
Scania R490
Marek Zrak
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 2. 2019 23:18

Fajn
anonymni

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 2. 2019 17:48

Pěkně napsané.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Lukas063 24. 2. 2019 22:52

za mě OK recenze, vše podstatné bylo zmíněno
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod jurajec 25. 2. 2019 08:30

RCcz píše:Pro představu kolik místa je v kufru upozorňuji že vozík na fotce je v rozloženém stavu, sic zabral celý kufr a nakládání nebylo snadné i přesto je to impozantní.
Edit--> upravil jsem pár překlepů..

Pekna recenze, a slibujes ze ten vozik budes vozit nejak uvazany ? Aby se nestal tim predmetem ktery vleti mezi pasazery...
jurajec
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 2. 2019 08:51

Ty bys furt jen boural :D
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 2. 2019 15:31

bourák je to?
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod RCcz 25. 2. 2019 20:02

jurajec píše:Pekna recenze, a slibujes ze ten vozik budes vozit nejak uvazany ? Aby se nestal tim predmetem ktery vleti mezi pasazery...

V rozloženém stavu není nutné ho jakkoli upevňovat, stačí zabrzdit kola. Tou vzdálenější stranou je již opřený o opěradla a překlopit ho v podélním směru auta (= přes kolo) je docela fuška, v příčném směru se zabržděný ani nehne krom toho je tam vůle tak 10cm. Každopádně šanci, že projde do prostoru pro posádku má zhruba stejnou jako prázdná námořnická truhla ... Limitně se blíží nule.
Rozměry rozloženého vozíku, jak je na fotce, jsou D=115cm, V=95cm, Š=69cm.
Teoreticky by to berlinga měla vlézt europaleta, ale mám takový pocit, že max šířka úložného prostoru je 119cm.
Vypadá to, že se s Berlingem ještě svezu, tak doplním rozměry a možná i nějaké netradiční foto :mrgreen: ..
RCcz
Kolemjdoucí

Předchozí stránka