Tak nám zlevnili Bravo II

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod NiceOne 12. 1. 2008 12:27

wolff píše:Nepochopil si co sem tím myslel... Ano socky si toho nevšimnou, socky jdou a koupí Fabii "junior" a ne Fiat u kterého by neměli na opravu... Byť má Fiat v ceníku verze Active a podobné, které jsou mnohdy levnější než i ta korejská konkurence, tak většina těch aut co se prodá je ale ve vyšších výbavách s dalšími doplňky... Všimni si, že nikdo kdo tady je a má Fiata v podstatě nemá nějakou sockoidní verzi. Já, Stenley, Brasci a další.. tedy jsou to všechno auta, na kterých Fiat relativně něco utrží a auta, jimž majitelé věří.. Kdyby nevěřili, koupí socku a zkusí, jak to bude vypadat... ALe ne... každý to auto kupuje s důvěrou a neštří na něm (tak jako většina Kií je skutečně v základu)
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod m4lcolm 12. 1. 2008 12:37

Víš, co je horší, než Ceed v základu? Fabie i s příplatkovou výbavou :mrgreen:
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wolff 12. 1. 2008 12:43

m4lcolm píše:Já mám Stilo v základu :mrgreen:-/quote]

Active?
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod m4lcolm 12. 1. 2008 12:49

wolff píše:

Active?

JJ. Původně jsem u auta chtel připlácet za centrál s DO, okna a zrcátka v elektrice a pár dalších blbostí (třeba vypínatelný bag spolujezdce), ale všechno tam bylo :)
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sparrow75 12. 1. 2008 12:57

m4lcolm píše:
wolff píše:

Active?

JJ. Původně jsem u auta chtel připlácet za centrál s DO, okna a zrcátka v elektrice a pár dalších blbostí (třeba vypínatelný bag spolujezdce), ale všechno tam bylo :)//quote]

:tleskani :tleskani :tleskani
Mello je jediný,Mello je naše internetové slunce,Mello je náš bůh
a proto modleme se společně Mello náš jediný na nebesích.
sparrow75
Missák Garáže 2010

Odeslat příspěvekod wolff 12. 1. 2008 12:57

m4lcolm píše:
wolff píše:

Active?

JJ. Původně jsem u auta chtel připlácet za centrál s DO, okna a zrcátka v elektrice a pár dalších blbostí (třeba vypínatelný bag spolujezdce), ale všechno tam bylo :)//quote]

Tak si výjimka... potvrzující pravidlo ;)
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 1. 2008 13:09

T.E.CH píše:jen se zeptám, nevořezali u FIATU vejbavu??Na konkurenci to někdo zmiňoval...takže aby sleva nebyla pyrhovo vítězství.
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Pandora 12. 1. 2008 13:10

Co se týká Fiatů, tak např. Punto 2. generace se už dá nové sehnat pod cenu 210 000,- při platbě v hotovosti, což je celkem slušné. Výbavu to má to podobnou je Fabia ambiente. Samozřejmě je na výběr jen z jednoho druhu mororu o výkonu 44kW.
Pandora
Inventář

Odeslat příspěvekod ladisus 12. 1. 2008 13:46

doubt píše:
T.E.CH píše:jen se zeptám, nevořezali u FIATU vejbavu??Na konkurenci to někdo zmiňoval...takže aby sleva nebyla pyrhovo vítězství.
ladisus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gewehr 12. 1. 2008 17:05

tak jako většina Kií je skutečně v základu
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod Driver 13. 1. 2008 01:14

Mě dostává, jak tady každej kritizuje marketing a vedení Fiatu. Korejci maji zatim dobrou povest, protoze jsou na trhu dost kratce, ale vemte si, jak dlouho je na trhu Fiat. Čím musel projít. Korejci přijdou na trh a už ví, co a jak, jaké technologie použít atd. Vždyť i30 není nic jiného než kombinace BMW řady 1, focusu atd... Prostě nic originálního. Fiat má svůj, originální design a takové 10 let staré Bravo v klidu drží krok (co se designu týče) i s auty, které mají polovinu let, nebo míň.

Mě přístup Fiatu, konkrétně jednoho pražského dealera, potěšil i zklamal. Když byly testovačky Grande Punta, byli milí, ochotní, nabídky pohoštění a všechno. Pak jsem měl zájem se projet v Bravu 1.4 TJET a nikdo se mi neozval.

Taková KIA má v tomhle jinej přístup.

Se servisem zkušenosti nemám, takže k tomu se vyjadřovat nebudu.

Ale vsadím se, že nikdo tady z diskuze nezná tu firmu, neví, jaké mají vize a strategie, takže není na místě je odsuzovat proto, že se Fiat v ČR neprodává. Třeba pro ně českej trh není dost atraktivní a nevyplatí se jim investovat do rozsáhlých reklamích kampaní.
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod philcol 13. 1. 2008 08:22

Upřímně řečeno, design je sice pěkná věc, ale u většiny lidí (například i u mě) se v preferencích pohybuje na nižších příčkách. Spolehlivost a právě poprodejní služby jsou u většiny lidí rozhodujícím faktorem. A v tomhle má Fiat opravdu špatnou pověst a zatím ji nikdo nevyvrací. A kdyby svým výrobkům Fiat věřil, jako jim musí věřit KIA, tak dá taky záruku 7 let alespoň na to pohonné ústrojí....jak jednoduché.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio EX1
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Nováček

Odeslat příspěvekod gewehr 13. 1. 2008 08:57

Ti predajcovia Kie tej zaruke aj veria (aj ked osobne si myslim, ze vzdy najdu nejaky "objektivny" dovod, preco ju neuznat), ale ked pride clovek do predjane fiatu, tak ma pocit, ze ti predajcovia sami neveria autam ktore predavaju
Mě dostává, jak tady každej kritizuje marketing a vedení Fiatu. Korejci maji zatim dobrou povest, protoze jsou na trhu dost kratce, ale vemte si, jak dlouho je na trhu Fiat.F/quote]
nesuhlasim, povest korejskych aut doteraz tiez nebola velmi dobra, ale je az zarazajuce, ako sa z vecera do rana stala znacka Kia u nas respektovanym konkurentom. korejske auto boli este do minuleho roku povazovane za hlboky podpriemer, takze nejdu z nuly, idu z minusu.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod Driver 13. 1. 2008 09:06

gewehr: ale stejně je třeba KIA oproti evropanům "nová" značka na trhu. Tzn. mohla se poučit z chyb ostatních a už když přicházela na náš trh konkrétně, tak ostatní značky tady dávno byly, tzn. KIA dobře věděla, co se u nás prodává dobře a co špatně, a tomu taky mohla uzpůsobit plány na výrobu.

To, že někdo dává záruku 7 let ještě neznamená, že tomu věří. Spíš bych viděl důvod v takové minimalizaci výrobních nákladů na ta auta, že radši dají záruku 7 let, aby se auta lépe prodávala, a pak, když někdo bude něco reklamovat, tak mu to buď vymění kus za kus, protože oprava se u něčeho vůbec nevyplatí, nebo to svedou na nějaké mechanické poškození nebo běžné opotřebení používáním a záruku neuznají.

Stejně spotřebák reklamovat moc nejde a to ostatní těch 7 let vydrží...
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod gewehr 13. 1. 2008 09:12

ja si myslim, ze fiat aj vdaka bohatej historii mal lepsiu vychodiskovu poziciu na komkolvek trhu ako Kia, ktora historiu nemala dokromady ziadnu a jej auta boli povazovane za technicky malo spolahlive s desnym rozvrzanym interierom z lacnych plastov a zvlastnym korejskym dizajnom, proste dlho neboli schopni postavit auto, ktore by sa europanovi pacilo a vyhovovalo... a kde je teraz. Fiat dalej spi a nie je schony vyuzit svoj potencial. Tak to proste je. A ze by im na nejakom trhu nezalezalo... dovozcovi vzdy musi zalezat, pretoze z neho zije.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka