Fiat Bravo II.

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 10. 1. 2009 14:53

pánové mě to auto za jizdy tak tichounce tiká... Jak na volnoběh, tak za jízdy, nezávisle ne otáčkách... Mám zpanikařit? ;-)
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 10. 1. 2009 15:38

morbeedo:
Doporučuji dávat v tomto období aditiva stále. Předejdeš promlémům s naftou. Né všude mají dostatečně kvalitní zimní naftu. Kde není taková výtoč a navážejí ji do málo vyčerpané nádrže, může to zimní hodně naředit. Používám výrobcem doporučený VIF a max spokojenost i po několika dnech motor bez problému naskočil.
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morbeedo 10. 1. 2009 16:08

tomby: diky za tip, urcite to tam dam. Muze se s tim neco stat? Pokud auto necham par dnu a pockam az to "rozmrzne" samo?
Bravo II 1.9MJET 120PS - Emotion, B&M Nav + Stilo MW 1.6 Family
morbeedo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morbeedo 10. 1. 2009 16:10

Ma nekdo zkusenosti s aditivem a davanim do jiz "zmrzle" nafty?
Bravo II 1.9MJET 120PS - Emotion, B&M Nav + Stilo MW 1.6 Family
morbeedo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goggy 10. 1. 2009 16:12

Mr. Murphy píše:pánové mě to auto za jizdy tak tichounce tiká... Jak na volnoběh, tak za jízdy, nezávisle ne otáčkách... Mám zpanikařit? ;-)


Nenechal jsi v kufru budik? (Nebo hur :D )
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolff 10. 1. 2009 16:55

Gaza?
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 10. 1. 2009 17:21

ne ne, je to fakt z motoru :-) Když jsem byl před dvěma měsícema v servisu tak jsme nad hrčícím T-jetem s technikem stáli a já se na to cvakání ptal, ale říkal mi že je to OK, že tam žádný divný zvuk není....

Ale stejně, tiká, tiká.....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 10. 1. 2009 22:40

morbeedo:
Klidně to nech rozmrznout a pak bych jel dotankovat a před tankováním nalij VIF (koupíš u Auto Štangl) a dotankuj. DEj ho tam klidně víc, než píšou. Ničemu neuškodíš. Na SZ mi pošli mejl, pošlu ti zajímavý test aditiv.
Jinak jsem teď v pátek tankoval v Brně také na OMV ;-)
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 10. 1. 2009 22:53

goes píše:
Pera2008 píše:Mne sa zda, ze ESP sa da vypnut a ASR nie. Tlacidlo ESP je zvacsa na stredovom paneli, aj to svieti. Mne sa ASR neda vypnut.


tomu neverim, ze ASR nejde vypnout. Jsou atua, kde se vypne vse najednou a pak auta, kde se vypne nejdrive ESP a ASR pozdeji, napr. musi se drzet dele to tlacitko, ale ASR vypnout jit musi, jelikoz bys pak lehce uvizl ve snehu apod.

Jojo, dyt Bravo ma tlacitko na ASR po leve strane stredoveho panelu, je to videt na kazde fotce z recenze, napriklad zde:
http://img.auto.cz/auto//base/2008-36/t ... 8855d6.jpg
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hallda 10. 1. 2009 23:09

Mr. Murphy píše:ne ne, je to fakt z motoru :-) Když jsem byl před dvěma měsícema v servisu tak jsme nad hrčícím T-jetem s technikem stáli a já se na to cvakání ptal, ale říkal mi že je to OK, že tam žádný divný zvuk není....

Ale stejně, tiká, tiká.....


Hele neco podobnyho mi to delalo u myho bejvalyho Brava 1.8 16V - nakonec to byly ventily tintily...
hm hm hm hm mmmmmmmm .......................
-----------------------------------------------------
hallda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 1. 2009 23:27

goes píše:tomu neverim, ze ASR nejde vypnout. Jsou atua, kde se vypne vse najednou a pak auta, kde se vypne nejdrive ESP a ASR pozdeji, napr. musi se drzet dele to tlacitko, ale ASR vypnout jit musi, jelikoz bys pak lehce uvizl ve snehu apod.

jak se vypíná ESP u P308? :hm :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod wolff 11. 1. 2009 08:31

Víš co se mi strašně líbí?
Když přijedeš do servisu s autem a na něco upozorníš, že se ti něco nezdá...
No pokud je auto v záruce, tak v tom momentě servisák nevidí, neslyší...
POkud auto v záruce není, pak jsou schopní povyměňovat půlku auta...

Hele a tiká a nebo chřastí...
Ono třeba mě na starém chřastí tepelný štít svodu výfuku, takže když je auto studený, tak může mít někdo z venku pocit, že se ten FIat musí za 5 minut rozpadnout...., ale po takových 20 vteřinách je klid (jak se tepelně roztáhne)... Nemůže to být něco podobnýho?
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 11. 1. 2009 11:23

wolff: hele jeste me napadl jeden mozna lama dotaz - chova se ta klimoska stejne, jako climatronik u vw? Tedy kdyz nastartuju zmrzle auto a mam topeni napriklad na 23, tak se ventilator automaticky stahne na minimum a az teprve zacne proudit ohraty vzduch, tak se jeho intenzita automaticky zvysi? Mysleno samozrejme v automatickem rezimu.
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morbeedo 11. 1. 2009 12:41

Jo tak to presne funguje. Pokud je auto studeny, fouka to jen na okna a malo. Zacina to foukat vic az se zacne hejbat teplomer tzn, > cca 60.
Bravo II 1.9MJET 120PS - Emotion, B&M Nav + Stilo MW 1.6 Family
morbeedo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morbeedo 11. 1. 2009 12:46

Tomby: tak dnes rano jsem rozmrzl, celou noc tu bylo -7 tak jsem to rano zkusil a naskocilo to napoprve. Udelal jsem presne co pises. Koupil VIF a nanil do pulky nadrze, pak dojel na Benzinu a dotankovat TOP-Q Diesel do plne. Nekde jsem vygooglil, ze to neni spatna nafta, tak uvidime. Snad nebudu muset zitra do prace sockou :)

Je zajimave, ze i na stojanu u toho TOP-Q Dieselu je napsano, ze je to nafta pro mirne klima. Prodavacka ale tvrdi, shodne s googlem, ze je ted do -21. Tak uvidime - Vervu nemeli.

Kazdopadne diky za tip na aditivum, podle zkusenosti z webu vypada, ze fakt funguje.

Ted uz jen cekam na unor az bude eco:drive :) jinak bude doufam klidek...
Bravo II 1.9MJET 120PS - Emotion, B&M Nav + Stilo MW 1.6 Family
morbeedo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků