Fiat Marea

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mek 24. 4. 2005 19:01

Jaké máte zkušenosti s Fiatem Marea? Dost se mi líbí verze Weekend, uvažuju o benzínovém pětiválci 2.0. Zajímá mě všechno - spotřeba, jízdní vlastnosti, poruchovost, ceny dílů... Dík!
Mek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 4. 2005 19:15

Taky jsem se poohlizel, shanel jsem s motorem 1.9 JTD (nebo 2.4 JTD), benziny jsem nezkoumal. Pry jsou to docela dobra a levna auta, nevyhodu jsem videl v zabudovanem radiu (radsi si davam vlastni), pouze manualni klimatizaci (automaticka se bud nedelala, nebo se neda sehnat). Pry byvaji potize s elektrikou,potvrdil mi to znamy, ktery mel asi mesic 2.4 JTD, desne to zralo (10-12 po meste ) a asi 3 fatalni poruchy (na odtah),pak se toho zbavil. Ale to byl asi dost spatny kus... Neco se da najit na http://marea.micansoft.com/
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Brus 24. 4. 2005 19:52

nevim jak marea ale bravo, ktere je podobne aut. klimu miva celkem bezne zvlast verze s motorem jtd, a na tu 1.9jtd byvaji velmi dobre reakce, zabudovane radio se da klidne vymenit za vlastni
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 4. 2005 20:04

Nevim, nepodarilo se mi zadnou takovou najit (nebo ta klima neni zas tak automaticka, nevim, uz je to dyl. Na tom foru jsou na to nejake postrehy, ktere jsem vyhodnotil jako negativni) To radio je dost specificke, tezko by se tam napasovalo standardni, nebo by to podle me vypadalo desne. Zajimalo me to hlavne kvuli motoru JTD, prostoru (ktery je zvlast dobry) a obecne podhodnocene cene. Ale jinak to auto je asi dost dobra volba za vetsinou podprumernou cenu. (Mimochodem 2.0 petivalec, to vypada zajimave, jaky to ma vykon?)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod kubakod 24. 4. 2005 21:14

Kamarad ma Mareu a radio ma svoje. Jinak vezl me v 1.6 a jede to prumerne, spis sem cekal vic, motor je dost slyset, nejde mu tam moc dobre zpatecka, imitace dreva se loupe, ve vyssich rychlostech vuz plave. Vpredu prostor tak tak, vzadu nevim, kufr celkem velky. Ja bych si to nekoupil. Mysim, ze v teto cenove kategorii se da koupit nejlip spis nejaky japonec.
BTW jiny znamy videl v Polsku smrtelnou nehodu - ridic v Brave se jednou prekulil a A sloupek mu zpusobil pneumotorax plic - nebylo mu pomoci, umrel behem peti minut. Ten znamy rikal, ze poskozeni te casti okolo prave A sloupku bylo neadekvatni tomu co se s autem delo (nevim, jak to dokaze posoudit) a ze jestli ten sloupek nebyl vareny tak ruce pryc od Bravy...
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mek 24. 4. 2005 23:02

Dvoulitrový pětiválec má cca 150 koní, takže to asi bude na silnici slušná vypalovačka. Jinak co se týká klimatizace, tak bezpečně vím, že minimálně nejvyšší verze HLX automatiku má, jenom u ní není grafický displej, takže to může někoho zmást. Ale normálně tam nastavíš stupně a o víc se nestaráš.
Mek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fahrman 25. 4. 2005 00:09

Znamy kupoval Weekend s 2,4JTD asi pred rokem u autorizovaneho dealera FIAT... od te doby ho museli min. 2x odtahnout do servisu a ceny nahradnich dilu uz mu dosahly porizovaci cenu te ojetiny. Vim o turbu a elektrice...
2,4JTD tady neni prilis rozsireny motor a na urcity nahradni dil cekal asi 2 tydny nez ho poslali z Italie...

Jako plus vidim, ze je to opravdu stehovak...
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod Kappa3.0V6 25. 4. 2005 09:06

smulu muzes mit u jakyhokoliv auta,i u Toyoty kterou "porouchanou jeste nikdo nevidel" :-)

Mel jsem kdysi Bravu 1,8 ELX ne tak nejak byla ta vybava a bez problemu,jen klima - se musel v ramci zaruky menit chladic. Jinak to radio se tam da dat standartni,ale musis koupit redukci (napr Hama to dela).

Kazdopadne v srovnani s napr. Golfem (roky 97-8) pusobi Brava/marea dost luxusne,i provedeni intrieru (znama to kritizovana vec u italu) je urcite na lepsi urovni nez u golfa).

Hodne me z aut teto tridy zaujala Astra (od roku 2000)-pomerne kvalitni zpracovani a moc prijemnej podvozek. Zase motory (znam 1,7TD) jsou strasne liny (ale nizka spotreba).
Kappa3.0V6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kappa3.0V6 25. 4. 2005 09:07

smulu muzes mit u jakyhokoliv auta,i u Toyoty kterou "porouchanou jeste nikdo nevidel" :-)

Mel jsem kdysi Bravu 1,8 ELX ne tak nejak byla ta vybava a bez problemu,jen klima - se musel v ramci zaruky menit chladic. Jinak to radio se tam da dat standartni,ale musis koupit redukci (napr Hama to dela).

Kazdopadne v srovnani s napr. Golfem (roky 97-8) pusobi Brava/marea dost luxusne,i provedeni intrieru (znama to kritizovana vec u italu) je urcite na lepsi urovni nez u golfa).

Hodne me z aut teto tridy zaujala Astra (od roku 2000)-pomerne kvalitni zpracovani a moc prijemnej podvozek. Zase motory (znam 1,7TD) jsou strasne liny (ale nizka spotreba).
Kappa3.0V6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 25. 4. 2005 09:33

Chtelo by ujasnit pojem o klime:
- mechanicka - pouze ON/OFF
-poloautomaticka - nastavite stupne a z pruduchu fouka vzduch o zvolene teplote - napr. Climatic
-automaticka/digitalni - napr.Climatronic - nastavite stupne a o nic vic se nestarate , interier mate v pozadovane teplote.
Z tohoto pohledu mela Brava vzdy jen a pouze poloautomatickou klimu. Radio jde nahradit vlastnim, musi se za cca 300 Kc koupit redukce. Nejvhodnejsi motor pro Maru v benzinu bych videl v 1.8 16V 83 kW a v dieslech asi 2.4 JTD - pry je to mimoradne kultivovany 5 valec. Dost casto byva i v Alfe. Motorum 1.9 TD 100 a 2.4 TD 125 bych asi nebral, prece jne JTD je JTD.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 25. 4. 2005 09:37

jo, dokonce goes jednou psal, ze jel v Marei, ktera mela PALUBNI POCITAC. Je to pro mne sok, a nechtel jsem tomu verit. Dodnes tomu moc neverim. Ale kdyz to rekl goes....
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod dushanski 25. 4. 2005 19:07

2 mfilip:Z tohoto pohledu mela Brava vzdy jen a pouze poloautomatickou klimu...
nevím, kde jsi na tom byl, ale klima v bravě byla buď manuální, byl tam ovladač s červeným a modrým páskem a teplota vzduchu se řídila tímto ovladačem, nebo automatická, tam byl ovladač se stupni celsia, který ovšem neurčoval teplotu vzduchu, ale interiéru, mezi tlačítkem klimy a vnitřní cirkulace vzduchu bylo čidlo, které hlídalo teplotu v interiéru; kompresor se pochopitelně zapínal a vypínal dle potřeby. Poloautomatiku jsem v bravě nikdy neviděl.
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod wolff 25. 4. 2005 19:49

A ty si i soudě podle toho auta, co máš na foto nějaký velký odborník, viď?
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 4. 2005 19:51

mfilip: ano a za tim si stojim, je to Marea s 1.9JTD, parkuje v ceskem tesine. Ono je treba si uvedomit jednu vec, to ze neco neni v CR, neznamena, ze se to nedelalo treba jenom pro San Marino a nikde jinde. Takove ruzne verze ruznych aut existuji, ze clovek ani netusi, ze by to mohlo byt...
anonymni

Další stránka