Alfa Romeo 156 2.5 V6

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod chucky 9. 5. 2005 10:52

slyšel jsem že alfy, potažmo 156, jsou nejporuchovější auta a vedou snad žebříček TUV v nespolehlivosti... Nevíte někdo kde je ten žebříček vystavený???
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 5. 2005 10:52

chucky: mas pravdu, vsichni majitele to maji vytetovane na *****, kterou behem jizdy ukazuji z okna majitelum TDI, kteri jen tise zavidi...
anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 5. 2005 11:02

Condoleza Rice píše:mfilip: to chces rict, ze se prodava jedna a ta sama od 9/2003? Tak to asi nebude moc dobry...
Na 99% je to ona. Takova je bohuzel realita, kdyz se za Alfu v cene 1.5 mil nedostane vice, nez za ojetou Octavku. je to vsude kolem, jakmile nekdo vyslovi Ital, tak kazdeho blbecka napadne srac. Popravde receno, bohuzel si nedokazu predstavit cilovou skupinu lidi pro takovou 166, pokud koupe fakt nebude levna - coz uz tech 199 tkc povazuji za super cenu. Mimochodem v tom bazaru meli neco pres rok cervenou Octavii 66kW TDI s mech klimou novy model z roku 2000 a naejrymi asi 80 tkm. Startovaci cena 289 tkc v 12/2003. Jeste ve 12/2004 tam stala za 269 tkc a ted uz tam neni. V bazarech v okoli je spousta aut, ktere cekaji radu mesicu a jdou ven jen pokud ta cena neni fakt mimoradna. V jinem bazaru A156 2.4 JTD cerna metla s 106 tkm za cenu 259 tkc, po 2M 239 tkc, po dalsich 2M 219 tkc - kdyz stala 199 tkc, tak tam byla 3 dny. Pak se mi libila jeste O 1.8T 2001 Combi Elegance se 32 tkm za startovacich 359 tkc, zaprasilo se po ni, kdyz ji po 3 mesicich nabidli za 299 tkc.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 5. 2005 11:04

chucky píše:slyšel jsem že alfy, potažmo 156, jsou nejporuchovější auta a vedou snad žebříček TUV v nespolehlivosti... Nevíte někdo kde je ten žebříček vystavený???
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 5. 2005 11:07

mfilip: kdyz jsem zacal na podzim uvazovat jake auto bude dalsi, mel jsem jednu Alfu vyhlidnutou a sledoval ji. Byla v ruznych inzeratech, bazarech atd. Byla lehce identifikovatelna diky urcite vybave atd. Byla to 2.0TS s LPG, rok 00, najeto cca 130tkm. Zacinala na 260tis a dnes uz je za cca 179tis a porad nic..
anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 5. 2005 11:07

Mno a v takovem TUV ve stari 4-5 let nechava za sebou A 156 takove klenoty nemecke preciznosti jako Passat, BMW 5, BMW 3, Audi A6. Takze asi tak. Ne ze bych TUV nejak bral v potaz, ale kdyz se ptas na TUV
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Condoleza Rice 9. 5. 2005 11:08

lidi sou jak péra, cekaj nevim na co a kdyby trosku mysleli, tak daj hned nizsi cenu, aut je jak sracek...
Condoleza Rice
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod chucky 9. 5. 2005 12:12

goes :: :) začínáš dneska prudit hned ze startu? :)

Vycházel jsem z tohodle::

JAKÉ VOZY NEKUPOVAT?
Německá TÜV sestavuje každý rok podle statistik
žebříček spolehlivosti automobilů. Zde jsou vozy,
které podle TÜV patří k těm nejméně spolehlivým

Stáří vozu 6 -7 let: Alfa Romeo 145/146

z http://www.auto-plus.cz/magazin/leto03/kauf.php

Já osobně jsem s kvalitou mého Passatu absolutně nespokojen, až mi bude někdo mluvit o kvalitě VW Group asi ho kopnu do zadku... Vždycky ale záleží kus od kusu... Může být alfa bezproblémová, tak jako na honvo... :)
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 5. 2005 12:15

chucky: vic co je TUV a co je spolehlivost? Neplet si pojmy...

- jinak 145/46 jsou modely s dobou vzniku kolem roku 95, byt se s drobnymi upravami delaly pekne dlouho, takze je neberu vazne, jinak Alfy jako takove jsou zcela prumerne, ani super spolehlive, ani super nespolehlive, klasicke problemy vahy vzduchu, sem tam termostat a predni ramena u tezsich motoru...
anonymni

Odeslat příspěvekod chucky 9. 5. 2005 14:24

goes:: co je TUV?? Ten zebříček sestavují podle nějákých statistik poruch.. to je opak spolehlivosti, ne? :) a to je podle me hodne smerodatne. Proč jsou na prvních místech auta vyhlášená svou kvalitou?? Toyota, Subaru... Nevim proc by výsledky nějáké statistiky, zvlášť když se omílají v každém druhém motoristickém časopise neměly být směrodatné... to chceš říct že kecaj??? Nebo že jsi zarputilý příznivec alfy..... :)
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 5. 2005 14:32

chucky: driv, nez nad necim takovym zacnes polemizovat, zjisti si, o co v dane statistice jde. TUV neni statistika spolehlivosti, TUV je statistika pripravenosti aut na nemeckou STK, neodrazi skutecny stav poruch, ale jen to, kolik zavad najdou pri STK, da se tedy rict, ze je to statistika o tom, jak majitele pripravi sve auto na STK. Svym zpusobem se v ni odrazi i nejaka ta poruchovost, ale nicim to nejde dokazat. Kapku presnejsi je ADAC, coz je statistika poruch v provozu, ale neodrazi tusim prepocet na pocet aut v dane zemi, tudiz vyjadruje jen kolikrat ke ktere znacce a modelu vyjizdeli. Ale opet to neco naznacuje. Alfa neni zadny extrem, co se tyce prvnich mist, ale ze by to byl nejaky propadak se rict neda. Zcela prumerne auto co se tyce poruch. Veskere reci o kvalite italu prameni z tisicu navozenych vraku ze zahranici v prvni polovine 90tych let.
A jeste k tomu omilani v mot.casopisech, tak to je to posledni medium, kteremu se da nejak duverovat ohledne objektivity pri posuzovani kvality.
anonymni

Odeslat příspěvekod mitak 9. 5. 2005 14:39

a sakra: už je to tady zase :-) kucííí nechte už toho ... já bych si nekoupil ani passata ani alfu :-D japan forever!
mitak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 5. 2005 15:01

chucky: ze sis zrovna z Alfy vytahl 145/146, ktere jsou davno prekonane a jejichz vyroba uz davno skoncila a v CR se neprodavaly jako nove. Kdyby mel podle teto filozofie clovek postupovat u Skody, rekl by, ze Skoda je vysoce problematicka automobilka, protoze jeji Felicie je nejporuchovejsim vozem ve stari 9-10 let.Co rikas na to, ze takova 156, ktera je z Alf v CR asi nejrozsirenejsi je podle TUV mene poruchova nez Passat, Audi A6, Bmw 3,5 stejneho stari ?
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod mupet 10. 5. 2005 02:48

zdar pánové ta alfinka co jsem s ní jezdil je teď v ostravských autohitech (http://www.autohity.cz). Koukněte na ni jak má krásný interiér.. Jo a spotřebu jsem bez nějakého škudlení ustálil na 14,2 l po městě
mupet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chucky 12. 5. 2005 14:27

dival jsem se. pokud je to ta, co je tam napsaný 2.0 V6 tak je fakt hezká... ten interiér mňam mňam.... exteriér až na ten předek ok. 156 kW, že? To musí jet jak z praku... :) není to na dvoulitr trochu moc? nebo se překlepli a je to 2,5l? Za kolik to má stovku?
chucky
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka