Fiat Barchetta?

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 5. 2020 11:34

Nechtěl sem reagovat... Ale tvoje definice totální škody není správná... Zbytek tvého příspěvku už pak byl O.K., protože to není až tak relevantní.

V zásadě je to jendo.

Mně šlo o to, aby případná oprava nebyla na dva roky, což by třeba u opravy z levných dílů být mohlo...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2020 11:37

tombas píše:To je taky možnost, ale podle fotek toho poškození to na totálku nevypadá. Cenu opravy i s lakováním tipuji do 50 tis. a celkovou hodnotu auta před bouračkou kolem 100 tis.
Ale můžu se mýlit.


v autoraku 50k levou zadni co se tyka opravy. a tabulkova cena urcite 100 nebude. rekl bych, ze ty sumy budou krute u sebe, aby z toho neudelali totalku
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 5. 2020 11:51

maincoonsback píše:Nechtěl sem reagovat... Ale tvoje definice totální škody není správná... Zbytek tvého příspěvku už pak byl O.K., protože to není až tak relevantní.

V zásadě je to jendo.

Mně šlo o to, aby případná oprava nebyla na dva roky, což by třeba u opravy z levných dílů být mohlo...


Jendo Jendo
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 26. 5. 2020 11:52

+1
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 5. 2020 12:20

Goes už se tě definici přiblížil. Každá pojišťovna to procento má nastaveno jinak.

Ano, kdyby ti byli v autorizaku, tak ta šance na totalku je poměrně vysoká. Cenu v nových dílech bych i viděl na víc než 50. Jenom lakování je za desítku...nárazník 15, blatník 15, k tomu práce, světla, nějaké možná rovnání, nějaká výztuha, kapota...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2020 12:21

Procento ma mozna jinak netusim ale obecne je to kdyz oprava prevysi cenu vozu a nebyplati se. Proste ororava za kilo u auta za oade neprojde nikde
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 5. 2020 12:24

Mně říkali, že 80% (Kooperativa). Tehdy moje šestka měla odhadovanou cenu 250, opravu odhadli na 200 -> totálka. Samozřejmě se to pak opravilo a prodalo dál.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2020 12:25

Princip totalky je jasny holt
anonymni

Odeslat příspěvekod Pajjoun 26. 5. 2020 13:04

Teď moc nechápu, co jsem napsal špatně, že měl někdo nutnost si kopat. :D
Asi někdo rád slovíčkaří.
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 5. 2020 13:08

Ano, mne šlo primárně o to, aby tady nezůstalo to Pajjounovo cena opravy rovná se cena auta, protože to tak není. To je krajní případ. Obvykle stačí mnohem míň, co mám zkušenost tak je to od cca 60%, případně těch 80%.

Já třeba bych s totálkou asi problém neměl, zbaví tě to břímě toho to řešit. A na cenu odkupu vraku můžeš a nebo nemusíš přistoupit a když si to opravíš a nebo případně prodáš líp, můžeš na tom být líp, než když se ti to snaží právě pojišťovna opravit za každou cenu z nejlevnějších dílů.

Já to zažil s tím mým prvním skůtrem po nehodě.

Ten šel na totálku a co vím, spokojeně jezdí dosud. Ale opravil si to servisák v Dmotu, kterýmu sem to prodal (za cenu o pár korun vyšší - cca 500 než byla nabídka od pojišťovny a zbytek mi doplatila pojišťovna do (to už nevím jistě) plné ceny nového. Cena dílů ofiko byla třeba 30 tisíc, on si to opravil za 18, tak měl v podstatě nového skůtra za 23 (to byla cena odkupu) + 18 = 41t.

Mne by se to nevyplatilo, protože bych měl pořád za cenu nového skůtra skůtr s 3000 km a bouraného... (nové to stálo třeba 57 t., nebo nevím už kolik..., tak nějak), prootže by se mi to za míň než těch 30 t. nepodařilo opravit (vidlice, nějaké plasty odřené ulámané atd...)

Jinou než tuto zkušenost s pojistovnou naštěstí nemám.

-- 26. 5. 2020 14:13 --

Pajjoun píše:Teď moc nechápu, co jsem napsal špatně, že měl někdo nutnost si kopat. :D
Asi někdo rád slovíčkaří.

Já do tebe nekopu a neslovíčkařím, nevím proč bych to dělal. Prostě si to nějak napsal, řekněme ne úplně přesně, tak sem tě doplnil. dokonce sme napsal, že druhá část tvého příspěvku byla O.K. To, že se chováš jak baba po přechodu, za to já nemůžu. Vyklidni se, napočítej do deseti a budeš v klidu. Nemůžeš vědět všechno, o houby jde. Ani to po tobě nikdo nechce.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 26. 5. 2020 13:40

Jj. :D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 5. 2020 13:49

Ale té Barchetty by bylo na totálku škoda, zase tolik jich už nejezdí, aby se kvůli takové prkotině rozebrala na díly nebo odvezla na šroťák. Taky je to pomalu veterán a u toho nelze vše brát jenom racionálně přes prachy.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 5. 2020 13:57

Tak asi nehrozi, ze by se odvezla na srotak, jde jen o to, kde a jak se opravi a kdo to bude servisu primo platit. Mozna by bylo i lepsi kdyby pojistovna vyplatila totalku a nekdo kdo to opravdu umi a sezene na to slusne dily to opravil.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 5. 2020 13:59

Přesně.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2020 14:00

vsak totalka neznamena, ze to skonci na vrakacu, proste vyplati se suma a nebude se to opravovat, ale ze si to pak opravis je tvoje vec
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků