Fiat Aegea (alias Tipo)

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 30. 7. 2020 12:31

MV_cz píše:To je ale bez výbavy a bez motoru, ten bílej t-jet kombík je docela fajn
Arnie J píše:A Clio je moc malé? Přijde mi totiž že že hodně povedlo, je to posun tak o 2 generace :)

Hele není, asi by stačilo, ale tak nějak pod 300 není... nejlevnější jen toto a to je zase podmíněné financováním https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list :roll:

kdybych měl zas u renó slevy (to mi asi už nikdy nedaj :mrgreen: ), vnutim mu dustera a solved

Nebo vybehovyho kaptaka.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 7. 2020 12:32

ten ale není s tím novym litrovým nepřímovstřikovým tce? nebo ještě jo?
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 30. 7. 2020 12:35

To ma bohuzel az ten novej kaptak.
Ten se mi libi hodne, ale je o dost drazsi i v litru.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod tombas 31. 7. 2020 13:15

Můžete matovat jak chcete, ale levně už bylo. Týká se to všech nových i ojetých aut a narazit na slušně vybavenou skladovku je skoro zázrak.
Taky už pokukuju, čím v budoucnu Tipo nahradím a nevidím to nijak růžově.
Po FL bude mít i Tipo motory FireFly 1.0 tříválec a snad i 1.3 čtyřválec, jenže to už je klasika přímovstřik a kdo ví, jak to bude s cenami.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 31. 7. 2020 13:44

Je to fakt. Divil jsem se jak máto a jak draho se Tipa prodávají ojetá u nás i v D.
U nových se mi zdá, že část má StartStop, část asi ne, po FL budou mít beztak všechna. A ještě mají TMPS, což je taky spíše nevýhoda, po FL už snad nebude.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod metyn 31. 7. 2020 14:10

puk123 píše:
adam7157 píše:Čo je biele,to je dobré :-)

Ale červené je hezčí: https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list

co je to za fejk s tím 5kvaltem na obrázku? já sem jezdil s 1,4 70 kw 6kvalt, žeby downgrade? dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 31. 7. 2020 14:33

nojo, to je fakt divný :(
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 31. 7. 2020 14:34

Dobry postreh, to je nejake divne, driv to melo urcite sestikvalt.

Jinak teda 340 bych za to nedal. Bez motoru, bez vybavy, hruza. To radsi dustera nebo rapida, nebo neco jineho proste.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod Tycoon1 2. 8. 2020 16:01

tombas píše:Můžete matovat jak chcete, ale levně už bylo. Týká se to všech nových i ojetých aut a narazit na slušně vybavenou skladovku je skoro zázrak.
Taky už pokukuju, čím v budoucnu Tipo nahradím a nevidím to nijak růžově.
Po FL bude mít i Tipo motory FireFly 1.0 tříválec a snad i 1.3 čtyřválec, jenže to už je klasika přímovstřik a kdo ví, jak to bude s cenami.

Jak znám Fiat, tak 1.3ku "zabije" povinným spojením s automatem či robotem.

puk123 píše:Je to fakt. Divil jsem se jak máto a jak draho se Tipa prodávají ojetá u nás i v D.
U nových se mi zdá, že část má StartStop, část asi ne, po FL budou mít beztak všechna. A ještě mají TMPS, což je taky spíše nevýhoda, po FL už snad nebude.

Tipo se prakticky vůbec neprodává do fleetu, takže ojetin je málo a jsou drahé.
Co se týče TMPS, tak jsem si myslel, že Tipo ho nemělo, nebo se brzo zbavilo.
Leon FR 1.4 TSI 92 kW
Ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
Tycoon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 8. 2020 08:27

Zabití sutomatem ani nevadí, ale oni to zabijou cenou, jako vždy. Základ je cenově OK a jak se připlácí za motor, jde to do nesmyslu.
TPMS (v jakékoliv podobě) stejně jako startstop není povinné? Já myslel, že jo.
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 3. 8. 2020 08:45

TPMS povinné je. Myslel jsem si, že se tak nazývá jen systém se snímači v kolech, ale jak teď čtu, ty jiné uvádějí jako nepřímý TPMS. Mně se zdálo, jak to Fiat píše, že mají snámače v pneu, ale teď jsem zkusil jakýsi konfigurátor a snímače pro Tipo nenabízí, takže asi měří taky nepřímo.
Naopak o StartStop si myslím, že povinný není, ale že je skoro nemožné splnit bez něj nejnovější emisní limity. I tady se možná mýlím.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod tombas 3. 8. 2020 09:58

TMPS je u Tipa přes ABS nepřímé a S&S nebylo u všech konfigurací při zahájení prodeje (moje 1.6 AT ho nemá), ale myslím, že už cca rok je S&S u všech verzí a navíc trvale nevypínatelný. Dříve se dal deaktivovat tlačítkem jednou pro vždy.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod Dix_ 13. 9. 2020 08:09

Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yndezit 13. 9. 2020 08:58

Pěkné.

'Dva měsíce před tipem skončil v naší redakci po roce Seat Tarraco. Skvělé a velké auto, při jehož hodnocení se redaktoři trumfovali historkami, koho dostaly asistenty na silnici do prekérnější situace. Absolutním hitem bylo nenadále brzdění přednárazového Front Assistu, které pořádně prověřilo bdělost motoristů za námi.'

Nebo:

'Plošná hybridizace postihla třeba i tak jednoduchá a spolehlivá auta, jakými jsou suzuki. V návodu k obsluze přibyla nenápadná instrukce, že vozidlo je potřeba každý měsíc projet. Jinak se baterie li-on za 74.825 Kč může samovybíjením propadnout pod minimální napětí a nevratně poškodit. Na takový případ se záruka nevztahuje.'
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod _maty_ 13. 9. 2020 09:11

Udrzovani pruhu je neskutecna blbost..
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka