Alfisti - pro místní majitele a skoro majitele

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pajjoun 14. 6. 2015 22:21

Určitě bych to chtěl tak, ať to nekouří. :-) Nevim, jestli sem se dostal do stádia, že bych zkousnul obyč naftu bez vyladění a byl spokojenej.

Jsem i podle toho cos napsal nakloněnej 1.9.
2.0 má už zase víc *****ítek.
A co si budeme povídat. Čim levnější, tim spokojenější budu a tim dřív můžu začít vybírat. Zatim sem ještě ani neskončil s dodělánim 156, takže to neni otázka pár měsíců. Ale chci o tom něco vědět, abych moh sledovat a tak.
Mít na 2.0 prachy, tak jdu do pofl 2.4 a neřešim nic. (nebo mít na poFL, tak TBi a smířit se s dalšim litrem navíc)
Ten TI mi jde spíš o to, co obsahuje. A jak snadno dodělam. Moje taky nebyla paketová (dobře, winter + luxury :D) a postupně dodělávam. Omezovat se při výběru na tovární TI fakt nejde, už takhle těch aut na prodej je málo.
A 156 zůstane ideálně v rodině. 159 jí myslim nemuže nahradit co do jízdy.

-- 14. 6. 2015 22:23 --

Jelass píše:
Pajjoun píše:Navíc tohle mi je poslední dobou těsný. Holt už auto i používam. :D Takže GT a cokoliv malýho fakt ne.
Vim, že 159 taky neni žádnej obr, ale alespoň si nepohoršim.
A zase radši zahrádku, než jezdit nudnym Passatem.

muzes si koupit mondeo :D

Kdyby tu nebyla Alfa, Ford by nebyl úplně zapovězenej. :-) Celkem se mi líbí a prej to nejezdí zle.
A ještě by se mi asi líbil Accord.

Ale spíš bych si nechal narůst koule a koupil si konečně to Báwo. Ale nemusim řešit. Jelikož sem povrchní a Alfy jsou tak krásný... Je vyřešeno.
K tomu mě bavěji a maji super komunitu.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Beaumont 14. 6. 2015 22:25

Pajjoun píše:(...)
A 156 zůstane ideálně v rodině. 159 jí myslim nemuže nahradit co do jízdy.
(...)

Souhlas s poslední větou.

Jinak dodělávat TI paket mi ale přijde jako ptákovina. Dobře, u hračky jako 156 to chápu, ale u auta na normální ježdění bych se na to vykašlal.

S 1.9 110 kW v Cromě (ca. stejná hmotnost, mírně horší aerodynamika, dlooooouhá šestka) jezdím s převahou dálniční jízdy mezi 6 a 7 litry na 100 podle rychlosti.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod evlo 14. 6. 2015 22:33

Jelass píše:Aspon nekdo, ze jo.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jelass 14. 6. 2015 22:34

Bmw ma tako super komunitu. Od pohledu v provozu zhruba stejny procento kretenu.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 14. 6. 2015 22:38

Tak ona 159 není až tak malá...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod enthusiastic.driver 15. 6. 2015 06:59

http://auto.bazos.cz/inzerat/48902561/A ... y-stav.php

vydrží něco takového rok jezdit? :D
N7A-->BP-4W-->M52B28-->M52B28TU + B204i-->BP-Z3_charged + H22A5-->BP-Z3_charged + TU5-J4-->BP-Z3_charged + Z16LER --> MZR LF-VE + C26NE
enthusiastic.driver
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pajjoun 15. 6. 2015 07:45

To je po Dallenovi z AF bych řek.
Dobrá cena.
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Major Kure 15. 6. 2015 09:58

[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Veterán

Odeslat příspěvekod riprex 15. 6. 2015 11:15

No jestli je opravdu po Dallenovi, tak je vyvařená dosti drastickým způsobem. Padlo na to několik metrů čtverečných plechu :D

Jinak co tu čtu o 159... :roll:
Ti paket - snížený podvozek, prahové nástavce (pokud je chce někdo dodělat, je třeba vrtat do kastle díry), chromované kryty na zpětná zrcátka, "sportovní" volant a řadička, černý interiér i stropnice, trochu jiná sedadla, hliníkové nástavce pedálů, 18" nebo 19" kola, podle roku a to je tak asi všechno.

Každopádně JZDčko v žádným případě nechipovat - praskají pak hodně rády hlavy. Jestli 1.9 nestačí, tak koupit 2.4. Váhově to rozdíl zas tak moc není ;-) Oproti tomu DPF, vířivé klapky a EGR určitě odstranit. Filtr je moc daleko od motoru a na to, aby se vypálil dobře se musí hodně přiložit do kamen, aby komín rudě žhnul. Pokud člověk jezdí dálnice a po městě skoro vůbec, tak se to dá... jinak DPF umře celkem rychle. Taky je u 2.4 špatně dimenzované chlazení oleje - je tam kravsky velký olejový chladič a kilometrové olejové trubky. Je to jednak náchylné na úniky (chladič rád praská, příruby rády sáknou) a druhak tam není žádný termostat, takže kromě parného léta má motor skoro pořád podchlazený olej. Další bug jsou pak praskající štefty na výfukových svodech - ideálně je preventivně vyměnit za nové, pevnější.

Co se týče faceliftu, tak auto odlehčil o ani ne 20 kilo... což je asi jako když z tanku upadne matka, nemá smysl to řešit. Problémy s řízením taky nevyřešil, je stále konstrukčně stejné, nic se nezměnilo. Navíc auto přišlo o snímače proti stlačení ruky v bočních oknech, což samo o sobě sice je k ničemu, ale nefunguje pak zavírání oken dálkou. Taky se po faceliftu snížil zadní sedák, takže se sedí víc na zemi, ale zase je víc místa na hlavu a po sklopení sedaček nevzniká schod. Jako detail se ještě změnila grafika a podsvícení budíků.

Co se velikosti týče... zvenku je sice velká, ale zevnitř strašně malá. Většina lidí na zadních sedačkách trpí, kufr je trochu menší než u kombíkové Fábie a přední převis má metr.
riprex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 15. 6. 2015 20:28

dneska jsem tu 159 v cipu potkal, no jako docela vtip, ale asi to za malo na palivu jede dost, otazka co ten motor vydrzi
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vagi 15. 6. 2015 21:09

Copak, měl si mastný čelní sklo od sazí? :D
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukyman 15. 6. 2015 23:06

Zřejmě nové logo
Obrázek
Lukyman
Nováček

Odeslat příspěvekod Pajjoun 15. 6. 2015 23:40

Jelass píše:Bmw ma tako super komunitu. Od pohledu v provozu zhruba stejny procento kretenu.

Tak v provozu sem kreten i já. Ale chování na silnici s tou komunitou nemá moc co dělat. :-)

-- 15. 6. 2015 23:47 --

riprex píše:No jestli je opravdu po Dallenovi, tak je vyvařená dosti drastickým způsobem. Padlo na to několik metrů čtverečných plechu :D

Jinak co tu čtu o 159... :roll:
Ti paket - snížený podvozek, prahové nástavce (pokud je chce někdo dodělat, je třeba vrtat do kastle díry), chromované kryty na zpětná zrcátka, "sportovní" volant a řadička, černý interiér i stropnice, trochu jiná sedadla, hliníkové nástavce pedálů, 18" nebo 19" kola, podle roku a to je tak asi všechno.

Každopádně JZDčko v žádným případě nechipovat - praskají pak hodně rády hlavy. Jestli 1.9 nestačí, tak koupit 2.4. Váhově to rozdíl zas tak moc není ;-) Oproti tomu DPF, vířivé klapky a EGR určitě odstranit. Filtr je moc daleko od motoru a na to, aby se vypálil dobře se musí hodně přiložit do kamen, aby komín rudě žhnul. Pokud člověk jezdí dálnice a po městě skoro vůbec, tak se to dá... jinak DPF umře celkem rychle. Taky je u 2.4 špatně dimenzované chlazení oleje - je tam kravsky velký olejový chladič a kilometrové olejové trubky. Je to jednak náchylné na úniky (chladič rád praská, příruby rády sáknou) a druhak tam není žádný termostat, takže kromě parného léta má motor skoro pořád podchlazený olej. Další bug jsou pak praskající štefty na výfukových svodech - ideálně je preventivně vyměnit za nové, pevnější.

Co se týče faceliftu, tak auto odlehčil o ani ne 20 kilo... což je asi jako když z tanku upadne matka, nemá smysl to řešit. Problémy s řízením taky nevyřešil, je stále konstrukčně stejné, nic se nezměnilo. Navíc auto přišlo o snímače proti stlačení ruky v bočních oknech, což samo o sobě sice je k ničemu, ale nefunguje pak zavírání oken dálkou. Taky se po faceliftu snížil zadní sedák, takže se sedí víc na zemi, ale zase je víc místa na hlavu a po sklopení sedaček nevzniká schod. Jako detail se ještě změnila grafika a podsvícení budíků.

Co se velikosti týče... zvenku je sice velká, ale zevnitř strašně malá. Většina lidí na zadních sedačkách trpí, kufr je trochu menší než u kombíkové Fábie a přední převis má metr.

Díky za info.
Třeba s těma oknama čumim. To sem neznal a je dobrý vědět.
Jinak k tý hmotnosti. Vždyť to skoro atakuje metrák. To na čumáku poznáš i u tohohle "tanku". Budu muset někde obě project. To nebude lehký úplně. :hm
Ale uvidíme, potah to má bejt tak jako tak.
A čip bych cpal jak na slabší, tak na silnější. Ono 150 turbokoní na ježdění stačí i v takhle těžkym autě. Nepotřebuju čipovat pro honbu za koněma. Ale upravit průběh, plyn, optimalizovat to po odpojení kokotin... Tim se nic nezkazí. A že tam nějakej ten poník navíc vyleze... Rozhodně nic drastickýho nepovažuju za rozumný.
Z TI by mi stačil volant, prahy a kola. To je pohoda k dodělání. :D
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod riprex 16. 6. 2015 00:23

Ten hmotnostní rozdíl fakt ani zdaleka neatakuje metrák a silnějších motorizací se skoro nedotkl. Navíc se odlehčil hlavně zadek - je jinak dělaná podlaha a zesílení kastle proti kroucení ;-) Vpředu se u slabších verzí akorát místo kované vidličky tlumiče dala hliníková a u větších brzd (200HP+) je kratší brzdová hadička. Všechno ostatní zůstalo stejné. Rozdíl váhy mezi 2.4 a 1.9 je asi 50kg, což je dost, ale pořád to v té mase je celkem zanedbatelné. Tovární údaje jsou silně podhodnocené. Moje 2.4 SW dle TP váží asi 1600kg. Realita je něco přes 1800kg...

S chipem fakt bacha, chce to vědět, co děláš. A to tady u nás ví málokdo. Sám dělám jen vyřazení DPF, EGR a optimalizaci s tím související.
riprex
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka