Koncern Fiat - novinky, aktuality

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 5. 2022 08:08

garážmistr píše:
Mr. Murphy píše:garáž: ono ani na těch 19" to není nijak měkké a houpavé, na větších nerovnostech už to je cítit celkem natvrdo takže větší a širší kola fakt ne....


Na každým autě mají být kola na kterých auto funguje. A na druhou stranu se mi velký kola líbí, ale technickou stránku nadřazuju estetický. Takže jestli jsou 19" největší na kterých to ještě jezdí dobře, udělal jsi nejlíp jak jsi mohl. Ostatně tvoje argumentace s horama, horšíma cestama a tak, je neprůstřelně racionální.

Ještě teda počkáme co Tomáš.


Jsem tady :D

Takhle dle fotky musím říct, že je to celkem v klidu co se týká designu (neříkám krása). Záleží jak dlouho se snažil to vyfotit, aby to bylo cajk :D

Jinak, já bych to tedy nejdřív vyzkoušel než dělal závěry bez vyzkoušení a rovnou kola prodal. Ale ať si každej dělá co chce.
Hoďte někdo fotku s těma 21" ať víme.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 5. 2022 08:14

Obrázek
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 26. 5. 2022 08:16

Mr. Murphy píše:Kluci mě to stačí :-) ale vážně - já bych se v tom autě na 21" cítil jak blondýna, budu s tím jezdit do Dolomit v létě na hory, odmítám řešit že ty ráfky někde na rozmlácené silničce v horách odřu, odmítám řešit opatrnost při parkování k obrubníku atd.... prostě nebudu si kupovat SUV abych se pak krokem vyhýbal každé díře jak v nějakém kupátku.... A i s ohledem na dynamiku (která není nic extra s ohledem na těch 210 naftových koní) jsou menší kola jasná volba. Mě se to na těch 19" líbí, podběhy jsou vyplněné, ale ne ráfkem, ale prostě gumou, což k tomuhle typu auta podle mě tak nějak patří.... jo a ta barva je Rosso Competizione....


Nice, gratulace. Jak ten diesel teda jede ve srovnání se Supem, ty máš tuším Supa iV že?
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 5. 2022 08:21

goes píše:"co to je funguje" ? to je takový super pojem o ničem. žehlička to není nikdy, takže to bude vždy o balanci X-faktorů. A opravdu to není tak že "na 19 je to komfortní a na 21 ne" ono toto auto není komfortní ani na 19. Jen o něco více, než na 21. Takže i tak je to kompromis


Jasně, kompromis, ten vhodný a žádoucí je podstata celý problematiky. Vyvážit pohodlí, agilitu, ovladatelnost, přesnost auta, udržení karoserie pod kontrolou. Neodvíjí se to jen od velikosti kol, proto jsou auta který nebudou jezdit dobře ani na 13" a jsou auta který budou jezdit dobře na čemkoli. Podvozek musí kola unést, nesmí mlátit, neměl by tahat v kolejích, je toho hodně.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 26. 5. 2022 08:22

Mr. Murphy píše:Kluci mě to stačí :-) ale vážně - já bych se v tom autě na 21" cítil jak blondýna, budu s tím jezdit do Dolomit v létě na hory, odmítám řešit že ty ráfky někde na rozmlácené silničce v horách odřu, odmítám řešit opatrnost při parkování k obrubníku atd.... prostě nebudu si kupovat SUV abych se pak krokem vyhýbal každé díře jak v nějakém kupátku.... A i s ohledem na dynamiku (která není nic extra s ohledem na těch 210 naftových koní) jsou menší kola jasná volba. Mě se to na těch 19" líbí, podběhy jsou vyplněné, ale ne ráfkem, ale prostě gumou, což k tomuhle typu auta podle mě tak nějak patří.... jo a ta barva je Rosso Competizione....

Ano.

Jinak jsem včera viděl Supa kombi ve žluté metle, a překvapivě koukatelné, vypadalo to luxusně.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 08:58

garážmistr píše:
goes píše:"co to je funguje" ? to je takový super pojem o ničem. žehlička to není nikdy, takže to bude vždy o balanci X-faktorů. A opravdu to není tak že "na 19 je to komfortní a na 21 ne" ono toto auto není komfortní ani na 19. Jen o něco více, než na 21. Takže i tak je to kompromis


Jasně, kompromis, ten vhodný a žádoucí je podstata celý problematiky. Vyvážit pohodlí, agilitu, ovladatelnost, přesnost auta, udržení karoserie pod kontrolou. Neodvíjí se to jen od velikosti kol, proto jsou auta který nebudou jezdit dobře ani na 13" a jsou auta který budou jezdit dobře na čemkoli. Podvozek musí kola unést, nesmí mlátit, neměl by tahat v kolejích, je toho hodně.


Super a jsme na poli naprosté subjektivity. Zatímco Arnold (úplně jiný, než ten náš...) přijede ke mne, uvidí golfa na letních, tak ví, že to je kostitřas, ovšem na zimních o palec menších je to komfortní auto a za mne je rozdíl blízký nule. Posadit ho do toho bez znalosti co tam je, nepozná nic...
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 5. 2022 09:08

Haha. Neměl jsi zimní 17"?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 09:09

mel, ale nedrzelo to na silnici, tak je mam porad
anonymni

Odeslat příspěvekod kurtoid 26. 5. 2022 11:45

Stelvio na 19 moc pěkné, za mě je to tak akorát. Nechápu módu nízkoprofilových pneu na SUV, takže 21 bych bral jako nesmysl a pochopil bych je max tak na té nabouhané verzi.

Ono by to ale nejspíš nebylo nějaké málo pohodlné. Gumy na výšku by tam bylo celkem dost. Otázka, jak by se lišila hmotnost obutého kola 19 vs 21. Jestli by to třeba nebyly jen nějaké 3-4kg, což se asi v tom naftovém krouťáku snadno ztratí a zavěšení by to asi taky nějak pobralo.

Spíš bych řešil šířku těch kol, 255 už by mohl být celkem opruz na vodě nebo v kolejích a k čemu by to bylo, když to má 200 koní a nějakých 1700kg. Taky pneu určitě 2x dražší než ty 19.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 26. 5. 2022 12:57

Ingos píše: Nice, gratulace. Jak ten diesel teda jede ve srovnání se Supem, ty máš tuším Supa iV že?


nedá se to moc srovnávat.... Stelvio mi připadá takové neohrabané v malých rychlostech, převodovka extra rychlá není.... pravda, ještě tomu úplně nenakládám, ale prostě mi to přijde takové spíš na pohodu než že by mě to hecovalo abych na to šlapal. Naproti tomu Sup v elektrickém režimu má 0-50 fakt subjektivně pěkný zátah a jezdí se s tím parádně.

V rychlostech 100+ je to přesně naopak - benzínová 1.4T působí utrápeně, musí se na to hodně šlapat, nic moc zvuk. Výkon z toho vydoluješ, o to nejde, ale není to ono. Naopak Stelvio s rychlostí ožívá, vyloženě na pohodu se s tím jezdí kolem 160kmh.... Má zásadně lepší řízení, jistější podvozek, tiché, motor zcela bez vibrací.... Proti tomu je Sup na 17" příšerná houpačka, zcela neřidičské auto....

Proto mám na dlouhé štreky Stelvio no a na cesty do práce a kratší pojížďky toho Supa.... ideální kombinace, obě auta dělají přesně to, co chci.... On i ten Sup dá dlouhou cestu jak nic, ale prostě je to fakt jen přesun... Stelvio mě baví. Není to žádná raketa, ale v těch vyšších rychlostech se to fakt řídí krásně. Jinak Supa jsem samozřejmě nekupoval na ježdění kolem komína, sloužilo to dva roky jako auto na každý den a dál bude. Stelvio jsem koupil tak nějak do zásoby, dokud taková auta jsou :-) nebude to daily, spíš na dlouhé cesty a rodinné dovolené.

Jinak tady je to na 21" v obyčejné červené.... (tady zas zkresluje že jsou ty gumy špinavé)
Přílohy
Veloce Ti.jpg
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 26. 5. 2022 13:10

Takže je to funglovka cos konfiguroval, nebo skladovka? Palec hore za odvahu jít do Alfy :D. Zase asi jedna z mála značek, kde i dneska dostaneš pořádnou slevu. Řízení a podvozek věřím, že budou úplně jinde. Ať slouží bez větších problémů.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 5. 2022 13:28

Jak vidím teď to srovnání....bavíme se pouze o vizuelnu, tak je to ***** rozdíl a najednou to vypadá pro mě divně (nepěkně) na těch 19". Ale důvody Murphy psal, rozumím jim, chápu.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 5. 2022 13:29

ty jsi fakt postih :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 26. 5. 2022 13:34

U mě ty 21" jsou tak blbě vybraná fotka a barva kol, že mi přijdou menší než ty 19". :D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 5. 2022 13:34

:oboze :D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků