Šuchanie disku o rameno

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod biker610i 11. 5. 2021 18:25

Taketo napady treba poslat tomu rusovi co ma na youtube kanal garaz 54. On by nieco take zrealizoval. Minule obul 13ky kolesa na hummera alebo z jednoho fiata uno spravil 6 kolku. Do motoru lady vyrobil piesty z dreva a pod. :D :D
biker610i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 5. 2021 19:18

Tvl tak to si asi najdu :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 5. 2021 21:20

Tak rusak no, jinej svět :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 11. 5. 2021 21:21

jo garaz 54 je dobra.tam dela hrozny picoviny s autama :D
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biker610i 15. 5. 2021 22:09

Hustoles píše:Aby to po aplikaci podložek nešůchalo pro změnu při propružení o blatník.

tak potom by sa to dalo aj takto riesit :

:D
Mazda 323F BJ
Fiat Uno logo 2x
Scania 450R
biker610i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 5. 2021 10:04

S tim se IMHO bude blbe parkovat u chodniku :P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biker610i 16. 5. 2021 21:37

tak dnes som skusal tie 10 mm podlozky bez stredoveho vycnelku nahodit dopredu a zistil som naslodovne veci: ze dlhsie sroby co som objednal maju hrubsie stupanie zavitu cize ich do naboja nenasrobujem, dalej stredovy vycnelok naboja na lavej soferovej strane trci 14 mm a na pravej spolujazdzcovej iba 11 mm a tam ked este nahodim podlozku tak stredovy vycnelok naboja trci iba 1mm a neviem ci potom sa dobre vystredi koleso a ci nebudu vibracie vo volante, neviem ci na pravej strane kde je stredovy vycnelok iba 11 mm ci tam je kratsi naboj alebo hrubsi brzdovy kotuc alebo co :D . Na lavej strane sa mi podarilo nahodit aj povodne sroby a na pravej sa mi podarilo nahodit a dotiahnut iba dva sroby. Na zvysnych dvoch som nemohol ani za boha chytit zavit ( moc kratke )

-- 16. 5. 2021 22:53 --

najviac by ma zaujimalo ci naozaj je pri montazi disku stredovy vycnelok naboja dolezity ?
Mazda 323F BJ
Fiat Uno logo 2x
Scania 450R
biker610i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 16. 5. 2021 21:59

Neuvěřitelný. :D
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biker610i 16. 5. 2021 22:17

ale je to tak som sa cely vecer s tym bavil a vsetko meral co a ako. Inak by som povedal ze tie 10 mm podlozky su tak akurat , koleso nie je ani moc pod blatnikom a ani blizko hrany blatnika a vyriesil sa aj problem zo suchanim disku o rameno, s podlozkami uz disk o rameno nesucha ale zase sa vyskytli ine patalie :hm :D
Mazda 323F BJ
Fiat Uno logo 2x
Scania 450R
biker610i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 17. 5. 2021 09:06

biker610i píše:tak dnes som skusal tie 10 mm podlozky bez stredoveho vycnelku nahodit dopredu a zistil som naslodovne veci: ze dlhsie sroby co som objednal maju hrubsie stupanie zavitu cize ich do naboja nenasrobujem, dalej stredovy vycnelok naboja na lavej soferovej strane trci 14 mm a na pravej spolujazdzcovej iba 11 mm a tam ked este nahodim podlozku tak stredovy vycnelok naboja trci iba 1mm a neviem ci potom sa dobre vystredi koleso a ci nebudu vibracie vo volante, neviem ci na pravej strane kde je stredovy vycnelok iba 11 mm ci tam je kratsi naboj alebo hrubsi brzdovy kotuc alebo co :D . Na lavej strane sa mi podarilo nahodit aj povodne sroby a na pravej sa mi podarilo nahodit a dotiahnut iba dva sroby. Na zvysnych dvoch som nemohol ani za boha chytit zavit ( moc kratke )
-- 16. 5. 2021 22:53 --
najviac by ma zaujimalo ci naozaj je pri montazi disku stredovy vycnelok naboja dolezity ?

To zjistíš, jestli kolo na tom středu má vůli do stran nebo ne. Kolik trčí nebude důležité. Rozdíl určitě není v tloušťce brzdového kotouče, spíše může být jiná série, jiný výrobce, druhovýroba - Una se dělala různě po světě a dlouho. Zato shoda závitů bude u šroubů dost podstatná.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod biker610i 3. 6. 2021 18:57

Tak uz som dobre dlhsie sroby zohnal podlozky nahodil a sice disk uz nesucha o rameno ale ked na une idem 110km/h a viac tak trasie volantom.ako som tusil ked nahodim podložky tie zakryju skoro cely stredovy vybezok naboja a uz dobre nevycentruje koleso. Ked som dal uz podlozky dole tak volant netriasol ani pri 130 km/h rýchlosti
biker610i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 6. 2021 19:10

měl jsem podobnou super zkušenost s podložkama na E46... od té doby ani zadarmo
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 3. 6. 2021 19:11

Já nemám obě ruce levý, tak jsem na nich odjezdil několik tisíc kilometrů a kochal se, jak to auto peckově vypadalo.
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 6. 2021 19:17

Jaaj zase chytrý jak rádio? :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 3. 6. 2021 19:19

Funkčnost 10mm podložek bez centru je problematická.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků